Розробка уроку з теми "Виражальні властивості кольору, його роль у створенні художнього образу. Створення композиції «У підводному царстві». Презентація до уроку завантажена окремо
Олефіренко Наталія Григорівна,
учитель початкових класів
Абазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Конспект уроку образотворчого мистецтва у 1 класі
Тема: Виражальні властивості кольору, його роль у створенні
художнього образу. Створення композиції «У підводному
царстві»
Мета: формувати уявлення про виражальні властивості кольору, його роль у створенні художнього образу; вчити працювати з фарбами, розпізнавати «холодні» та «теплі» кольори; розвивати уміння виявляти емоційне ставлення до краси у творах мистецтва
Обладнання: презентація «Співець моря», аудіозаписи, муляжі представників морської фауни, малюнки, силуети морських жителів
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності
* слухання шуму моря*
ІІІ. Сприймання творів мистецтва
1. Перегляд та обговорення презентації «Співець моря»
- Чи знаєте ви, що означає слово «співець»? Кого називають співцем?
У тлумачному словнику української мови зазначено, що співець – це
Подивіться, яким зобразив море відомий художник Іван Айвазовський.
Спокійне, ніжне, лагідне,безкрає,замріяне, хвилясте, сердите, бурхливе, мовчазне, грізне, небезпечне, сердите, тривожне, страшне розгніване, похмуре
- Виражальні можливості кольору
- Ознайомлення з термінологією
Мариніст – художник, який зображує море.
Марина – морський пейзаж
ІV. Сюжетно-рольова гра «У підводному царстві»
Нас зустрічає медузка. У неї сьогодні День народження. Але вона сумує, бо гості десь забарилися. Припливли її подружки Морська Зірка та Золота Рибка і розповіли, що у підводному царстві зачинилися всі крамниці . Мешканці залишилися без святкового вбрання, тому й запізнюються на свято.
V. Практична робота
* діти обирають собі силует однієї з тварин (медуза, рибка, зірка)
* діти розфарбовують, звучить музика*
VІ. Підведення підсумків гри «У підводному царстві»
* діти вивішують свої роботи на дошці (малюнок морського
дна) і говорять побажання Медузці.
- Що сподобалось вам у підводному царстві?
Проте час повертатися додому. Наша подорож завершується.