Цей матеріал можна використовувати на уроках природознавства в 1 - 4 класах початкової школи. Мета: ознайомити учнів з кругообігом води в природі; повторити види стану води; продовжувати формувати навички дослідницької роботи; розвивати пам'ять, мислення, мовлення, увагу дітей; виховувати бережливе ставлення до води, живої природи.
Вода в природі.
Кругообіг води в природі
Урок природознавства в 3 класі
Підготувала вчитель
початкових класів
О. М. Гаян
Мета :
- ознайомити учнів з кругообігом води в природі;
- повторити види стану води;
- продовжувати формувати навички дослідницької роботи.
-розвивати пам’ять, мислення, мовлення, увагу дітей;
- виховувати бережливе ставлення до води, живої природи.
Обладнання : презентація, картки для індивідуальної роботи.
Хід уроку
І. Організаційний момент
- Чи всі готові до уроку? (відповіді дітей)
- Молодці. Станьте рівно, підтягніться,
Один одному всміхніться.
Сядьте всі рівненько.
Щоб урок пройшов не марно,
Треба сісти рівно й гарно,
А щоб знання міцні здобути,
Треба дуже уважним бути.
Працювати треба:
Швидко! Дружно! Вміло!
ІІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності . Повідомлення теми уроку.
Що за квіточка пахуча:
І червона, і колюча? Троянда
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Що уміє застигати, бігати і літати?
ІV. Первинне сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.
Заздалегідь підготовлений учень розповідає казку.
кругообіг води в природі.
Заздалегідь підготовлений учень розповідає про кругообіг води в природі.
Фізкультхвилинка
Поклади в стакан солі і розмішай.
Що відбулося?
А тепер насип крейди.
Що ти помічаєш?
V. Закріплення вивченого матеріалу.
- Кому на Землі потрібна вода?
- Для чого живим організмам потрібна вода?
- Яку воду можна пити?
- Доповни речення:
Вода на землі зустрічається в трьох станах:………………,
……………..,
……………………………… .
Стан води змінюється залежно від……………….……. .
Вода не має …………., ………..….. і …………..
Вода може ……………. Речовини.
VІ. Підсумок уроку та оцінювання
- Чи справдились ваші сподівання щодо уроку?
- Що нового ви дізналися на ньому?
Нехай політик і учений,
Школяр і, навіть, немовля,
Билинку кожну зберігає,
Щоб цвітом вкрилася Земля.
VII. Домашнє завдання
Налий води в пластикову пляшку і поклади в морозильник. Коли замерзне, дістань і запиши, що сталося з пляшкою.
Не відкриваючи пляшку, постав її в тепле місце. Коли лід розтане, запиши, що стало з пляшкою.
Подумай, чому це відбувається?