Автор: -Загрійчук Наталія Валентинівна
вчитель біології Чемеровецького НВК №2 «ЗОШ І-ІІІ ступенів та гімназія»;
-Співавтор: Скакун Олена Борисівна, вчитель хімії;
- Клас: 9 клас;
- Інтеграція предметів: біологія+хімія;
- Тема. Вміст хімічних елементів в клітині. Вода та її властивості. Інші неорганічні молекули.
- Цілі: формувати компетентносі :
ключові: вміння вчитися, самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії;
загальнокультурні: дотримуватися норм мовленнєвої культури;
здоров’язбережувальні: виховувати життєві навички, що сприяють соціальному здоров’ю;
предметні: ознайомити учнів із хімічним складом живої та неживої природи, охарактеризувати біологічну роль води, розпізнавати гідрофільні та гідрофобні речовини, створювати модель та досліджувати властивості води.
Обладнання: підручник, зошит, пробірки, олія, сіль, цукор, парафін, тваринний жир, картинки, картки.
Дата ___/____/____ Клас 9
Урок
Тема. Вміст хімічних елементів в клітині. Вода та її властивості. Інші неорганічні молекули.
Цілі: формувати компетентносі :
ключові: вміння вчитися, самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії;
загальнокультурні: дотримуватися норм мовленнєвої культури;
здоров’язбережувальні: виховувати життєві навички, що сприяють соціальному здоров’ю;
предметні: ознайомити учнів із хімічним складом живої та неживої природи, охарактеризувати біологічну роль води, розпізнавати гідрофільні та гідрофобні речовини, створювати модель та досліджувати властивості води.
Обладнання: підручник, зошит, пробірки, олія, сіль, цукор, парафін, тваринний жир, картинки, картки.
Тип уроку: урок формування компетентностей.
Хід уроку
І. Орієнтація. Мотивації діяльності.
Психологічний тренінг: «Побажаймо один одному успіху…»
ІІ. Цілепокладання.
1.Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
Учні разом із вчителем формулюють навчальну проблему та через неї тему і цілі уроку. (слайд 1)
2. Визначення очікуваних результатів.
3. Мотивація навчальної діяльності.
Вправа “Дослідники”(слайд 2)
На прикладі даних речовин (олія, цукор, сіль, парафін, тваринний жир)учні досліджують розчинність їх у воді та об’єднують у групи за розчинністю.
ІІІ. Цілереалізація.
А) Розповідь учителя за допомогою таблиці (хімічний склад живої та неживої природи);(слайд 3)
Б) Робота в групах.
Завдання: з’ясуйте кількісний та якісний вміст хімічних елементів в організмі людини та подайте у вигляді діаграми.(слайд 4)
В) Перегляньте відео https://www.youtube.com/watch?v=IkJqjLD-fNs та схематично зобразіть тип хімічного зв’язку води (ковалентного та водневого).(слайд 5)
Г) -Пригадайте результати роботи у вправі “Дослідники”. Розчинні у воді речовини називаються — гідрофільними, а нерозчинні — гідрофобними.
Д)- Які особливості будови води впливають на такий поділ речовин?
Е) Робота з підручником.
Вправа “Розумне читання”.
- Прочитайте текст підручника та ознайомтеся з біологічною роллю води та іншими неорганічними молекулами.
2. Сприйняття й первинне усвідомлення навчального матеріалу.
Робота в групах.
«Вірю-не вірю»
(Учням необхідно позначити пропоновані твердження позначками «+» - вірю або «-» не вірю.)
Чи вірите ви, що...
(Взаємоперевірка)
4.Узагальнення й систематизація знань, застосування їх у різних ситуаціях, наближених до життєвих.
1. Творча лабораторія.
Створіть модель молекули води із підручних матеріалів та презентуйте її.(слайд 6)
2. У 1811 році французьким хіміком Бернаром Куртуа був відкритий Йод. Розповідають, що одного разу у лабораторії кішка, яка завжди спокійно сиділа, на плечі Куртуа, раптово зістрибнула на стіл, де стояли колби з реактивами. Вони розбилися, і у повітря піднялися клуби фіолетового “диму” - пари йоду. У людському організмі міститься близько 25 мг Йоду(він входить доскладу різних сполук), причому половина цієї маси йоду знаходиться у щитовидній залозі.
Завдання1. Добова потреба в йоді 100 мкг на 1 кг маси тіла. Визначте добову потребу в цьому хімічному елементі для вашого організму.(1000мкг — 1мг)
Завдання2. Обчисліть скільки атомів йоду містить: А) у щитовидній залозі; Б) в організмі вцілому.
3. Потреба людини у Хлорі зазвичай задовольняється за рахунок кухонної солі. Хлор, в організмі необхідний для синтезу хлоридної кислоти, яка постійно утворюється у шлунку. Оскільки натрій хлорид виводиться з організму потом, очевидно, що потреба у кухонній солі у працюючих у жаркому кліматі або у гарячих цехах більша. Вона зростає до 25 г на добу.
Завдання 1. Яка кількість (моль) кухонної солі потрібна людині у літню спеку?
а) на тиждень;
б) на 3 місяці.
Завдання 2. Як нестача кухонної солі вплине на водно-сольовий баланс в організмі людини?
Завдання 3. Людям, яких професій найбільше є потреба у вживанні кухонної солі?
Завдання 4. Де в Україні зосередженні найбільші соляні родовища?
ІV. Рефлексивно-оцінюючий.
1.«Підіб’ємо підсумки» (учні на власний розсуд формулюють висновки)
На уроці я...
- дізнався...
- зрозумів...
- навчився...
- найбільший мій успіх...
- я не вмів, а тепер умію..
- я змінив своє ставлення до...
- на наступному уроці я хочу...
2. Рефлексія.
3. Цінування, оцінювання.
V. Домашнє завдання.(слайд 7)
1. Опрацювати параграфи 3-4;
2. Міні-конкурс «Хімія живого».
Підготувати повідомлення «Органічні молекули живого»
Список використаних джерел :
БІОЛОГІЯ 6–9 класи
Програма затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
2. Соболь В.І. Біологія: підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів / В.І. Соболь – К.-П.: Абетка, 2017. – 287 с.
3.Інтернет- ресурси: ( https://www.youtube.com/watch?v=IkJqjLD-fNs)
4. https://studopedia.su/12_116753_vmist-himichnih-elementiv-v-organizmi-lyudini.html
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________