Урок в класі-комплекті Позакласне читання

Про матеріал
Тема: Вправи з мови. Робота з дитячою книжкою Мета: ознайомити з творчістю сучасного письменника А.Качана, зокрема з віршем «Райські дні»; розвивати навички виразного читання; удосконалювати вміння працювати над віршем; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до України, почуття гідності за неї; розвивати вміння бачити прекрасно навколо
Перегляд файлу

ЯДС

ЯДС

Тема: Вправи з мови. Робота з дитячою книжкою

Мета: ознайомити з творчістю сучасного письменника А.Качана, зокрема з віршем «Райські дні»; розвивати навички виразного читання; удосконалювати вміння працювати над віршем; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до України, почуття гідності за неї; розвивати вміння бачити прекрасно навколо

Тема: Вправи з мови. Робота з дитячою книжкою

Мета: ознайомити з творчістю сучасного письменника А.Качана, зокрема з віршем «Райські дні»; розвивати навички виразного читання; удосконалювати вміння працювати над віршем; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до України, почуття гідності за неї; розвивати вміння бачити прекрасно навколо.

Клас: 2

Клас: 4

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності

1. Мовна розминка

Гра «Яке слово зайве?»

Україна, Батьківщина, школа.

Українець, лев, патріот.

Сад, весна, цвіт, корова.

2. Скоромовка

Джміль джмелеві джуркотить.

Дивись, дощик крапотить.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Інформаційний блок про А. Качана (джерело ВІКІПЕДІЯ)

Дитячі роки минули в селі Новопетрівське Новоодеського району Миколаївської області.

Середню освіту здобув у с. Засілля Жовтневого району Миколаївської області.

1960–1965 — навчався на факультеті української філології Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова.

Після закінчення університету вчителював у придунайському містечку Вилкове, був військовослужбовцем у Криму, кореспондентом молодіжної газети, редактором видавництва «Маяк» в Одесі.

З 1971 року живе в Києві.

Протягом тривалого часу очолював літературні відділи у дитячих журналах «Піонерія» (тепер «Однокласник»), «Барвінок», «Соняшник», республіканське літературне об'єднання школярів «Первоцвіт», а в газеті «Вечірній Київ» вів сторінку творчого саморозвитку дітей «Кораблик», яка згодом переросла в самостійне видання «Я Сам//Сама».

Працював на державній службі в Міністерстві інформації України та Комітеті з Національної премії України імені Тараса Шевченка. З 2004 року — голова творчого об'єднання дитячих письменників Київської організації НСПУ.

Друкуватися почав у студентські роки — з 1962 року.

Член Національної Спілки письменників України з 1979 року.

Первинний синтез:

  1. Розгляд ілюстрації

Коротка бесіда за ілюстраціями

2. Читання вчителем вірша

3. Коротка бесіда за прочитаним

Фізкультхвилинка

Вторинний синтез

1. Читання вірша учнями мовчки

2. Читання вголос «естафетою»

3. Узагальнююча бесіда за прочитаним

ІV. Закріплення та повторення вивченого

1. Різні форми читання

Читання «ланцюжком»

Вибіркове читання

Читання «незнайком» (один учень читає, інший виправляє помилки)

2. Розвиток мовлення

Словесне «малювання»

Що б ви намалювали до рядків:

3-тя строфа

3. Осмислення прочитаного

Тестова робота

1.Автор вірша

А) Оксана Кротюк; б) Анатолій Качан.

2.Назва твору

А) Райські дні; б) Найкраща земля.

3.Пора року описана

А)весна; б) літо.

4.З ким автор порівняв яблуню?

А) з нареченою; б) з школяркою.

Перевірка

4. Словникова робота

Весна що робить?

Весна яка?

Доберіть спільнокореневі слова до слова весна(весняний, веснує, веснянка)

VІ. Підсумок уроку

Рефлексія

 

docx
Додано
19 жовтня 2021
Переглядів
328
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку