Відділ освіти Косівської райдержадміністрації
Районний методичний кабінет
Старокосівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Никорак .Л.В..,
вчитель початкових класів,
спеціаліст вищої категорії
Старий Косів , 2018
Тема уроку. Вимова та правопис слів із дзвінкими та глухими приголосними звуками. Складання зв’язної розповіді за малюнком і словами з довідки.
Мета уроку: закріплювати навички літературної вимови дзвінких приголосних у словах та позначення їх на письмі;
вдосконалювати навички грамотного каліграфічного письма;
розвивати навички та вміння зв'язно висловлювати власну думку;
виховувати любов до природи , почуття доброти і милосердя, взаємодопомоги..
Обладнання. підручник, зошити, презентація, ТЗН, малюнки тварин.
Тип уроку: урок закріплення нових знань
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
- Подивилися всі на мене, бачите з яким гарним настроєм я прийшла до вас на урок. Я хочу, щоб мій настрій передався вам. Зловіть його і передайте один одному, доторкнувшись долоньками.
Вчитель. Діти, подумайте і скажіть, що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку? А ви на уроці якими повинні бути? Прочитаємо
Уважно слухати,
Розумно мислити,
Охоче відповідати,
Каліграфічно писати. ( слайд 1 )
ІІ. Актуалізація опорних знань
Каліграфічна хвилинка ( малюнок зайчика )
зн
ІІ . Словниковий диктант ( малюнок синички )
Село, зима, димок, весна, просьба, апетит, листок, стежки, зелений, межа, плече, бетон.
Перевіряємо ,чи правильно записані слова. Обміняйтеся зошитами і перевірте роботу товариша( слайд 3 )
Поставили олівчиками на полі бали. Кожне правильно написана слово оцінюється 1 балом.
( В українській мові дзвінкі приголосні вимовляються дзвінко ).
Вона займає друге місце за милозвучністю після італійської.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
( cлайд 4 ).
Ми закріпимо навички літературної вимови дзвінких приголосних у словах та позначення їх на письмі., а також будемо складати текст за опорними словами.
ІV. Закріплення матеріалу.
Робота в парах
Робота з прислів’ями ( вправа 156 ) ( малюнок снігура )
3.Самостійна робота ( вправа 157,усно і письмово ) ( малюнок кабана)
І рядок вправи - записати самостійно, уставляючи пропущені літери;
Продовжимо ІІ рядок – усно.
VІ. Узагальнення та систематизація знань учнів.
1.Розвиток мовлення. Робота в групах ( малюнок шишкаря )
Яка ніч у Пилипівку, такий день у Петрівку.
2.Фізкультхвилинка ( малюнок горобчика ) Релаксація
допомагати тваринам взимку.
1.Працюють всі.
2.Кожний пропанує варіант відповіді по черзі.
3.Говорити коротко й чітко. Головне – не перебивати один одного.
4.Критикуй – не товариша, а ідею.
5.Ми працюємо разом, щоб було добре всім.
6.Культурна людина вміє не тільки говорити, а й слухати.
Час виконання роботи – 5 хвилин
( зачитування творів кожної групки )
- Пригадайте правило
- Гра “Продовж речення” ( слайд 10 )
Вправа 157
VІІІ Підсумок уроку
Робота з деформованими реченнями ( слайд 12 )
Хвилинка-цікавинка. Метаграма(усно).
а) З «К» – в дівчат на голові (коса) З «Р» – виблищує в траві (роса)
б) З «П» на лобі виступає (піт)
З «К» він мишу враз впіймає (кіт).
- Чим різняться перші звуки у цих пару слів?