Урок № 4
Тема: Відкриття та збереження малюнків
Мета:
навчальна: ознайомити учнів з місцем збереження інформаційного об’єкта; навчити відкривати файл з малюнком в графічному редакторі Paint, зберігати створені на комп'ютері малюнки;
розвивальна: розвивати уяву, асоціативну пам’ять, самостійність учнів, пізнавальні інтереси, самоконтроль, фантазію, критичне та логічне мислення, навики роботи з комп’ютером, уміння користуватися медіаресурсами;
виховна: виховувати інтерес до вивчення предмету, акуратність, дисциплінованість, посидючість, інформаційну культуру учнів, бережливе ставлення до техніки; виховувати здоровий спосіб життя, повагу до думки інших.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь та навичок.
Обладнання: комп'ютери з підключенням до мережі Інтернет, інструкції з ТБ, презентація, роздатковий матеріал
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Привітання з учнями, перевірка присутніх, організація уваги учнів.
Ось дзвінок сигнал подав —
До роботи час настав.
Ось і ми часу не гаймо,
А урок свій починаймо.
2.Метод « Рюкзак»
Всі учні коротко записують на папері, відповідь на запитання: «Де знадобляться Вам ті знання і вміння, які ви отримали на попередньому уроці, які з них Ви візьмете з собою для використання на інших уроках, у житті?».
Папірці з відповідями складають у рюкзак.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Гра «Знайди відповідність». Робота в групах.
Масштаб, Олівець, Ластик, Фігури, Палітра, Виділення, Заливка кольором, Текст, Пензлі
ІІІ. Повідомлення теми уроку, мотивація навчальної діяльності
Гра «Знайди слово». Учні відповідають на запитання з теми «Я – людина». Кожній букві відповідає певне число. Відповівши правильно на запитання, отримуємо відповідь – шукане слово.
Відповідь: МАЛЮНОК
Як ви вже мабуть здогадалися, наш урок буде пов’язаний з роботою над малюнками. Тема нашого сьогоднішнього уроку – Відкриття та збереження малюнків.
IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь вчителя з елементами демонстрації презентації. Короткий огляд дитячого порталу Пустунчик з можливістю створення малюнків он-лайн за посиланням https://pustunchik.ua/ua/treasure/draw
Місце збереження інформаційного об’єкта.
Кожний малюнок зберігається в окремому комп'ютерному документі, який називають файлом, причому кожний файл має своє ім'я.
Файли для зручності розміщують по папках, причому кожна папка теж має своє ім'я.
Папки та файли зберігається в комп'ютері на дисках.
Алгоритм відкриття файлу з малюнком в графічному редакторі Paint:
1. Наведи вказівник на пункт меню Файл і натисни один раз ліву кнопку миші.
2. Вибери в меню Файл команду Відкрити і натисни один раз ліву кнопку миші.
3. Наведи вказівник на кнопку Робочий стіл і натисни один раз ліву кнопку миші або вибери папку та знайти в списку файлів потрібний файл.
4. Наведи вказівник на позначку файлу, натисни двічі ліву кнопку миші або натисни кнопку Відкрити.
Алгоритм зберігання створених на комп'ютері малюнків:
1. Наведи вказівник на пункт меню Файл і натисни один раз ліву кнопку миші.
2. Наведи вказівник на команду Зберегти і натисни один раз ліву кнопку миші.
3. Наведи вказівник на кнопку Робочий стіл і натисни один раз ліву кнопку миші або вибери папку і натисни два рази ліву кнопку миші.
4. Наведи вказівник на рядок з назвою Ім'я файлу і натисни один раз ліву кнопку миші для встановлення текстового курсору.
5. Запиши за допомогою клавіатури ім'я малюнка (не можна надавати одне й те саме ім'я різним файлам в одному місці розташування).
6. Наведи вказівник на кнопку Зберегти і натисни один раз ліву кнопку миші.
V. Фізкультхвилинка
Раз, два - всі присіли,
Потім вгору підлетіли
Три, чотири - нахилились,
Із струмочка гарно вмились.
П'ять, шість - всі веселі
Крутимось на каруселі,
Сім, вісім - в поїзд сіли,
Ніжками затупотіли.
Дев'ять, десять - відпочили
І за парти дружно сіли.
VІ. Застосування нових знань
VІІ. Виконання вправи для зняття зорової втоми
Раз, два, три! Очі догори!
На чотири і на п’ять
Будем міцно їх стулять.
Знову очі догори
Ми рахуєм раз, два, три!
VІІІ. Закріплення отриманих знань
ІХ. Підсумок уроку
Метод «Мікрофон».
На уроці мені найбільше (не) сподобалося …
Ось і настав кінець уроку Дякую Вам за плідну працю, до побачення!