Тема: Символи України
8 клас
Розробила: учитель французької мови Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Ситник І.В.
Мета: навчальна: ознайомити з з новими лексичними одиницями за темою a va"Символи України", практикувати їх в мовленні, активізувати вивчений лексико-граматичний матеріал ("Географічне положення України"), зробити порівнювальну характеристику географічного положення України й Франції,символів України й Франції, активізувати вживання географічних назв французькою мовою,виражати своє ставлення до чогось, вдосконалювати компетенції читання,аудіювання й усного монологічного мовлення, збільшення обсягу знань про соціокультурну специфіку мови країни, що вивчається, вдосконалення умінь будувати своє мовне висловлювання,мовну поведінку адекватно цій специфіці;
розвиваюча: розвивати логічне мислення, увагу та зорову пам’ять, спостережливість, удосконалювати фонетику та артикуляцію звуків, розвивати усні комунікативні уміння з опорою на наочність, уважно стежити за презентованою інформацією, ефективно співпрацювати підчас парної та групової роботи, мотивувати брати участь в іншомовному спілкуванні, активно працювати в парі; розвивати комунікативні, соціальні, здоров’язберігаючі компетенції;
виховна: виховувати зацікавленість у розширенні своїх знань, скріплення навчального матеріалу з життям, загальну культуру учнів, виховувати любов до Батьківщини, до рідної землі, прищеплювати повагу до французької мови.
Обладнання: підручник, робочий зошит, словник,картинки " Символи України",аудіо/відео презентації, дидактичний матеріал, карта України та Франції.
Хід уроку
І.Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
1.Привітання:
-Вonjour, les enfants! - Bonjour,Madame!
-Comment ça va?- Ça va bien, et vous, comment ça va?
-Бесіда з черговим про дату та погоду.
-Просмотр презентації "La lecture des combinaisons des lettres".
2.Повідомлення теми та мети уроку.
-Просмотр презентації "La nature de l’Ukraine".
-Епіграфом нашого урока я пропоную вважати слова "On ne peut pas aimer la culture d’autre pays sans l’amour à la culture natale."
3.Перевірка домашнього завдання (ex.2 p.53)
ІІ.Основна частина уроку.
1.Активізація вживання ЛО за темою "La situation géographique de l’Ukraine et de la France" (фронтальна робота з картою):
-Répondez aux questions:
1.Où est située l’Ukraine/ la France?
2.Quelle est la capitale de l’Ukraine/ de la France?
3.Quelle est sa superficie?
4.Par quoi est baignée l’Ukraine/ la France?
5.Quelles sont les montagnes de l’Ukraine/ de la France?
6. Quelles sont les fleuves de l’Ukraine/ de la France?
7.Quelles sont les plus grandes villes de l’Ukraine/ de la France?
2.Введення нових ЛО за темою:
"Les symboles de l’Ukraine":
-Et maintenant, nous allons parler des symboles de l’Ukraine:
Презентація " Les symboles de l’Ukraine".
-Regardez le tableau, écoutez et répétez après moi:
l’emblème national (le trident)
l’hymne nationale "L’Ukraine n’est pas encore morte"
le drapeau national
les champs de blé
le costume national
la cuisine ukrainienne: le borchtch
les farcies (du fromage blanc)
le lard (le salo).
3.Організація проведення порівняльної характеристики України та Франції.
-Презентація "Les liaisons entre l’Ukraine et la France".
-Дидактичний роздаточний матеріал "Порівняльна характеристика України та Франції" (таблиця) -індивідуальна та парна робота.
4.Робота з підручником:
-Lisez les phrases, dites "Vrai" ou "Faux" (ex.4 p.64.)
-Робота в парах (малих групах).
5.Фізкультхвилинка.
-La chanson "Vive le vent!"
ІІІ.Заключна частина уроку.
1.Домашнє завдання:
-вивчити нові ЛО;
- ex.3 pр.63-64 (письмово);
-додатково: зробити проект "Les symboles de l’Ukraine".
2.Підведення підсумків уроку.
-Vous avez bien travaillé aujourd’hui!
-Au revoir, les enfants!
-Au revoir, Madame!