Урок " ВИКОНАННЯ ВПРАВ НА СКЛАДАННЯ ТЕКСТУ ЗА СЕРІЄЮ МАЛЮНКІВ. НАВЧАЮСЯ СКЛАДАТИ ТЕКСТ ЗА СЕРІЄЮ МАЛЮНКІВ."

Про матеріал
Конспект уроку складено за програмою О. Савченко та підручником «Українська мова та читання» М. Вашуленко, С. Дубовик, О. Вашуленко. на тему "ВИКОНАННЯ ВПРАВ НА СКЛАДАННЯ ТЕКСТУ ЗА СЕРІЄЮ МАЛЮНКІВ. НАВЧАЮСЯ СКЛАДАТИ ТЕКСТ ЗА СЕРІЄЮ МАЛЮНКІВ."
Перегляд файлу

Тема. ВИКОНАННЯ ВПРАВ НА СКЛАДАННЯ ТЕКСТУ ЗА СЕРІЄЮ МАЛЮНКІВ.   НАВЧАЮСЯ СКЛАДАТИ ТЕКСТ ЗА СЕРІЄЮ МАЛЮНКІВ.

 Мета: формувати навички складання тексту за серією малюнків; активізувати і поповнювати словниковий запас учнів; розвивати мовлення; виховувати бажання вчитися.

Обладнання: цеглинки LEGO, кросворд,                                                                                                  підручник «Українська мова та читання» М. Вашуленко, С. Дубовик, О. Вашуленко.                                                                                                     Тип уроку: комбінований урок.                                                                                                             Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна.

Хід уроку

 І. ВСТУПНА ЧАСТИНА  Організація  класу.                                                                           Дзвінок нас покликав за парти сідати,                                                                                            Уважними бути,                                                                                                                                                    Урок починати.                                                                                                                                                                    Тож налаштовуймося на урок української мови.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА                                                                                                                                                   1. Перевірка домашнього завдання. Вправа «Вірю — не вірю»  

  «Вірю» — учні піднімають зелену цеглинку,    «не вірю» — червону.                                                                                                                                                                            — На попередніх уроках я дізнався про текст-розповідь та текст-опис.                                                                                                    — Зв’язні за змістом речення утворюють текст.                                                                                                                                       — Текст-розповідь — це текст, у якому про щось ідеться.                                                                                                                         — У тексті речення розміщено у певній послідовності.                                                                                                                                          — До тексту можна дібрати заголовок.                                                                                                                                                                                       — Не пов’язані за змістом речення утворюють текст.                                                                                                                                   — У тексті-описі можна розповідати тільки про комах.                                                                                                                     — Текст-опис — це текст, у якому щось або хтось описується.                                                                                                                        2. Актуалізація опорних знань.  

1) Каліграфічна хвилинка.  Завдання за вибором.    Парна робота.    Кросворд                                                                                            1. Татів або мамин тато. (Дідусь.)                                                                                                  2. Найдорожча, найрідніша... (Мама.)                                                                                                                                                     3. Знак, який ставиться при роздільній вимові після б, п, в, м, ф, р перед   я, ю, є, ї. (Апостроф.)                                                                                                                                                                                                           4. Мамина або татова мама. (Бабуся.)

Загадки


А відгадайте-но: що я таке?                                Всі хочуть, як народиться дитина, щоб я було красиве і дзвінке,            бо носить все життя мене людина.

 Нас не було — воно було,                нас не буде — воно буде;                             ніхто ні в кого його не бачив,                       а в кожного воно є. (Ім’я.)


Письмо з’єднань        Ім ім м’я м’я ім’я (Учні записують каліграфічно своє ім’я.)

 Діти, яке правило нам пропонує повторити слово «ім’я»? (Правило написання апострофа.)   Коли пишеться апостроф?                                                                                                                                          Пригадайте слова, у яких пишеться апостроф.

2) Гра «Розсипанка». Диференційована парна робота.                                                                                      ім’я багатства. Добре краще  (Добре ім’я краще багатства.)                                                             4людину, 7справи. 1Не 6її 2ім’я 3красить 5а  (Не ім’я красить людину, а її справи.)                   — Діти, запишіть прислів’я, що вам найбільше сподобалося.

3. Мотивація навчальної діяльності.    Вправа «Уважні ручки» — А зараз я пропоную ще один спосіб дізнатися більше одне про одного. У цьому допоможуть наші ручки.

— Піднесіть руки тільки дівчатка.                                                                                                                                      — А тепер — тільки хлопчики.                                                                                                                                                                         — Піднесіть руки вгору ті, кому подобається сьогоднішня погода.                                                                              — А хто полюбляє медок?                                                                                                                                                                 — А цукерки?                                                                                                                                                                                           — А морозиво?                                                                                                                                                                                               — А тепер — ті, хто навчається у другому класі.                                                                                                               — А хто любить уроки мистецтва?                                                                                                                                        — А уроки української мови?                                                                                                                                                            — А тепер підведіть руку ті, хто вміє складати розповідь за ілюстрацією.

4. Повідомлення теми та мети уроку — Сьогодні, діти, ми продовжимо мандрувати стежинами української мови. Ми будемо здобувати знання, застосовувати наші вміння. Навчимося складати розповіді за серією малюнків.                                                                                                                                           5. Вивчення нового матеріалу                                                                                                                                             Робота за підручником (с. 133–134)                                                                                                                         Виконання вправи 11.    Робота в групах.                                                                                                                                                — Розгляньте малюнки й дізнайтеся, у якому класі зараз навчаються ці діти. Назвіть імена дітей.                                                                                                                                                    — Хто випускник початкової школи? (Іванко.)                                                                                                                                     — То в якому класі він навчається? (У четвертому.)                                                                                                               — На скільки років менша Злата? (На один.)                                                                                                                               — У якому класі вона навчається? (У третьому.)                                                                                                                                              — Назвіть однокласників. (Матвійко і Валерія.)                                                                                                                                                                                 — Коли вони закінчили перший клас? (Торік.)                                                                                                                                      — У якому класі навчаються Матвійко і Валерія? (У другому.)                                                                                  Виконання вправи 12.    — За малюнками розкажіть, які навчальні предмети найбільше подобаються дітям: Іванкові, Златі, Матвійкові і Валерії.                                                                                                                     — Складіть і запишіть чотири речення за малюнками.                                                                              Фізкультхвилинка.                                                                                                                                       Виконання вправи 13.    Робота в парах.                                                                                                                              — Розгляньте малюнки. Які види спорту вибрали діти?                                                                                                            — Прочитайте запитання на с. 134 і дайте на них відповіді.                                                                                    Вправа «Доріжка здоров’я»      Уявіть, що ви потрапили до казкового лісу. На перехресті стежинок великий камінь, на якому видніється напис:                                                                                                                        «Направо підеш — багатство знайдеш, але здоров’я загубиш!»                                                                                     «Наліво підеш — багатство не знайдеш але здоровим будеш!»                                                                                          — Якою стежиною ви підете? (Здоров’я.)                                                                                                                      — Чому? (Здоров’я — це багатство людини.)                                                                                                                                                  — Що потрібно робити, аби зберегти здоров’я?                                                                                                         Вправа «Розкажи про себе»              Діти в парах обмінюються інформацією, яким видом спорту вони займаються.          Якщо жодним, то розповідають, що вони люблять у спорті. Потім по черзі розповідають саме про свого однокласника, з яким спілкувався учень.                                                                                                                                             Виконання вправи 14 (усно). — Розгляньте уважно малюнки.                                                                                                                       — Розкажіть, що подобається робити у вільний час дітям: Іванкові, Златі, Матвійкові й Валерії.                                                                                                                                            — Складіть чотири речення за малюнками.                                                                                                         6. Закріплення вивченого матеріалу .        Робота з цеглинками LEGO — За допомогою цеглинок створіть символ, предмет-асоціацію до вашої улюбленої справи.                                                                                                                        ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА   

1. Рефлексія.    Вправа «Мікрофон»   

— Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?         

— Яке завдання було для вас найлегшим?   

— Над яким завданням довелося помізкувати?  

 — Чим був цікавий урок?

2. Домашнє завдання.      Вправа 14 (с. 134) — письмово.  Скласти та записати чотири речення за малюнком.          

Оцінювання за цеглинками                                                                                                                                                                                                                                                                            

docx
Додав(-ла)
Качунь Марія
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
5 червня
Переглядів
56
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку