Урок "Види механічних коливань"

Про матеріал
Надаю свою розробку уроку на тему "Види механічних коливань" для 10 класу. На уроці вивчаємо основні характеристики коливального руху, формуємо вміння розв'язувати задачі на гармонічні коливання.
Перегляд файлу

Тема уроку: Частина 3. «Механічні коливання і хвилі»

Види механічних коливань.

 

Мета уроку: Навчальна: вивчити основні характеристики коливального руху (амплітуда, період, частота, циклічна частота); вивчити види коливань, рівняння гармонічних коливань.

Розвивальна: розвивати пізнавальні навички учнів;

Виховна: виховувати уважність, зібраність, спостережливість, пізнавальний інтерес, вміння співпрацювати з іншими учнями.

Ключові компетентності - вільне володіння державною мовою;

- інформаційно - комунікаційна;

- навчання впродовж життя;

- громадянська та соціальна.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнення: штативи - 2 шт.; математичний маятник, пружинний маятник, камертон, метроном, лінійка, дидактичний матеріал, комп’ютер.

 

 

Хід уроку

 

Епіграф: «Світ, в якому ми живемо, дивовижно схильний до коливань» (Р. Бішон).

«Хочеш зробити добру справу - відкинь коливання»

 

  1. Повідомлення теми, мети уроку.
  2. Вивчення нового матеріалу.
  1.        проведення дослідів;
  2.       Демонстрація презентації

https://docs.google.com/presentation/d/1xqBzjRZOmtD9gbLR6sLDovfdB8LXEhYdgyIrddyBGZI/edit#slide=id.p

  1.  Закріплення нового матеріалу.
  1.   Робота https://learningapps.org/
  2.   Гра «Так чи Ні»
  1.   Період коливань позначається символом А (Ні)
  2.   Частоту коливань позначають символом Т (Ні)
  3.   Період коливань математичного маятника залежить від довжини нитки (Так)
  4.   Якщо за дві с маятник здійснив 8 коливань, то період коливань 4 с (Ні)
  5.   220 коливань здійснить матеріальна точка за 5 с, якщо частота становить 440 Гц (Так)
  6.   Хід годинника з металевим маятником при підвищенні температури змінюється (Так)
  7.   У природі існують вільні коливання (Так)

С) Прослуховування музики Вівальді «Зима» струнний оркестр

https://www.youtube.com/watch?v=QFFrkZOYojk&authuser=0

  1.  Підсумок уроку. ДЗ.

Оцініть нашу роботу:

- присісти (початковий рівень);

- встати рівно (достатній рівень);

- оплески (високий рівень)

docx
Пов’язані теми
Фізика, 10 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика (академічний рівень) 10 клас (Бар’яхтар В.Г., Божинова Ф.Я.)
До уроку
Розділ 2. Динаміка
Додано
11 грудня 2023
Переглядів
257
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку