Урок "Виготовлення панно Десятипелюстка"

Про матеріал
Розробка уроку виготовлення панно "Десятипелюстка" щодо технології виготовлення в'язаних виробів гачком (по кроково). Подані інформаційні картки, інструкційна карта, світлини щодо виготовленнята готових виробів здобувачів освіти.
Перегляд файлу

 

                                             РОЗРОБКА  УРОКІВ

                                                     8 КЛАС

                       Об’єкт проєктно-технологічної діяльності:

                                    Панно «ДЕСЯТИПЕЛЮСТКА»

                                                  Блок (8 годин)

              Технологія виготовлення в’язаних виробів гачком

          

Тема. Виготовлення Панно «Десятипелюстка»

Мета:

*формування предметних компетентностей:

*проєктно-технологічної: забезпечити засвоєння знань про підходи до вибору й обґрунтування теми проєкту;

закріплення  практичних вмінь здобувачів освіти щодо вибору та втілення ідей, виконання технологічних операцій відповідно до обраного виробу та технології його виготовлення; 

формувати вміння застосування знання, уміння та особистий досвід у предметно-перетворювальній діяльності методом комбінування.

*формування ключових компетентностей:

*уміння вчитися: формувати вміння шукати, розуміти, аналізувати, висловлювати свою думку шляхом ефективного керування ресурсами та інформаційними потоками;

*соціально-громадська: усвідомлення цінності праці самостійно та в команді з іншими на результат.

*загальнокультурної: залучати до творчості та розвивати здатність здобувачів освіти творчої уяви та розширення можливостей самовираження, формувати особисті смаки щодо мистецьких вподобань, а саме до декоративно-ужиткового мистецтва;

*комунікативної: розвивати навички товариської співпраці в команді, толерантність.

*спілкування рідною мовою: розвиток умінь обговорювати послідовність поетапної роботи виконання виробу;

розвиток уміння оперувати  технологічними поняттями, фактами, обговорювати питання, пов’язані з реалізацією проєкту, ділитися думками та коментувати власну діяльність і діяльність інших здобувачів освіти.

*математична компетентність: застосування математичних розрахунків для визначення необхідної кількості матеріалів.

*компетентність у цифрових технологіях: уміння використовувати інтернет-ресурси і програмні застосунки для пошуку інформації

*здоров’язбережувальної: формування здатності застосовувати знання й уміння в реальних життєвих ситуаціях, виконання практичних завдань наближених до життя;

формувати звичку дбайливо ставитися до власного здоров’я та здоров’я інших людей, а саме: дотримання санітарно-гігієнічних вимог, правил безпечної праці, організації робочого місця та усвідомлення необхідності саме такої навчально-пізнавальної та проєктної діяльності.

Очікувані результати:

*знаннєві: здобувачі освіти добирають необхідний матеріал та інструменти стосовно запланованого виробу в’язаного гачком;

розуміють сутність комбінаторики та використовують цей метод у створенні форми виробу;

розуміють необхідність дотримання правил безпечної праці;

розрізняють, вибирають інструменти та пристосування для обробки конструкційних матеріалів;

 *діяльнісні: здобувачі освіти дотримуються послідовності виконання проєктної діяльності;

використовують вироби – аналоги для аналізу та подальшого компонування об’єкта проєктування;

визначають необхідну кількість матеріалів для виготовлення виробу та виконують технологічні операції відповідно до обраного виробу.

*ціннісні: роблять висновки щодо необхідності економного використання конструкційних матеріалів, цінності  конструкційних матеріалів природного походження; усвідомлює важливість дотримання безпечних прийомів праці; усвідомлюють важливість безвідходного виробництва.

Обладнання, матеріали та наочність: готові вироби-аналоги в’язані гачком.

Основні поняття: гачок, пряжа, схема, стовпчики.

Тип уроку: комбінований.

 

 

                                                     ХІД  УРОКУ

 

                                         ВСТУПНА ЧАСТИНА

 

1.Організаційний момент

 

*Перевірка присутності учнів, підготовленості їх до уроку, наявність робочого одягу.

 

2.Актуалізація опорних знань

Бесіда

Бесіда про вироби, в’язані гачком (використовується особистий досвід учителя та спостереження учнів)

-Які вироби можна зв’язати гачком?

-Чи в’яжуть гачком ваші рідні, знайомі?

-Загалом, подобаються речі вив’язані гачком?

-Чи володіє хтось із присутніх технікою в’язання гачком?

-Які інструменти та матеріали використовують для такого в’язання?

 

3.Вивчення нового матеріалу (з його подальшим закріпленням).

 

                                         ОСНОВНА ЧАСТИНА

               ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ПОНЯТЬ І СПОСОБІВ ДІЙ

 

-Ознайомлення з поняттям «гачок», «пряжа», «схема».

 «Ажурна пилка»

Здобувачі освіти вивчають картки й обмінюються інформацією

 

                                                      Картка №1

 

C:\Users\User\Documents\Bandicam\bandicam 2022-10-29 19-17-30-806.jpg

 

                                                    Картка №2

 

               C:\Users\User\Documents\Bandicam\bandicam 2022-10-29 19-18-52-906.jpg

 

                                                       Картка №3

 

          C:\Users\User\Documents\Bandicam\bandicam 2022-10-29 19-19-18-508.jpg

 

                                                         Картка №4

C:\Users\User\Documents\Bandicam\bandicam 2022-10-29 19-19-43-799.jpg

 

                                                       Картка №5

      C:\Users\User\Documents\Bandicam\bandicam 2022-10-29 19-20-03-050.jpg

 

             Практична діяльність здобувачів освіти

 

-Перед початком роботи повторити правила техніки безпеки щодо використання гачка.

 

 

 

-Практичне опробовування  в’язання гачком: набір першої петлі, в’язання ланцюжка, стовпчик без накиду, стовпчик з одним накидом.

 

        C:\Users\User\Documents\Bandicam\bandicam 2022-10-29 19-21-03-004.jpg   

 

C:\Users\User\Documents\Bandicam\bandicam 2022-10-29 19-21-36-726.jpg

 

 

 

 

 

 

C:\Users\User\Documents\Bandicam\bandicam 2022-10-29 19-20-19-282.jpg

 

 

   

 

 

 

              Виготовлення Панно «Десятипелюстка»

 

 

        C:\Users\User\Desktop\22 Фото м.т. сентябрь\20220811_142621.jpg

 

                         Кінцевий результат виготовлення виробу

 

             

 

                                 Необхідні матеріали й інструменти

 

       

 

                                        Зразки вив’язаних елементів

 

 

                                                Інструкційна карта

                      

 

                       Послідовність дій

         Ілюстрація

1.Дібрати необхідні інструменти та матеріали

 

2.Пров’язати першу повітряну петлю

(Додаток №1)

 

 

3.В’яжемо ланцюжок із 5 повітряних петель(ПП)

 

4.Підхватити першу повітряну петлю й протягнути робочу нитку

 

5. Утвориться кільце

 

6.В серединку утвореного кільця пров’язати 10 стовпчиків без накиду (Ст Б Н).

(Додаток № 2)

 

7.В’яжемо 7 петель підйому з повітряних петель

 

8.*Далі стовпчик з 1 накидом в петлю попереднього ряду, 2 повітряні петлі.*

 

!!! Значки *…* - рапорт узору (комбінація петель, яка утворює узор

 і повторюється у в’язанні ряду.

 

9. В процесі в’язання утвориться 9 стовпчиків,

а 10-й  з 7 повітряних петель)

 

10.Під арку з 2-х повітряних петель попереднього ряду пров’язати 1 стовпчик без накиду.

 

11.*Над стовпчиком з одним накидом попереднього ряду пров’язати 3 стовпчики з накидом; ділі під арку з 2-х повітряних петель попереднього ряду  пров’язуємо1 стовпчик  без накиду * (утвориться так зване «віяльце»)

 

12.Загальна кількість утворених пелюсток – 10. Роботу завершуємо глухою петлею. Після чого  робочу нитку відрізаємо (2 см від основи), деталь повертаємо на виворітну сторону й заплутуємо хвостик.

Якщо а процесі роботи руки почали боліти, виконайте гімнастику для рук (Додаток №4)

 

13. На основу з тканини або картону приклеюємо (пришиваємо) заготовлені деталі й поміщаємо в рамочку. Втілюємо своє композиційне рішення.

C:\Users\User\Desktop\22 Фото м.т. сентябрь\20220811_142621.jpg

 

 

 

4. Закріплення нових знань і умінь

Прийом «Перевір інформацію»

(стверджування «Так» чи «Ні»)

-В'язання гачком – це декоративно - ужиткове мистецтво.

-Гачки бувають з металу, пластмасу, дерева, кістки.

-Будь -який гачок складається з трьох основних частин: стрижня, борідки, голівки.

-Голівка є головною частиною гачка. За її товщиною визначають розмір.

-Товщина гачка має бути майже удвічі більшою від товщини нитки.

 

5.Підсумки уроків. Рефлексія

- Наскільки цікаво мені працювати над цим об’єктом?

-Чи виникає бажання удосконалювати свої вміння щодо в’язання гачком?

6.Домашнє завданняе

Підготувати міні-доповідь щодо необхідних дій з догляду за виробами в’язаних гачком.

 

 

 

                                                      Додаток №1

   

            Пров’язування першої повітряної петлі та ланцюжка

 

 

 

 

 

Картинки по запросу фото повітряної петлі гачком

 

 

 

 

 

                                                     Додаток №2

 

 

    Схема вив’язування стовпчиків без накиду в середину кільця

 

 

Картинки по запросу фото повітряної петлі гачком

 

 

 

 

 

 

                           

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                    Додаток №3

 

                   Схема вив’язування стовпчиків з одним накидом

 

 

            

                 

 

 

 

                                                     Додаток №4

 

                                              Гімнастика для рук

 

 

1.Уявивши, що ви піаніст, пограйте ніби на клавіатурі фортепіано усіма пальчиками обох рук по стільниці (ніби граєте гамму)

C:\Users\User\Desktop\22 Фото м.т. сентябрь\20221029_183725.jpg

 

2.Підніміть руки вгору, потягніться ніби хочете щось достати, що лежить височінь. Далі обома рука обертайте кисть руки так, ніби ви вкручуєте лампочку.

C:\Users\User\Desktop\22 Фото м.т. сентябрь\20221029_183836.jpg

 

3.Зігніть руки в ліктях. Притисніть долоні. По черзі опускайте та піднімайте зімкнені кисті (догори – вниз)

C:\Users\User\Desktop\22 Фото м.т. сентябрь\20221029_184034.jpg

 

4.Тримаючи в цьому ж положенні пальці, змикайте та розмикайте їх

C:\Users\User\Desktop\22 Фото м.т. сентябрь\20221029_184048.jpg

 

5.Розводьте по черзі окремі пальчики.

C:\Users\User\Desktop\22 Фото м.т. сентябрь\20221029_184108.jpg

 

6.З’єднайте пальці в замок. Потягніть руки в сторони.

C:\Users\User\Desktop\22 Фото м.т. сентябрь\20221029_184132.jpg

 

 

                                   Зразки Панно в’язаних  гачком

                 Роботи здобувачів освіти студії «МЕРЕЖКА»

                                      Керівник: Браніцька С. В.

 

                        C:\Users\User\Desktop\ФОТО ПОТЕРЯШКА 22  Л№23\20221026_111452.jpg

 

 

                     C:\Users\User\Desktop\Фото.Десятипелюстка Гуглклас\20220811_142340.jpg

docx
Додано
30 жовтня 2022
Переглядів
373
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку