Клас: 2
Вчитель: Сидоренко Олена Олександрівна
Урок: Я досліджую світ.
Тема: Пори року. Осінь. Ознайомлення з явищами погоди й природи в осінній період. (урок-віртуальна екскурсія).
Мета:-розширити поняття учнів про характерні ознаки осені, виявити зміни, що сталися у неживій природі, в житті рослин: забарвлення листя, листопад, поглибити знання учнів про листопад, сезонні зміни у природі
-розвивати і корегувати мислення, зв’язне мовлення, комунікативну компетенцію, спостережливість, уміння порівнювати, перевіряти народні прикмети, прислів’я;
-виховувати дбайливе ставлення до природи, до свого здоров’я.
Обладнання: презентація, народні прислів’я, прикмети, хлопчики осінні місяці.
Тип уроку: урок-віртуальна екскурсія.
Хід уроку
№ |
Запл. час |
Планування дій |
Дії учнів |
Дії учителя |
І |
1 хв. |
Слайд 2. Організація классу
Слайд 3.
|
Учні перевіряють готовність до уроку. Вітаються з гостями. |
Пролунав дзвінок,
-А на уроці ми будемо: |
ІІ |
2 хв.
3 хв. |
Слайд 4.
Актуалізація опорних знань Гра: «Закінчи речення»
Слайд 5 Групова робота Завдання: згрупувати предмети у дві групи. |
Діти дають відповіді на питання.
- Природа – це все, що оточує людей, але не зроблене їх руками.
Кожна група дітей отримує однаковий набір карток із зображенням предметів і розподіляє їх в такій послідовності: 1-група – Жива природа 2-га група – нежива природа |
Я пропоную пограти в гру… І дати правильні відповіді на питання.
Вчитель спостерігає за відповідями дітей, допомагає у разі необхідності.
- Природа – це все, що…
Об’єднує дітей у групи, роздає картки учням. Спостерігає за роботою в групах |
ІІІ |
1 хв.
3 хв. |
Слайд 6 Повідомлення теми уроку
Слайд 7 |
Діти слухають інформацію, яку розповідає учитель |
-Діти, про яку пору року ця загадка?
Жовте листячко летить,
-Так, ця загадка про осінь. І перша наша зупинка - історична.
Легенда про осінь За народною легендою, осінь –старша дочка Сонця. Вона останньою залишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи свою дочку на Землю, Сонце сказало: «Забирай усе моє золото. Будь щедрою й люди полюблять тебе». І осінь виконує наказ свого батька і кожного року приносить нам щедрі дари, чарує нас своєю красою. |
IV |
5 хв. |
Слайд 8 Вивчення нового матеріалу
Слайд 9 Зупинка «Нових знань»
|
Учні переглядають відео і слухають під музичну заставку розповідь вчителя. |
Настала золотокоса осінь. Наймальовничій період року. Красивий і сумний світ ранньої осені. Рослини змінюють своє зелене врання, готуються до зимового холоду. Сонце з кожним днем опускається все нижче і нижче. Тому промені сонця мало прогрівають землю. Холоне земля, холоне вода і повітря. Сірі хмари застеляють усе небо. Накрапають перші осінні дощі. Осінь хазяйнує скрізь, куди не глянь. Листя на деревах стало жовте, багряне та червоне. Вітер зриває з дерев листя, струшує їх додолу. Наче золоті пташенята, злітають з дерев листочки. Починається листопад. Подих осені відчувається у вечірній і нічній прохолоді, вранці звисають густі тумани, падають на землю перші приморозки. Ніч стає довшою, а день зменшується. Настають короткі осінні дні. Але осінь не перестає милувати нас своєю красою. Ще буває пізня осінь – сумна, сіра, похмура. Кущі і дерева скидають останнє листя. Сохнуть трави. Йдуть затяжні дощі. |
|
1 хв. |
Слайд 10 Хвилинка перепочинку Динамічна пауза для збереження зору. |
Учні виконують вправи за слайдом |
Спостерігає за дотриманням правильності виконання вправ. |
V |
5 хв. |
Слайд 11 Зупинка Уважності Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»
|
Відповідають на питання учителя, пояснюють свої відповіді. |
Ставить питання - Як гріє сонечко – сильніше, ніж влітку, чи слабше? - Яке зараз небо? - Що відбувається з днями, ночами? -Чи йдуть дощі? Які вони? -Чи часто віє вітер? - Якими стали листочки на деревах? Висновок: всі ці зміни- ознаки осені. |
VІ |
3 хв. |
Слайд 12
Галявина правильних відповідей |
Розповідають, які ознаки осені зображено на ілюстрації у підручнику. |
Спостерігає за відповідями учнів, ставить навідні питання. -Розгляньте ілюстрацію (с.38). - Що відбувається з листям восени? - Якого кольору листя? -Спалювати листя не можна, тому що це шкідливо для здоров’я людей. |
VІI |
5 хв. |
Слайд 13
Зупинка «Народознавча»
Слайд 14
Слайд 15
Слайд 16 |
Розповіді дітей про назви осінніх місяців.
1. Назва місяця-вересень-походить від назви вічнозеленого куща-вересу, який любить вологі землі та лісові хащі. Росте він на півночі України. А цвіте рожевими або фіолетовими квіточками саме 1-го осіннього місяця. Звідси й назва-вересень. |
-Діти, а як називаються осінні місяці?
Спостерігає за роботою учнів, у разі необхідності допомагає.
Народні прислів’я про вересень та жовтень |
|
1хв. |
Слайд 17 «Галявина відпочинку» Фізпауза |
Учні виконують вправи за слайдом |
Спостерігає за дотриманням правильності виконання вправ. |
VIIІ. |
4 хв. |
Слайд 18 Закріплення вивченого. Печера «Плутанинка» Слайд 19
Слайд 20
Слайд 21
Слайд 22
|
Учні роздивляються слайди із завданням, відповідають на запитання тесту, обґрунтовують відповідь. |
Учитель пояснює як треба відповідати на питання тесту, контролює правильність відповідей.
Тест «Рослини восени».
б) стало спекотно. а) дощ; б) сніг. |
ІX |
1 хв. |
Слайд 23
Підсумок уроку. Слайд 24 |
Учні розповідають вивчений вірш
Ідуть дощі
|
-Що нового ви дізнались на сьогоднішньому уроці?
Вітряно, хмарно, сонця немає. |