++Урок математики у 6 класі .
Тема: Відношення і пропорції.
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів з даної теми, повторити розв`язування рівнянь з пропорціями, навчити застосовувати вміння розв’язувати завдання на пропорційну залежність та пропорційний поділ в життєвих ситуаціях, розвивати розумову активність, створювати ситуації зацікавленості, виховувати працездатність, естетичну культуру, розуміння ролі математичних знань в житті
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань, застосування знань і вмінь
Обладнання:додаток learnangapps.org, презентація, робочі картки
Хід уроку:
І. Організаційний етап. Привітання. Налаштування на роботу.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Усна вправа learningapps.org. (Слайд 1)
https://learningapps.org/16153647
ІІІ. Перевірка засвоєння теоретичних знань.
І варіант
1. |
Пропорція це- |
А |
Збільшується у стільки ж разів |
2. |
Щоб знайти невідомий крайній член пропорції треба |
Б |
Добуток середніх членів пропорції поділити на відомий її крайній член. |
3. |
Якщо кожне з чисел відношення помножити на одне й теж саме, відмінне від нуля число, то |
В |
У пропорції добуток крайніх її членів дорівнює добутку середніх |
4. |
Відношення відстані на карті до відстані на місцевості називається |
Г |
Значення відношення не зміниться |
5. |
Основна властивість пропорції така |
Д |
Рівність двох відношень |
6. |
Їз збільшенням значень однієї з прямопропорційних величин у кілька разів значення другої величини |
Е |
Масштаб |
ІІ варіант
1. |
Рівність двох відношень називається |
А |
Зменшується у стільки ж разів. |
2. |
Якщо кожне з чисел відношення поділити на одне й теж саме ,відмінне від нуля число, то |
Б |
Відношення відстані на карті до відстані на місцевості називається |
3. |
Частка двох чисел, ділення двох чисел, дріб це синоніми поняття… |
В |
Добуток крайніх членів пропорції поділити на відомий її середній член. |
4. |
Масштаб - це |
Г |
Пропорцією |
5. |
Із зменшенням значень однієї з прямопропорційних величин у кілька разів значення другої величини |
Д |
відношення двох чисел |
6. |
Щоб знайти невідомий середній член пропорції треба |
Е |
Відношення двох чисел не зміниться |
ІV. Перевірка засвоєння практичних умінь.
Є один цікавий ресторан. В його меню напроти страв замість ціни вказано математичне завдання і для того, щоб дізнатись вартість замовлення , треба це завдання розв’язати. І воно може бути занадто складним. А не розв’яжеш, є ймовірність дуже переплатити. Тому треба вчити математику, щоб поїсти. Давайте і ми спробуємо пообідати в цьому ресторані. Є меню з гарячими стравами, другими стравами і десертами. Кожній страві відповідає якесь рівняння (пропорція). Ваше завдання – вибрати з кожного розділу меню по одній страві ( всього три) і спробувати замовити їх, розв`язавши відповідні пропорції. (Слайд 2)
Меню:
Перші страви
Борщ 5:8=15:у
Суп 8:3=16:z
Другі страви
Піца =
Рол філадельфія =
Десерти
Тістечко =
Желе 1 : х = 2 : 3
На кухні триває робочий процес і шеф-повар не може дати ладу з кількістю продуктів. Допоможіть вирахувати . (Слайд 3)
Задача 1. Для приготування борщу з овочів взяли картоплю, капусту, буряк, цибулю, моркву, спеції у відношенні 3:2:2:1:1:1. Скільки потрібно взяти цих складників, щоб отримати 500 г борщу?
Задача 2. Для виготовлення 2порцій рола Філадельфія з тунцем беруть 90 грамів свіжого тунця. Скільки риби треба замовити, щоб виготовити 9 порцій ролів.
V Підсумок уроку. Рефлексія. Домашнє завдання.
Слово вчителя: Нам пора покидати ресторан. І отримати рахунок.(слайд 4)
https://learningapps.org/16152705