Урок "Узагальнення знань за темами «Передумови виникнення Першої світової війни. Війна та її наслідки» та «Повоєнне облаштування світу. Версальсько – Вашингтонська система договорі

Про матеріал
Розробка уроку узагальнення за темами "Передумови Першої світової війни. Війна та її наслідки" та "Повоєнне облаштування світу" містить два варіанти письмової роботи
Перегляд файлу

Всесвітня історія. 10 КЛАС

Тема. Узагальнення знань за темами «передумови виникнення Першої світової війни. Війна та її наслідки» та «Повоєнне облаштування світу. Версальсько – Вашингтонська система договорів»

 

Мета: повторити та узагальнити матеріал з даної теми; розвивати в учнів уміння працювати з картою, аналізувати матеріал, робити висновки, висловлювати свою точку зору; виховувати в учнів почуття наполегливості, відданості своїй справі.

 

Обладнання: карта, зошити.

 

Тип уроку: повторювально-узагальнюючий.

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Перевірка та оцінювання знань учнів.

Виконання  письмових завдань(Завдання роздані учням на окремих аркушах) 

Варіант І

Рівень І

1. До складу Антанти входили :

   А) США, Велика Британія, Німеччина;

   Б) Франція, Італія, Болгарія;

   В) Франція, Велика Британія, Росія.

2. Приводом до початку Першої світової війни стало:

   А) вбивство ексгерцога Франца-Фердинанта;

   Б) створення Антанти;

   В) Балканські війни.

3. Які імперії розпалися в Європі після   Першої світової війни :

   А) Російська, Австро-Угорська, Німецька;

   Б) Російська, Італійська, Австро-Угорська;

   В) Російська, Італійська, Німецька.

4. До якої держави внаслідок війни відійшли Ельзас і Лотарингія :

   А) до Франції; Б) до Німеччини; В) до Італії.

Рівень ІІ

5. Вкажіть яка подія з названих трьох сталася пізніше :

   А) Паризька мирна конференція;

   Б) Генуезька конференція;

   В) Локарнська конференція.

6. Протекторат – це ____________.

7. Які держави уклали Рапалльський договір?

8. Що стало приводом для вступу США у війну?

9. Де і коли німецькі війська вперше вдало застосували  хімічні  речовини в бою?

Рівень ІІІ.

10. Заповніть таблицю « Міжнародні конференції «20-х рр..» (дві на вибір).

 

Назва конференції,

місце проведення

   Дата

 Учасники

Питання, що обговорювалось

Результати

 

 

 

 

 

 

11. Як Перша світова війна вплинула на внутрішнє становище країн ? Які держави виявились найменш підготовленими до війни ?

 

Варіант ІІ

Рівень І

  1. «План Шліффена» у першу чергу передбачав розгром :

А) Росії;        Б) Франції;      В) Англії;   Г)Німеччини.

     2. До якого року Першої світової війни відносяться вказані події : битва під Капоретто; вступ у війну США; укладення першого сепаратного миру :

          А) 1915 р;    Б) 1916 р;   В) 1917 р;  Г) 1918р.

    3. Головнокомандуючий союзними військами країн Антанти на завершальному етапі війни був :

           А) Ф.Фош;    Б) Дж.Першинг;   В) Ж. Жофр.

     4. Яка країна зазнала найбільших людських втрат у Першій світовій війні?

           А) Англія;  Б)Франція;   В)Росія;  Г) Німеччина.

 Рівень ІІ

     5. Установіть послідовність подій :

         А) вступ у війну США;

         Б) Галицька битва;

         В) перша в історії хімічна атака;

         Г) російсько – японська війна.

       6. Сепаратний мир – це

       7. Які держави утворили Малу Антанту? 

       8. Чому битва під Верденом отримала назву «верденська м’ясорубка»?

       9. Позначте назву приміщення  у якому було підписано Комп’єнське перемир’я : 

         А) вагон;    Б) музей;    В) палац культури;    Г) театр.

    Рівень ІІІ.

10. Порівняйте три великі битви Першої світової війни на вибір.

 

Назва, де відбулася

Дата

Учасники

Людські втрати 

Наслідки

1

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

11. Проаналізуйте результати та історичне значення Версальсько-Вашингтонської системи повоєнного врегулювання міжнародного становища.

 

ІІI. Домашнє завдання

Повторити вивчений матеріал  .

 

docx
Додав(-ла)
Корець Віра
Додано
23 листопада 2021
Переглядів
976
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку