Урок математики в 2 класі
за підручником О.Гісь, І. Філяк
Тема: Величини. Час.«Північ», «Полудень». Початок доби. Тривалість доби. Орієнтування за годинником: називання цілих годин.
Мета:
формування предметних компетентностей:
актуалізувати знання учнів з теми «Величини.Час», формувати вміння та навички визначати тривалість доби, орієнтуватися за годинником: називання цілих годин; розв’язувати задачі на знаходження часу; розвивати пам’ять, увагу, логічне та критичне мислення;
формування ключових компетентностей :
уміння вчитися: розвивати вміння планувати свої дії, оцінювати свою роботу та дії однокласників; розвивати пізнавальний інтерес, самостійність мислення;
комунікативної:
розвивати вміння доводити власну думку, правильно о оформляти висловлювання з використаних математичних термінів; учити дітей на основі знань знаходити розв’язок завдань ;
соціальної:
вчити дітей самостійно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: картки для роботи в парах, завдання для роботи в групах, годинники навчальні для роботи в групах, відеоролик «Пригоди хмаринки. Визначення часу», відеоролик для фізкультхвилинки «Тоне є проблема».
Хід уроку
Сядьмо зручно, посміхніться,
І на мене подивіться.
Зробимо в науку крок,
Починаємо урок.
«уважність», «старанність», «пам’ять».
С.168 №5
- Скільки всього слів вивчив тато з понеділка по четвер?
2. Робота в зошиті
- записали число, класна робота
3. «Мозковий штурм»
- Розігріємо наш мозок
4. Усний рахунок
- Гра «Математичний ланцюжок»
- число 8 (збільшити на, зменшити на, додати, відняти)
- Вправа «Правда - неправда»
Рік • • 7 днів
Доба • • 3 місяці
Тиждень • • 24 години
Пора року • • 12 місяців
5. Хвилинка каліграфії
- сьогодні пригадаємо написання числа 4(згадай про число 4, що ти знаєш про нього і можеш повідомити)
III. Мотивація навчальної діяльності
•Не їсть, не п’є, а ходить і б’є. Що це таке? (годинник)
Доба =24 години
-Чи цікаво вам дізнатися, о котрій годині прокидаються квіти?
- спікери отримують завдання та годинник
- презентація годинника та квітки (діти в групі позначають час, о котрій годині прокидається квітка)
3. Робота з підручником
- робота над задачею с. 171 №7
VII. Підсумок уроку. Рефлексія
«Я навчився…»
«Мені було цікаво…»