Виготовлення скриньки у вигляді праски.
Мета: забезпечити знання та вміння працювати з фанерою, раціонально використовувати матеріали, обережно користуватись інструментами; розвивати творче мислення; виховувати етичне ставлення до роботи та виробів власноруч виготовлених.
Матеріали та інструменти: фанера, наждачний папір, серветки, клей, ґрунтовка для деку пажу, декоративні оздоблюючи деталі(ґудзики, намистинки тощо) картон, декоративна петля(маленька), олівець, лінійка, ножиці, лобзик, пилочки для лобзика, невеликий шматок металу (тонколистного), шурупи, цвяхи, молоток.
Хід роботи.
На початку роботи згадаємо правила техніки безпеки при роботі з лобзиком, та правила тб при роботі в майстерні.
Отже сьогодні ми виготовлятимемо скриньку, але вона буде у вигляді праски.
Практична робота:
-
На картоні малюємо та вирізаємо шаблони деталей праски. Переводимо де талі на фанеру та випилюємо деталі. Після того як випиляли всі деталі за допомогою наждачного паперу зачищаємо їх. (фото 1, фото 2).
Фото 1 Фото 2
-
З’єднуємо деталі скриньки цвяхами та молотком (основної частини). Покриваємо основну частину скриньки ґрунтовкою для деку пажу, даємо підсохнути (фото 3 , фото 4).
Фото 3 Фото 4
-
Поки висихає основна частина скриньки приступаємо до виготовлення кришки.
-
З’єднуємо деталі цвяхами (фото 5). Із металу вирізаємо округлі деталі для ручки (дорече деталь ручки теж можна випиляти і зачистити напильником, або взяти готовий круглий брусок). (фото 6). Металеві деталі з’єднуємо шурупами з круглою ручкою (фото 7), кріпимо ручку до кришки скриньки (фото 8).
Фото 5 Фото 6
Фото 7 Фото 8
-
Покриваємо деталь кришки ґрунтовкою (фото 9).
Фото 9
-
Приступаємо до оздоблення скриньки серветками – застосовуємо техніку деку паж, ті частинки деталей які не заклеюються фарбуємо. Приклеюємо різні оздоблюючи елементи (фото 10, фото 11, фото 12, фото 13).
Фото 10 Фото 11
Фото 12 Фото 13
-
Прикріплюємо кришку до основи скриньки декоративною петлею (фото 14).
Фото 14.
Готовий виріб