Урок "Властивості грунту"

Про матеріал
Поширений конспект уроку з Я досліджую світ 1 клас "Властивості грунту" з цікавими елементарними дослідами без підготовки.
Перегляд файлу

Тема «Досліджуємо властивості ґрунту»

Очікувані результати: учні формують уявлення про ґрунт та його властивості; вміють проводити дослідження та робити висновки; поповнюють словниковий запас; розвивають навички спілкування; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, навчаються працювати з підручником та медіапродукцією; навчаються працювати в парах та в групах.

Мета:

формування предметних компетентностей:

сформувати уявлення про ґрунт, як елемент неживої природи та його властивості; учити проводити дослідження та робити висновки; вчити мовленнєвої культури; вдосконалювати навички  аналізу ситуації і дотримання правил поведінки; розвивати діалогічне мовлення, пам'ять, увагу;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; сприймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, самоорганізовуватися до навчальної діяльності, будувати діалог, співпрацювати в парі та в групі, виконувати розумові операції й практичні дії;

загальнокультурної:вчити правилам поведінки на природі; розвивати культуру міжособистих відносин, толерантну поведінку;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: оволодіння навичками стосунків; розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, в групі;виховувати чемність, повагу до старших та однолітків;

інформаційної: вчити орієнтуватися і оперувати інформацією; розвивати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з дослідів, підручника та медіа; вдосконалювати уміння аргументувати й відстоювати свою думку;

здоров’язберігаючої: формувати навички дбайливого ставлення доприроди; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, навички попередження травматизму.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, LEGO.

Хід уроку

  1. Організаційно-мотиваційний етап

Створення позитивного психологічного клімату в класі.

Любі діти, добрий день!

Сил, натхнення на весь день!

А ще праці і старання!

Тож вперед - всі до навчання!

 

Ранкове коло.

 Під веселу музику станемо в коло і привітаємось теплими обіймами.

 

  1. Актуалізація опорних знань. Мотивація  навчальної  діяльності.

 Відгадайте загадку.

-         Усіх годує, напуває, а про нього не всяк дбає.

 

Повідомлення теми і мети уроку

-         Сьогодні поговоримо проґрунт. А також дізнаємось, які він має властивості і чому необхідно дбати про його чистоту.

 

  1. Вивчення нового матеріалу

Робота з підручником

-         Розгорніть підручники на сторінці 96.

Слухаємо. Розповідаємо.

-         Розкажіть за малюнком про значення ґрунту для організмів.

-         Хто мешкає у ґрунті?   

-         Звідки рослини отримують поживні речовини?

 

 Словничок

-         Що таке ґрунт?

-         Ґрунт – це верхній родючий шар землі, де ростуть рослини і живуть різні живі істоти.

 

Візьми до уваги.

-         Ґрунт містить перегній.

-         Перегній утворюється внаслідок гниття опалого листя, відмерлих рослин і тварин.

-         У перегної містяться різні поживні речовини, необхідні рослинам для росту та розвитку.

-         Що більше перегною у ґрунті, то він родючіший.

 

Працюємо в групах

-         Що міститься у ґрунті? Щоб відповісти на це запитання, проведемо досліди.

-         Дослід 1.

-         1. У склянку з водою опустіть грудочку ґрунту.

-         2. Що ви спостерігаєте?

-         Висновок. До складу ґрунту входить повітря.

 

Працюємо в групах

-         Що міститься у ґрунті? Щоб відповісти на це запитання, проведемо досліди.

-         Дослід 2.

-         1. У склянку з водою опустіть грудочку ґрунту.

-         2. Збовтайте паличкою.

-         3. Що ви спостерігаєте?

-         Висновок. У ґрунті є пісок і глина.

 

Працюємо в групах

-         Що міститься у ґрунті? Щоб відповісти на це запитання, проведемо досліди.

-         Дослід 3.

-         1. Візьміть грудочку ґрунту та покладіть її на паперовий рушник. Накрийте зверху рушником і притисніть.

-         2. Що ви спостерігаєте?

-         Висновок. У ґрунті є вода.

 

  1. Фізкультхвилинка

Рухлива вправа.

-         Разом з персонажами виконуємо рухи під музику, стежимо за поставою та гарним настроєм.

 

  1. Робота в зошитах.

– Розгорніть зошити на сторінці 44.

 Сторінка 44. Вправа 1.

-         Поміркуй

-         Відгадай загадку. Запиши слово – відгадку.

-         Увесь світ годую, а сам не їм.

-         Чим саме годує нас ґрунт?

 

Сторінка 44. Вправа 2.

-         Поміркуй.

-         Із чого складається  ґрунт?

-         Познач шари ґрунту.

 

 Сторінка 44. Вправа 3.

-         Поміркуй.

-         Розфарбуйте об’єкти, яким потрібен ґрунт.

-         Розкажи, чому ґрунт необхідний цим об’єктам.

 

  1. Фізкультхвилинка

Рухлива вправа.

-         Разом з персонажами виконуємо рухи під музику, стежимо за поставою та гарним настроєм.

 

  1. Закріплення вивченого

Перевіряємо себе. Пограємо.

-         Поміркуй та дай відповідь за допомогою LEGO.

-         Визнач, чи необхідний цим об’єктам ґрунт.

 

  1. Усвідомлення набутих знань

-         Зробимо висновок. 

-         Що таке ґрунт?

-         З чого складається ґрунт?

-         Чому важливо берегти чистоту ґрунту?

 

Висновок

-         Ґрунт — це верхній родючий шар землі, де ростуть рослини й мешкають різні істоти.

-         Ґрунт складається з перегною, глини, піску, води, повітря.

-         Україна багата на родючі ґрунти.

-         Вони потребують охорони!

 

Інтерактивна вправа.

-         Визнач, яке середовище необхідне об'єктам для життя.

-         Перетягни картинки у відповідне поле.

 

  1. Рефлексія

Рефлексія. Вправа «Мій настрій».

-         Цеглинку LEGO підійміть, зустріч нашу оцініть.

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
28 грудня 2023
Переглядів
95
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку