Урок в першому класі з математики

Про матеріал

Дану роботу можна використати на уроці математики. Цей вид роботи дає змогу закріпити вивчений спосіб віднімання, формувати в учнів уміння доповнювати умову задачі.

Перегляд файлу

Математика

Дата: 26.04.16

Тема: ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО СПОСОБУ ВІДНІМАННЯ. ДОПОВНЕННЯ УМОВИ ЗАДАЧІ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ФОРМУЛЮВАННЯ ІСТИННИХ ВИСЛОВЛЮВАНЬ

Мета:

  • закріпити вивчений спосіб віднімання; формувати в учнів уміння доповнювати умову задачі, порівнювати числа; вчити формулювати істинні висловлювання;
  • роз­вивати пізнавальну активність, уміння висловлювати свою думку;
  • виховувати куль­туру розумової праці.

Обладнання: презентація, предметні малюнки, картки із завданням.

Хід уроку

  1.                ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Всі почули ви дзвінок,

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть лиш дівчата,

А за ними і хлоп'ята.

Ми урок розпочинаєм,

Математику вивчаєм.

  • Діти, ви любите мультики?
  • А хотіли б потрапити у мультфільм? Отже, я запрошую вас у мультик, назву якого спробуйте упізнати. (звучить заставка до мультфільму)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

- Ви пам’ятаєте, що всі герої цього мультфільму дуже дружні і завжди допомагають один одному. А сьогодні Смішарикам потрібна наша допомога. Допоможемо?

 

IIІ.    ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Повторення правил.

Крош хоче розповісти правила Їжачку, але забув їх. Давайте згадаємо їх.

  1. Гра «Секрет».

У Бараша виник секрет, але ви його дізнаєтесь коли розгадаєте його.

                                                  Правила гри

  Учитель показує числовий вираз, діти рахують про себе. Хто першим розвязав – підбігає до вчителя,шепоче на вушко « по секрету» відповідь. Якщо правильна відповідь, стоїть поруч з учителем й приймає відповіді інших учнів. Якщо ж ні – повертається на місце і розвязує знову.

    50 + 40 – 10 + 9 = …   89

    20 + 20 – 10 + 1 = …   31

  1. – 1 – 1 + 30 = …   100.
  1. Хвилинка каліграфії з логічним завданням.

Нюша пропонує каліграфічну хвилинку.

  •                Складіть і запишіть числа, використовуючи три задані цифри (2; 4; 6).
  1. Математичний диктант

- Друзі відправилися у гості до Лосяша. Але йому потрібна допомога з математичним  диктантом, бо він не вміє рахувати і йому соромно за це. Давайте допоможемо йому.

-  Попрацюємо над математичним диктантом.  Які фігури ви бачите? Готові до роботи?

  • Знайдіть суму чисел у колах ( кругах).          20 + 50
  • Знайдіть різницю чисел у квадратах.          80 – 50
  • Додайте числа у трикутниках.                    40 + 7
  • Відніміть числа в овалах.                              100 – 10
  • Запишіть наступне число числу в чотирикутнику.  19
  • Запишіть попереднє число числу в пятикутнику.   41.

- Самоперевірка: 70, 30, 47, 90, 20, 40.

- Яке число зайве? Чому?        (47, тому що у всіх інших числах відсутній розряд

                                                 одиниць, вони – круглі числа).

ІV. Фізкультхвилинка

Пін пропонує відпочити.

V. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ.

Кар-Карич пропонує роботу в парах, після якої ви  дізнаєтесь тему уроку.

  1. Робота в парах

10 + 7 =                        

7 + 3 = 

23 – 20 = 

3 + 2 =                               

17 – 7 = 

33 + 5 =    

19  -  10 = 

65 – 60 =

10 – 5 =

23 + 4 =

3

17

5

10

38

9

27

д

в

н

і

м

а

я

 

 

 

IV.   РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

Копатич пропонує попрацювати з підручником

1.    Робота за підручником (с. 129)

Завдання 1

  • Розв'яжіть приклади за зразком. Поясніть прийом обчислення.

Завдання 2

  • Які числа можна вставити у порожні «віконечка», щоб висловлювання були істинними?

Завдання З

  • Розв'яжіть кругові приклади.

Завдання 4

  • Розгляньте малюнок. Прочитайте умови задач. Чого не вистачає в умові кожної задачі для її розв'язання?
  • У букеті були волошки і маки. Скільки всього квітів було в букеті? (Скіль­ки волошок? Скільки ромашок?)
  • Наталя купила 2 книжки. Скільки грошей вона витратила? {Скільки ко­штує кожна книжка?)
  • Софійка списала кілька зошитів у клітинку, а в лінійку — на 5 зошитів менше. Скільки всього зошитів списала дівчинка? (Скільки зошитів у клі­тинку?)

Завдання 5

  • Дайте швидку відповідь.
    • Чи є число 20 одноцифровим?
    • Чи є число 10 двоцифровим?
    • Чи є точка геометричною фігурою?
    • Чи є круг многокутником?
  1.               Робота в друкованому зошиті с.63

Совуня хоче подивитися як ви працюєте у зошиті

3.    Геометричний матеріал (резерв уроку)

       На дошці намальовано трикутник.

  • Як називається фігура? Чому?
  • Покажіть на цьому трикутнику вершини, кути, сторони.

 

V.   ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

- Ось і зібралися разом усі Смішарики.

  - Чи сподобався вам урок?

- Що було цікавим?

- Що корисного ви дізналися на цьому уроці?

- Яке завдання було важким?

- У наших героїв дуже гарний настрій і вони з вами ним діляться.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всі почули ви дзвінок,

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть лиш дівчата,

А за ними і хлоп'ята.

Ми урок розпочинаєм,

Математику вивчаєм.

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
21 жовтня 2018
Переглядів
615
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку