Урок - змагання з математики у другому класі , який дозволяє в ігровій формі закріпити порядок чисел першої сотні, їх десятковий склад, прийоми подання числа у вигляді суми розрядних доданків, закріпити знання способів порівняння чисел і вміння порівнювати числа у межах 100; вчити розташовувати числа у порядку зростання та спадання, вчити характеризувати числа, формувати вміння розв'язувати задачі, виконувати додавання і віднімання на основі знання нумерації чисел першої сотні, формувати обчислювальні навички та вміння знаходити значення виразів на кілька дій.
Урок-змагання з математики у другому класі
Тема: Подорож по океану першої сотні.
Мета: в ігровій формі закріпити вивчений матеріал,а саме:
знання порядку чисел першої сотні, їх десяткового складу, прийому подання числа у вигляді суми розрядних доданків, закріпити знання способів порівняння чисел і вміння порівнювати числа у межах 100; вчити розташовувати числа у порядку зростання та спадання, вчити характеризувати числа, формувати вміння розв’я- зувати задачі, виконувати додавання і віднімання на основі знання нумерації чисел першої сотні, формувати обчислювальні навички та вміння знаходити значення виразів на кілька дій.
Розвивати логічне мислення учнів шляхом відновлення істинних нерівностей, вилучення зайвого числа з розряду чисел, творчої роботи над задачами.
Хід уроку
ӏ.Організаційний момент.
Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час настав.
Дітки, сядьте всі зручненько,
Ручки покладіть гарненько,
Бо урок у нас незвичний
Чарівний, математичний.
ӏӏ.Повідомлення теми уроку, мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
«КМІТЛИВИЙ» « ВИНАХІДЛИВИЙ»
Також кожна команда має обрати капітана.
Рапорти капітанів
«Кмітливі»
Команда! Рівняйсь! Струнко!
Наш девіз:
Кмітливі труднощі долають,
Вони завжди перемагають!
« Винахідливі»
Команда! Рівняйсь! Струнко!
Наш девіз:
Винахідливі завжди
Сухими вийдуть із води!
ӏӏӏ.Змагання між командами.
Закріплення знання порядку чисел першої сотні.
1 конкурс «Підготуй корабель»( Робота в парах)
а)Полічити від 97 до 82. Полічити від 33 до 27.
б) Порівняй числа в кожному ряді. Чим вони схожі? Чим відрізняються? Продовжте ряди чисел.
1 11 21 31 50 51 52 53
в) Назвіть всі числа, в яких 4 десятки Назвіть всі числа, в яких 9 одиниць
2 конкурс « Перекличка»
а) Яке число містить 8 десятків?
Назвіть наступні 9 чисел натурального ряду. Чим вони схожі?
81 82 83 84 85 86 87 88 89
б) До кожного з названих чисел назвіть число, яке на один десяток менше.
Що змінилося? Що залишилося без змін?
в) Назвіть усі числа 10 десятка. Чим вони схожі? Чим відрізняються?
ӏV. Закріплення вмінь порівнювати числа та розташовувати їх у порядку зростання чи спадання.
- Щоб корабель йшов по правильному курсу, треба весь час дивитись у .
3 конкурс « Бінокль».
а) Підкреслити у кожній парі більше число.
14 41 26 62
35 53 26 46
28 26 94 49
93 39 67 37
б)Які цифри можна поставити у кружечки, щоб одержати істинну нерівність?
14<1 8 <19
3 >32 6< 89
11<1 1< 16
57<5 4 >48
в)знайти зайве число, обгрунтувати.
40, 8, 90, 16, 20 70, 50, 14, 20, 90
V.Закріплення знань про десятковий склад чисел.
4 конкурс « Трофеї»
1) Подати числа різними способами (додаток 1)
2)Дати характеристику числу за планом.
Характеристика числа
1. Яке це число?
2. За допомогою яких цифр записано?
3. Що позначає кожна цифра?
4. Назвіть наступне і попереднє число.
5. Як можна утворити число різними
способами?
67 42
ᴠӏ. Закріплення обчислювальних прийомів додавання і віднімання.
5 конкурс « Обчислювальний острів»( Самостійна робота додаток 2)
Vӏ. Закріплення вмінь розвязувати задачі.
Ми наближаємося до мису Задачного. Перед нами невирішені задачі.
6 конкурс капітанів.
Поставити таке запитання, щоб Поставити таке запитання, щоб
Задача вирішувалася додаванням. Задача вирішувалася відніманням.
Карасів – 20 Окунів – 8
«Кмітливі» «Винахідливі»
Гралися - 6 д. Було – 13 к.
Припливли – 10 д. Відпливло – 3 к.
Стало - ? Залишилось - ?
Vӏӏ. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності.