Тема уроку: Виготовлення класичного декупажу на скляній поверхні (скляна банка). Покриття виробу акриловим лаком. Просушування виробу.
Мета уроку:
-формувати ключові та предметні компетентності під час виготовлення виробу в техніці декупаж;
- формувати практичні навички лакування та просушування скляного виробу, виготовленого в техніці класичний декупаж;
- розвивати вміння аналізувати, прогнозувати та робити висновки в процесі роботи над технологічною картою виробу;
- коригувати оцінне ставлення до виконаної роботи;
- формувати ціннісне ставлення до мистецтва, виховувати естетичний смак та почуття прекрасного в процесі реалізації творчого задуму виробу.
Ключові компетентності: спілкування державною мовою; екологічна компетентність; навчання упродовж життя; культурна компетентність, підприємливість та фінансова грамотність.
Тип уроку: урок формування компетентностей.
Матеріали та обладнання: зразок готового виробу; незавершені вироби в техніці декупаж, виготовлені на попередніх уроках; акриловий лак, пензлі; відеоматеріали, роздатковий, ілюстративний та демонстраційний матеріал.
Хід уроку
І. МОТИВАЦІЙНИЙ ЕТАП
1. Орієнтація мотиваційної готовності
Вітання.
Демонстрація відео «Чого можна навчитися у метелика?»
(посилання на відео Чого ми можемо навчитися в метелика - YouTube)
Налаштування учнів на творчість.
2. Актуалізація опорних знань і вмінь
Демонстрація виробів в техніці декупаж. Бесіда про декупаж як техніку декорування виробів.
Висновок. Завдяки декупажу можна оновити, дати нове призначення та зробити витвором мистецтва старі речі.
3. Мотивація навчальної діяльності
Вправа «Знаю (вмію) – Хочу дізнатися (навчитися) - Дізнався»
Використовуючи навідні запитання вчителя, учні відтворюють знання і вміння, отримані під час попередніх етапів виготовлення виробу, над яким працюють; пригадують послідовність етапів роботи над виробом; порівнюють свої відповіді із технологічною картою виробу.
(відповіді записують на стікери, прикріплюють до таблиці ЗХД на дошці)
Орієнтуючись на другу колонку таблиці ЗХД, учні висловлюють власні думки про те, чого б вони хотіли дізнатися та навчитися під час наступного етапу виготовлення виробу та записують свої очікування на стікерах, які прикріплюються до таблиці.
ІІ. ЦІЛЕПОКЛАДАННЯ
1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
2. Визначення очікуваних результатів уроку
Після даного уроку учні повинні:
ІІІ. ЦІЛЕРЕАЛІЗАЦІЯ
1. Технологічні особливості, матеріали та інструменти нанесення лакового покриття на скляні вироби, оздоблені в техніці декупаж (Розповідь учителя з демонстрацією).
2. Загальний інструктаж
- робота з технологічною картою виготовлення виробу: ознайомлення з наступним етапом виготовлення виробу, складання алгоритму роботи під час виконання даного етапу.
- інструктаж з охорони праці з лаковими матеріалами та електроприборами
3. Самостійне виконання завдання під контролем і з допомогою вчителя:
- приготування матеріалів та інструментів;
- покриття виробу першим шаром лаку;
- просушування виробу;
- покриття виробу другим шаром лаку;
- просушування.
4. Звіт про способи й результати виконаної роботи.
ІV. РЕФЛЕКСИВНО-ОЦІНЮЮЧИЙ ЕТАП.
1. Підведення підсумків
Вправа «Знаю (вмію) – Хочу дізнатися (навчитися) - Дізнався» (завершення)
Орієнтуючись на останню колонку таблиці, учні повідомляють про те, чого вони дізналися та навчилися упродовж уроку, здійснюють порівняння свої очікувань та отриманих результатів.
2. Рефлексія діяльності
Вправа «Мікрофон»
- На уроці мені було цікаво навчитися….
- Тепер я знаю, що ….
- Ці знання і вміння мені знадобляться …
- Найбільше моє досягненням на уроці …
- Під час уроку мені було важко …
3. Цінування. Оцінювання.
Вправа «Шкала успіху».
Додатки
Технологічна картка виготовлення класичного декупажу на скляній поверхні (банка для сипучих продуктів)
№ з/п |
Послідовність операцій |
Інструменти |
Поопераційний ескіз |
1. |
Створення ескізного малюнка майбутнього виробу. |
Олівці, папір. |
|
2. |
Зачищення скляної поверхні (банки). |
Канцелярській ніж |
|
3. |
Знежирення поверхні банки. |
Розчинник |
|
4. |
Фарбування банки. |
Акрилова фарба |
|
5. |
Просушування фарби. |
фен |
|
6. |
Наклеювання декупажної карти (створення композиції оздоблення) |
Клей ПВА. Паперові серветки з візерунками відповідно до задуму композиції |
|
7. |
Лакування виробу та просушування виробу. |
Акриловий лак, пензлі |
|
8. |
Остаточне оформлення виробу, прикрашання виробу. |
Декоративні стрічки, блискітки, паєтки тощо. |
|
9. |
Контроль та оцінка якості виробу. |
|
|
10. |
Презентація виробу |
|
|
ІНСТРУКЦІЯ
з охорони праці при роботі з фарбами та акриловим лаком
1. Загальні вимоги безпеки
1.1. Уникати попадання фарби на одяг і відкриті ділянки тіла.
1.2. Робоче місце повинно бути добре освітлене.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1. Одягти спецодяг.
2.2. Підготувати робоче місце до роботи: прибрати все зайве і покрити стіл целофановою плівкою або клейонкою;
2.3. Збовтати баночки з фарбами і лаком перед використанням з закритими кришками.
3. Вимоги безпеки під час роботи
3.1. Дбайливо ставитися до своєї роботи і робочих інструментів.
3.2. Зберігати пензлі в спеціальних пеналах.
3.3. Баночки з фарбами та лаками зберігати в коробках, щоб уникнути перекидання.
3.4. Не розмахувати рукою з пензлем, щоб уникнути нанесення колючих травм сусідам.
4. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
4.1. У разі потрапляння фарби або лаку на одяг або відкриті ділянки тіла, необхідно промити проточною водою.
4.3. При поганому самопочутті або раптовому захворюванні повідомте викладача.
5. Вимоги безпеки після закінчення роботи
5.1. Добре вимити пензлі теплою водою з милом.
5.2. Герметично закрити баночки з фарбою і лаком.
5.3. Пензлі прибрати в чохол, а фарби і лаки в коробку.
5.4. Привести своє робоче місце до ладу.
5.5. Зняти спецодяг і ретельно вимити руки з милом
Ілюстрації виробів в техніці декупаж
Ілюстрації, що демонструють етапи виготовлення виробу