Урок Узагальнення знань з теми «Одноклітинні організми».

Про матеріал
узагальнити та систематизувати вивчений матеріал; розвивати логічне мислення, пам'ять, уміння аналізувати факти; виховувати любов і бережливе ставлення до живих організмів, продовжити екологічне і естетичне виховання учнів, виховувати у учнів любов до предмета біології.
Перегляд файлу

Тема: Узагальнення знань з теми «Одноклітинні організми».

Мета: узагальнити та систематизувати вивчений матеріал; розвивати логічне мислення, пам'ять, уміння аналізувати факти; виховувати любов і бережливе ставлення до живих організмів, продовжити екологічне і естетичне виховання учнів, виховувати у учнів любов до предмета біології.

Тип уроку: узагальнення і систематизації знань.

Обладнання: картки з тестовими завданнями.

Хід уроку

І. Організаційний етап.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

  1. Бесіда:

- Як називають одноклітинні організми?

- Серед представників яких царств зустрічаються одноклітинні організми?

- В чому особливість одноклітинних організмів?

- Наведіть приклади одноклітинних тварин.

- Охарактеризуйте будову і процеси життєдіяльності амеби та інфузорії.

- В чому ускладнення будови інфузорії в порівнянні з амебою?

- Напведіть приклади одноклітинних рослин.

- Охарактероизуйте хлорелу та хламідомонаду.

- Які організми називають міксотрофами?

- Охарактеризуйте евглену зелену. В чому особливості її життєдіяльності?

- Які хвороби людини викликаються одноклітинними тваринами?

- Назвіть представників одноклітинних грибів.

- Яке значення дріжджів у природі та житті людини?

- В чому полягає особливість організації бактерій?

- Яке значення бактерій у природі та житті людини?

- Які організми називають колоніальними?

- В чому особливість колоніальних організмів у порівнянні з одноклітинними?

- В чому особливість багатоклітинних організмів у порівнянні з одноклітинними та колоніальними.

- Наведіть приклади найпримітивніших багатоклітинних тварин і рослин.

2.Самостійна тестова робота.

Варіант І

І рівень - вибрати серед запропонованих одну правильну відповідь  (0,5 бала)

1.Органелами руху інфузорії:

А) Несправжні ніжки                        В)Джгутики

Б) Війки                                              Г) Відсутні.

2. Дизентерійна амеба живе у:

А) Прісних водоймах                     В) Морській воді

Б) Кишечнику людини                    Г) Малярійному комарі

3. До багатоклітинних належить:

А) Губка                                            В) Дріжджі

Б) Амеба                                           Г) Бактерії

4. Метод пастеризації запропонував:

А) Левенгук                                     В) Гук

Б) Пастер                                          Г) Шван і Шлейден

5. Воші переносять хворобу:

А) Чуму                                            В) Тиф

Б) Малярію                                     Г) Дизентерію

6. До прокаріотів належать:

А)Рослини                                      В)Гриби

Б)Тварини                                       Г) Бактерії

ІІ рівень - вибрати серед запропонованих кілька правильних відповідей (0,75 бала)

7. Вкажіть одноклітинні твариноподібні організми:

А) Інфузорія туфелька    В) Амеба

Б) Евглена зелена     Г) Дріжджі

8.За допомогою дріжджів виробляють:

А) кефір;      Б) корми для тварин;

В) хліб;      Г)вино;    Д) сир.

9.Вибери серед запропонованих бактеріальні захворювання:

А) тиф;       Б) правець;

В) грип;       Г) малярія;    Д) ангіна.

10. Спільною ознакою для одноклітинних твариноподібних організмів є:

А) автотрофний спосіб живлення;  Б) гетеротрофний спосіб живлення;

В) наявність війок;    Г) наявність ядра.

ІІІ  рівень -установити відповідність  (1 бал )

11. Поєднати тип живлення і живий організм :

А. Амеба                                                  1. Автотроф

Б. Хламідомонада                                 2. Гетеротроф

В. Губка                                                   3. Паразит

                                                                    4. Фільтрант

12. Установіть відповідність між термінами та їх характеристиками.


1.Ризоїди.   А.Одноклітинні гриби.

2.Дріжджі.   Б.Одноклітинні організми, що здатні до фотосинтезу.

3.Ціанобактерії.  В.Органели руху.

Г.Ниткоподібні вирости, що слугують для прикріплення.

13. Установити відповідність між групами організмів і представниками:


1.Бактерії.     А.Вольвокс

2.Одноклітинні тварини.   Б.Збудник туберкульозу

3.Багатоклітинні водорості.  В.Малярійний плазмодій

Г.Ульва

IV рівеньдати відповідь на запитання(3 бали )

14. Які захворювання людини та тварин спричиняють бактерії? Як убезпечити себе від бактеріальних захворювань.

Варіант ІІ

І рівень - вибрати серед запропонованих одну правильну відповідь  (0,5 бала)

1.Органелами руху амеби є:

А) Несправжні ніжки                        В)Джгутики

Б) Війки                                              Г) Відсутні.

2.  Інфузорія туфелька живе у:

А) Прісних водоймах                       В) Морській воді

Б) Кишечнику людини                   Г) Малярійному комарі

3. Нафту, газ, руду утворили:

А) Тварини                                        В) Бактерії

Б) Гриби                                             Г) Рослини

4. До еукаріотів не належать:

А) Тварини                                        В) Бактерії

Б) Гриби                                             Г) Рослини

5. Блохи переносять хворобу:

А) Чуму                                             В) Тиф

Б) Малярію                                      Г) Дизентерію

6. Бульбочкові бактерії живуть на коренях:

А) Пшениці                                      В) Картоплі

Б) Гороху                                          Г) Помідор

ІІ рівень - вибрати серед запропонованих кілька правильних відповідей (0,75 бала)

7. Вкажіть одноклітинні рослииноподібні організми:                     
А) Інфузорія туфелька    В) Хлорела

Б) Евглена зелена     Г) Хламідомонада

8.За допомогою бактерій виробляють:

А) хліб;       Б) йогурт;

В) вітамінні препарати;    Г)оцтову кислоту;   Д) олію.

9.Серед запропонованих вибери заходи боротьби з бактеріальними захворюваннями:

А) карантин;      Б) щеплення;

В) біотехнології;    Г) пастеризація.

10.Для губок характерний:

    А) паразитизм;     Б) здатність до фотосинтезу;

В) фільтрування;     Г) регенерація;   Д) активний рух.

ІІІ  рівень -установити відповідність  (1 бал )

11. Поєднати хворобу і переносника хвороби :

А) Малярія                                                    1. Малярійний плазмодій

Б) Чума                                                         2. Воші

В) Трипаносома                                           3. Блохи

                                                                       4. Малярійний комар

                                                                       5. Муха це-це

12. Установити відповідність між організмом та його способом живлення:


1.Дизентерійна амеба.    А.Гетротроф.

2.Інфузорія туфелька.    Б.Міксотроф.

3.Евглена зелена.     В.Автотроф.

 Г.Паразит.

13. Установити відповідність між термінами та їх характеристиками:

1.Прокаріот.    А.Препарат, що діє проти хвороботворних бактерій.

2.Бодяга.    Б.Хвороботворна бактерія.

3.Антибіотик.    В.Різновид губок.

Г.Організм, що не має ядра.

IV рівеньдати відповідь на запитання(3 бали )

14. Чому життя на Землі без бактерій було б неможливе?

ІV. Підведення підсумків уроку.

V.Домашнє завдання:  скласти казку, ребус чи кросворд про одноклітинні організм


 


 

docx
Додано
17 березня 2019
Переглядів
2544
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку