Урок Євген Гуцало «Ласощі для білки»

Про матеріал
формування предметних компетентностей: формувати навички правильного й виразного читання;розвивати вміння орієнтуватися в тексті;корегувати навички зв’язного мовлення;виховувати ціннісне ставлення до природи,чуйність до тварин; Формування ключових компетентностей: Уміння вчитися;інформаційної,соціальної,загальнокультурної, екологічної,здоров’язбережувальної.
Перегляд файлу

                            Українська література

Тема . Євген Гуцало «Ласощі для білки»

Мета:формування предметних компетентностей:

 Формувати навички правильного й виразного читання;розвивати вміння орієнтуватися в тексті;корегувати навички зв’язного мовлення;виховувати ціннісне ставлення до природи,чуйність до тварин;

Формування ключових компетентностей:

Уміння вчитися;інформаційної,соціальної,загальнокультурної, екологічної,здоров’язбережувальної.

Обладнання: картки,відео-ролики, малюнки тварин.

Тип уроку: комбінований

                                              Хід уроку

I.Мотиваційний етап

1. Організаційний момент

   Прилетіла ластівка у віконце.

   Постукала тричі: «Прокидайся Сонце!»

  Час вже учням працювати,

   І урок розпочинати

  Добрий день!

2. Вправа «Очікування»

- Діти,а що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?(відповіді дітей)

-Я в свою чергу сподіваюсь,що ви будете працювати злагоджено,дружно та допомагатимете один одному.

3.Мовленнєва розминка

А для гарного та виразного читання проведемо мовну розминку. У цьому нам допоможе веселий тренажер.(Складання прислів’я –розсипанки та читання його весело, сумно,розгублено)

Учений шпак говорить всяк.

4. Перевірка д/з

- Про якого птаха читали вдома?

- В якому оповіданні?

Гра  «Закінчи речення»

ІІ.Цілепокладання

Шпак приготував вам ще одне завдання. Якщо ви складете ці пазли,то дізнаєтесь про кого йтиме розповідь. Хто це?(Білочка). Отже ви вже здогадалися,що на сьогоднішньому уроці будемо говорити про білочку,а саме познайомимося з оповіданням Є.Гуцала «Ласощі для білки».

ІІІ.Цілереалізація

1.Короткі відомості про письменника.

2.Опрацювання оповідання Є.Гуцала «Ласощі для білки»

  1. Виразне читання оповідання вчителем.

- А тепер сядьте  зручно,слухайте уважно,та подумайте:

  Між ким зав’язалися дружні стосунки в цьому оповіданні ?

  2. Словникова робота

-Читання луною за вчителем

Прудкий                               насіння                           скочила

Старої                                   зернина                                полинула

Соняшникове                      оченята                                  заховалась

(до яких частин мови відноситься кожна група слів?)

3. Читання тексту учнями   «ланцюжком».

4. Руханка (відео-ролик)

5. Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання

- Кого Василько зустрів на галявині ?

- Зачитай опис білки.

- Пригода з білкою під Новий рік.

- Чим пригощав Василько білку?

- Як ви думаєте чи з’їла білка цукерки?

5.  Перегляд відео-ролика «Що їдять білки»

До яких тварин можна віднести білку (рослиноїдних,всеїдних чи хижих)?

ІY. Рефлексивно-оцінювальний етап

1.Підсумок уроку

2.Рефлексія. Сенкан

3.Самооцінювання

4.Д/з с. 67-69 читати і переказувати оповідання;

                      Скласти план.

 

docx
Додав(-ла)
Коротун Ніна
Додано
28 січня
Переглядів
262
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку