Тема : «Виготовлення декоративної листівки до дня 8 березня»
Мета: Формувати у дітей ключові компетентності:
навчити виготовляти декоративну листівку, подарунок власноруч;
розвивати увагу, пам’ять, спостережливість, художнє мислення, уявлення, дрібну моторику пальців та творчі здібності;
виховувати акуратність, любов до праці, повагу до традицій українського народу, шанобливе ставлення до мам, бабусь.
Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, пензлик.
Тип уроку: комбінований.
Форми роботи: фронтальна, індивідуальна, випереджувальні знання(презентація)
Методи навчання: стимулювання інтересу до навчання (створення ситуації успіху), репродуктивні: словесні, наочні, практичні.
Хід уроку: (Слайд № 1)
І. Організаційний момент. (1-2хв.)
1. Привітання з учнями/
Ось дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав,
Так що час не втрачаймо
І працювати починаймо .
2. Перевірка присутності учнів, їх готовності до уроку.
3. Епіграф до уроку: «Відкриття – це 10% натхнення і 90% праці» Т.Едісон
ІІ. Актуальність опорних знань: ( 4-5 хв.)
1.Інсцинізація
Чути, що хтось плаче.
-Це ти маленький? Чого сльози ллєш дрібненькі?
Пролісок: - Тепла хочу, сонечка! Скільки ж можна спати під снігом? Допоможіть мені та іншим квітам і травам!
«Веснонька, любая, часу не гай,
Як найскоріше прилинь у наш гай.
Вже ми без тебе похмурі й пісні,
Змерзли на холоді наші пісні,
Ти не барися, явися на лист..» -
Пише із бруньки березовий лист.
Пишуть з барлоги ведмеді бурі:
«Вже нам обрид зимовий цей убір.
Хочемо вийти з барлоги на бір,
Хочемо вийти з барлоги у гай» С. Павленко
-Діти допоможемо весні скоріше прийти?
2.Проблемне питання
-Діти, як ви думаєте, із чого починається весна? (Відповіді учнів).
Саме так приходить весна. То яка ж весна ?Хай кожен прикріпить слово до квіток.
На дошці вінок, на квіточках пишуться слова, з квіток складається вінок весні.
(Барвиста, різнокольорова, яскрава, святкова...)
3. Декламування вірша
Якось я спитала у весни:
- Ти чому приходиш, поясни?
І весна мені сказала прямо:
- Поспішаю я на свято Мами.
Поспішають квіти проростати,
поспішають журавлі вертати,
поспішає сонечко теплішать,
поспішають дітки розумнішать.
В Африці далекій, пам’ятаю,
говорив мені премудрий слон,
Що якби на світі мам не стало,
то й Весни б на світі не було!
Ще сказав: «Ви помічали, може, -
кожна Мама із Весною схожа!» -
І відкрив він мені таємницю,
що Весна із Мамою - сестриці.
І. Жиленко
ІІІ. Повторення вивченого (2-3хв.)
Листівка – це вид декоративно вжиткового мистецтва.
Давай те пригадаємо на які види листівки поділяються?
а)….
б)….
в)….
IV. Мотивація навчальної діяльності (3-4 хв.)
- Діти, що ви відчуваєте, коли згадуєте маму?
Складання асоціативного куща
- Чому ви називаєте маму сонечком? (Бо мама така, як сонечко. Добра й лагідна).
- Діти, складіть прислів’я про сонечко і маму з розсипаних слів.
тепло сонці а добре матері біля На
(На сонці тепло, а біля матері добре).
А яке чудове свято наближається? Чи будете ви дарувати подарунки?
- Що може бути подарунком для мами? (Квіти, гарна поведінка, чуйність, відмінна оцінка, подарунок, виготовлений власноруч).
А ви знаєте, що найкращим подарунком ,є подарунок зроблений власними руками
V. Оголошення теми та завдань уроку. (1-2 хв.)
Тема сьогоднішнього уроку «Виготовлення декоративної листівки до дня 8 березня»
- Ми з вами докладемо всіх зусиль, щоб до нас прийшла справжня весна, згадаємо людину, яка з весною сестриця, а також виготовимо для цієї людини подарунок.
- Отже, листівка буде чудовим дарунком для мами.
VІ. Практична робота (20 - 25 хв.)
Повторення правил безпечної праці під час роботи з ножицями
Виготовлення листівки
Фізкультхвилинка
Продовження роботи. Вчитель консультує, звертає увагу на недоліки в роботі та способи їх виправлення, заохочує до роботи.
VІ. Презентація виробу (1-2 хв.)
VІІ. Заключний інструктаж. (1-2хв.)
Вимоги безпеки після закінчення роботи: приведіть в порядок робоче місце;
інструменти і матеріали зберіть і складіть в певне місце; сміття і відходи зберіть.
VII. Підсумки уроку. Рефлексія(1-2хв.) Чи сподобався вам урок. Перед вами лежать смайлики. Підніміть той смайлик, який відповідає вашому настрою на кінець уроку. Виставлення оцінок.
VІІІ. Домашнє завдання (1-2хв.)
Написати побажання в середину листівки.
Прибирання робочих місць.
- Діти, пройдуть роки, ви виростете, станете дорослими, у вас у кожного будуть діти, але найдорожчою завжди залишиться мама.