Урок "Вибір друзів. Друзі за інтересами"

Про матеріал

Конспект уроку "Вибір друзів. Друзі за інтересами" Спрямований на розкритття значення дружби в житті кожної людини, розви­ваток уміння дітей спілкуватися й підтримувати товариські стосунки; усне мовлення, навички будувати власні висловлювання, виховувати тактовне ставлення до людей, почуття товариськості, бажання бути справжнім другом.


Перегляд файлу

Тема. Вибір друзів. Друзі за інтересами.

Мета. Розкрити значення дружби в житті кожної людини. Розви­вати уміння дітей спілкуватися й підтримувати товариські стосунки; усне мовлення, навички будувати власні висловлювання. Виховувати тактовне ставлення до людей, почуття товариськості, бажання бути справжнім другом.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: презентація, картки із розкиданими словами,  сигнальні картки, опорний конспект.

Хід уроку

І. Організаційна частина

       Пролунав дзвінок

        Погукав усіх на урок.

        Усі сіли рівненько

        І почали працювати гарненько.

1 учень:

        Усміхніться  всім  навколо

        Небу, сонцю, квітам, людям,

        І тоді обов’язково

        День тобі веселим буде.

2 учень:

        Доброго ранку сонце привітне!

        Доброго ранку небо блакитне!

        Доброго ранку в небі пташки!

        Доброго ранку маленькі дубки!

        Я вас вітаю, я вас люблю!

       Ми живемо в одному краю.

Сьогодні на уроці ми будемо: активні, дисципліновані, уважні, зібрані.

Сьогодні до нас в гості завітав персонаж, який хоче знайти собі вірного друга. Давайте ми йому в цьому допоможемо. Спробуймо відгадати Хто це розгадавши  пісеньку. Хто співає пісеньку, з якого вона мультфільму?

ІІ. Оголошення теми та мети уроку

А на уроці ми будемо вчитись вибирати друзів.  Погляньте на частини прислівя у ньому закодована тему нашого уроку.

 

                                                                                                                                                        

 

 

 - Назвіть фігури, які тут використані .

Друг – це найкращий скарб !

Сьогодні на уроці ми поговоримо про дружбу, друзів.

Отже, ми дізнаємось :

1 .Кого ми називаємо «другом» ?

2. Що означає « вміти дружити» ?

3. За що ми цінуємо своїх друзів ?

Якщо хтось не має друга, то після уроку, я впевнена, зробить свій вибір. І навчиться бути  уважнішими у спілкуванні в класі і в сім'ї.

ІІІ. Актуалізація знань учнів

А зараз я в декого хочу взяти інтервю (Гра «Мікрофон»)

  •                   Розкажіть, з ким ви дружите.
  •                   Який ваш друг ?

(Добрий, чуйний, щедрий, вигадливий, сміливий).

1.Гронування « Друг». (Робота в парах)

  •                   Щоб краще дізнатись, що означає «дружити» давайте в парі пограємо у  гру «Дружба»

Кожній парі пропонується з розрізаних літер скласти слово.

Дружити – це :

ПІКЛУВАТИСЯ

СПІВЧУВАТИ

ДОПОМАГАТИ

ПІДБАДЬОРУВАТИ

ПРОВІДУВАТИ

ПРОЩАТИ

ТУРБУВАТИСЯ

ГРАТИСЯ

ДІЛИТИСЯ

ПІДТРИМУВАТИ

РАДІТИ

НЕ  СВАРИТИСЯ

НЕ БИТИСЯ

НЕ ОБМАНЮВАТИ

Після кожної відповіді на екрані  з’являється утворене слово

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV. Вивчення нового матеріалу

1.  То що означає дружити? (До друга треба уважно ставитись, не сваритись, ділитись з ним усім, намагатись зробити для нього щось хороше).

- Хто хоче розказати про свого друга чи подругу? (виступи дітей)

2. Закони дружби

- Для того, щоб мати справжніх друзів потрібно дотримуватись правил дружби, а яких саме вам розповість Крихітка Єнот.

Правила дружби:

  •                   Не сварися з друзями, прагни грати дружно.
  •                   Не зазнавайся, якщо у тебе щось виходить.
  •                   Умій прийняти допомогу і зауваження від інших дітей.
  •                   Зупини товариша, якщо він робить щось погане.
  •                   Поділися з товаришами, якщо у тебе є якісь цікаві книги, іграшки.
  •                   Допомагай товаришеві, якщо умієш щось робити, навчи його.
  •                   Чи згідні ви з такими законами дружби? Чому?

3. Читання й обговорення вірша "Велосипед" А. Костецького.

- Послухайте уважно вірш, і скажіть: чи дотримались головні герої законів дружби?

Велосипед

     Славкові, що з квартири сорок

              Велосипед купили вчора.

              Він зразу в двір його потяг,

              Прудкого та дзвінкого.

              Все хизувався ним

              І нас не підпускав до нього.

              Просив  Юрко:

              - Ну дай, хоч раз проїду метрів двісті!

              А він Юркові:

              - Ач який? Свого купи і їзди!

              І я просив. Та він:

              - Моє!!! – і нам кататись не дає.

              Ну й що, нехай! А ми зате

              Разом в кіно ходили,

              Разом у нашому дворі співали, скільки сили,

              А потім грали у квача,

              Аж поки вечір не почавсь.

             А що Славко?

             Він сам – один сидів з велосипедом

             І вже кататись не хотів.

             Отак йому і треба !

 Аналіз вірша:

  •                   Чи герої дотримались законів дружби?
  •                   Які не дотримались?
  •                   Кому було весело?
  •                   А кому ні і чому?
  •                   Хто виявився покараним?
  •                   Чому так сталося?
  • Подумайте, чи не буваєте ви жадібними?

4. Чому так буває: хлопчики дружать з хлопчиками, а дівчатка з дівчатками?

  •                   Чи можлива дружба  хлопчиків та дівчаток? (Дружба може бути різної вікової категорії, та різної статі)
  •                   Чим граються хлопчики, а чим дівчатка?
  •                   Чи буває таке що дівчатка граються машинками, а хлопчики ляльками?
  •                   Яким спільними справами можуть займатися хлопчики і дівчатка?
  •                   То який секрет дружби? (Чесність).

5. Фізкультхвилинка

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота з картинками

  •                   Що зображено на картинках?
  •                   Чи правильно вчинили діти, проаналізуйте?
  •                   Хто з вас знає мирилку?

2. Знайомство з мирилками, вивчення напам'ять.

- В житті бувають різні обставини, якщо вже так сталось що ви посварились, то не потрібно один на одного ображатись, а відразу ж помиритись. А допоможуть вам в цьому мирилки. Давайте разом вивчимо одну із них, яку нам пропонує Крихітка Єнот.

 

Мир миром,

Пироги з сиром,

Вареники в маслі,

Ми — дружечки красні.

Інсценізація мирилок: Виходять два учні на середину класу і промовляють вивчену мирилку.

3. Гра «Добре – погано»

- А зараз ми побачимо чи уважні ви були на уроці. Вчитель називає слово, а діти відповідають, добре це чи погано. (за допомогою сигнальних карток)

Погано      Добре

Розірвав       Захистив

Образив      Відвідав

Посварилися     Обігрів

Відібрав      Допоміг

Штовхнув      Поділився

Ударив      Заспокоїв

Зруйнував      Покращили настрій

В кожного є свій товариш, як ви будете ставитись до нього?

4. Робота в зошиті (с.53 )

Крихітка Єнот хоче щоб ви розвязали завдання.

5. Гра «Сходинки спілкування»

- З друзями не так легко спілкуватись, Крихітка Єнот хоче вам запропонувати правила спілкування з друзями. Якщо виконувати ці правила спілкування з друзями то ви матимете справжніх та вірних друзів.

- Відео проект. Після перегляду відео скажіть: Хто був найважливішим?     

  •                 Тож хто, все таки, важливіший?

VI.Підсумок уроку

То давайте підведемо підсумки

  •                   Яким має бути ваш справжній друг?
  1. Відгадай « сховані»  слова (які слова сховані під смайликами?):
  •                 Дерево міцне корінням , а людина – ( друзями).
  •                 Ненадійний (друг) гірше відвертого ворога .
  •                 ( Дружбу ) дружбою шукають .
  •                 Сонце зігріває повітря , а друг ( душу ).
  •                 ( Друг ) пізнається в біді .

Крихітка Єнот пропонує вам пісенний вернісаж відгадайте  пісні про  дружбу

Друг – найцінніший скарб, потрібно цінувати один одного. Як важливо, коли в горі чи радості поряд є той, хто розрадить чи розділить з тобою радість.

Насамперед, це близька тобі людина по духу, з якою приємно проводити час, приємно разом готувати уроки. Він завжди буде поруч у скрутну хвилину. Справжні друзі разом і в скруті, і в радості. Тому така людина — справжній скарб. Такий друг завжди відданий, він ніколи не зрадить, не скаже: «Мені вже не хочеться з тобою дружити». Справжній друг — це на все життя.

Приятелів може бути скільки завгодно, а справжніх друзів буває менше. Мати одного-двох справжніх друзів — це найцінніший подарунок долі. Такий подарунок треба цінувати і берегти протягом усього життя. Людина, яка пізнала дружбу – щаслива людина.

  1. Серед вас Крихітка Єнот знайшов собі справжніх друзів. Отже, давайте візьмемося за руки і разом заспіваємо пісню.

 

docx
Додав(-ла)
Шум Ірина
Додано
8 серпня 2018
Переглядів
3355
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку