Буква Її. Письмо малої букви ї.
Мета: Познайомити учнів з буквою Ї, яка завжди позначає два звуки [йі], продовжити формувати в першокласників уявлення про звуко-буквений аналіз слів; удосконалювати раніше отримані вміння, відпрацьовувати вміння працювати з звуковою схемою — слова; закріпити знання про написання малої літери у словах;; розвивати уяву, спостережливість, мовну культуру; виховувати почуття бережливого відношення до живої природи.
Формуванняключових компетентностей:
вміння вчитися–самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної –дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту;
соціальної –продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі та команді, використовувати різні ролі й функції в колективі, проявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими;
громадянської – бережливо ставитися до природи, до людей, до самого себе.
Обладнання: презентація, картки
Хід уроку:
Організаційний момент.
Любі діти, підніміться,
Один одному всміхніться.
Успіхів всім побажайте
І тихесенько зачекайте.
Тренінг "Умій володіти своїм настроєм"
─ Щоб наша зустріч була приємною, спіймайте посмішку сонечка і прикрасьте нею своє обличчя. Подаруйте свою веселу посмішкуодин одному та нашим гостям.
- Молодці! Зараз можете сідати.
Мотивація навчальної діяльності учнів.
Проблемне питання через роботу з ребусом
Робота над скоромовкою
Творча робота
Перевірка роботи
Гра «Спіймай літеру ї»
Півень, країни, міста, музеї, діти, підручники, весни, їжаки, будівлі, трамваї, споруди.
Фіз.хвилинка
Робота над приказками. Робота в малих групах.
З малої хмарки, великий дощ буває. Кожна пташка своїм дзьобом годується. Сій хліб у годину – будеш їсти кожну днину.
|
З малої хмарки, великий дощ буває. Кожна пташка своїм дзьобом годується. Сій хліб у годину – будеш їсти кожну днину.
|
З малої хмарки, великий дощ буває. Кожна пташка своїм дзьобом годується. Сій хліб у годину – будеш їсти кожну днину.
|
Робота в парах.
Попрацюйте з картками та прочитайте по черзі слова за стрілочками.
|
|
|
Порахуйте хто скільки прочитав слів. Оцініть свій результат у бланку.
Мій результат ____________ слів.
Задоволений своєю роботою. Я-молодець! |
Непоганий результат. Добре впорався. |
Не задоволений своєю роботою. |
|
|
|
Робота з книгою
Робота в групах з використанням карток
Перевірка результатів.
(Якщо ви розумієте, що учні будуть записувати довго, тоді нехай опрацюють усно. Або завчасно скажіть яка дитина в групі має записувати – хто швидко це робе)
Аналіз опрацьованого тексту
Закріплення та осмислення нових знань.
Щоденні 5. «Читання для когось»
Учням пропонуються на вибір вірші про літеру Ї.
Діти працюють в парах.
Буква „Ї” дві крапки має, Це "Її" і вирізняє! Якщо крапку нам забрати, Букву „І” будемо мати!
|
Їсти треба щоб рости, Краще Їхати чим йти. На цю букву, хочеш знати, Лиш одну тваринку звати. В неї шубка з колючок, Її звати – Їжачок! |
Ранні птахи солов’ї, |
«І» без «Ї» не ступить кроку, |
Щоденні 5 «Робота з словом»
В лісі є кравець чудовий,
Шиє звірам він обнови.
Для ведмедя — кожушки,
Для лисички — чобітки,
Для куничок — рукавички,
І для білочки спіднички,
Зайцю — валянки на лапки
І для вовка теплу шапку,
А собі зшив піджочок.
Хто кравець цей?.. (Їжачок)
(індивідуальна картка додається – останній листок)
Закріплення і осмислення знань
Робота в зошиті з друкованою основою
Гра «Розгублені букви». Робота в парах.
ЖАЇ, ЇКАЖ, УКЇАРАН
Щоденні 5 «Письмо для себе»
Перевірка результатів.
Підсумкова бесіда