Урок волейболу " Передача м'яча обома руками зверху над собою на місці. Розташування та перехід гравців на ігровому майданчику"

Про матеріал
Конспект уроку для 5-х класів "Історія розвитку українського волейболу. Різновиди ходьби та бігу. Комплекс ЗРВ. Передача м'яча обома руками зверху над собою на місці. Розташування та перехід гравців на ігровому майданчику. Вправи на розтягування"
Перегляд файлу

                                                                                   

 

 

Дата проведення:

 

Клас: 5 – А

 

Тема уроку:  Історія розвитку українського волейболу. Різновиди ходьби та бігу. Комплекс ЗРВ. Передача м'яча обома руками зверху над собою на місці. Розташування та перехід гравців на ігровому майданчику. Вправи на розтягування

Мета уроку:

             

              1. Навчити дітей свідомо ставитись о свого власного здоровя.  

              2. Розвивати  швидкість реакції, координаційні здібності, морально-вольові якості та формувати правильну поставу .

              3. Виховувати стійкий інтерес до занять фізичною культурою, почуття колективізму, взаємовиручки.

 

Місце проведення: спортивна зала.

Матеріально-технічне оснащення: свисток, мяч.

Тип уроку: комбінований.

                                                                                                                                                       Перебіг уроку

 

Приватні задачі

Частини і зміст

Дозування

Педагогічні прийоми

п/п

 

уроку

 

організації

методики

  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  

1. Підготовча частина 15 хв.

1.1

Організувати клас до проведення уроку

Вишикувати групу в шеренгу, рапорт чергового, привітання, повідомлення завдань уроку.

Інструктаж з техніки безпеки на уроці.

2ʹ

 

Фронтальний метод

Звернути увагу на зовнішній вигляд учнів.

1.2

Розвивати еластичність м`язів стопи

- ходьба на п`ятках

- ходьба на носках

 

- ходьба на зовнішній  частині стопи

- ходьба на внутрішній частині стопи

- ходьба перекатом з п`ятки на носок

15ʹʹ

15ʹʹ

 

15ʹʹ

 

15ʹʹ

 

15ʹʹ

Фронтальний метод

Потоко-прохідний спосіб

Спина пряма, руки на поясі

Спина пряма, руки за головою

Спина пряма, руки в сторони

Спина пряма, руки в сторони

Спина пряма, руки на поясі

 

1.3

Підготувати дихальну систему та стабілізувати тонус м`язів ніг.

- звичайний біг

- біг з високим підніманням стегна

- біг із згинанням  гомілки назад

- біг з виносом  прямих ніг назад

- біг з виносом прямих ніг вперед

- біг приставним кроком(правим, лівим боком)

20ʹʹ

10ʹʹ

 

10ʹʹ

 

10ʹʹ

 

10ʹʹ

 

10ʹʹ

Фронтальний метод Потоко-прохідний спосіб

Дистанція два кроки

Спина пряма, руки працюють в здовж тулуба

Тіло нахилене вперед, руки працюють в здовж тулуба

Тіло нахилене вперед, ноги тримати прямі

Тіло нахилене назад, ноги тримати прямі

Спина пряма, руки на поясі

1.4

Підготувати клас 

до проведення ЗРВ

Перешикувати клас

30ʹʹ

Фронтальний метод

На перший-третій розподілись!

Перші номери-на місці; другі номери-два кроки вперед; треті номери-три кроки вперед. Кроком руш!

Виконувати за командою вчителя, стежити за правильним виконанням.

1.5

Розвивати

рухливість

шийного

відділу

хребта.

1. В.П. – стійка ноги нарізно, руки на поясі.

1-4 – колові оберти

головою вліво,

5-8 – вправо.

4р.(1ʹ)

Фронтальний метод

Спину тримати рівно виконувати з максимальною  амплітудою.

1.6

Розвивати еластичність м`язів верхнього плечового поясу.

2. В.П. – стійка ноги нарізно, права вгорі, пальці зігнуті в кулак.

1-2 – права вгорі,

3-4 – зміна положення

рук.

4р.(1ʹ)

Фронтальний метод

Руки тримати прямі, виконувати максимальні ривки руками.

1.7

Розвивати еластичність м`язів верхнього плечового поясу.

3. В.П. – стійка ноги нарізно, руки в сторони

1-4 – колові оберти в ліктьових суглобах в середину

5-8 – колові оберти в ліктьових суглобах на зовні

4р.(1ʹ)

Фронтальний метод

Звернути увагу на амплітуду виконання, спину тримати рівно, лікті тримати на рівні плечей.

1.8

Розвивати еластичність м`язів верхнього плечового поясу.

4. В.П. – стійка ноги нарізно, руки вперед, долонями до низу. Колові оберти

руками

1-4 – вперед,

5-8 – назад.

4р.(1ʹ)

Фронтальний метод

Звернути увагу на амплітуду виконання,  руки в ліктьових суглобах не згинати.

1.9

Розвивати еластичність м`язів тулуба

5. В.П. – стійка ноги нарізно, руки на поясі

1 – нахил тулуба вперед,

2 – назад,

3 – в ліво,

 4 – в право.

4р.(1ʹ)

Фронтальний метод

Робити нахили з максимальною амплітудою ноги в колінах не згинати.

1.10

Розвивати еластичність м`язів тулуба

6. В.П. – стійка ноги нарізно, руки на поясі

1-нахил тулуба

вперед вліво, руки

вперед

 2-нахил тулуба вперед

 3-нахил тулуба  вперед  вправо

 4-В.П.

4р.(1ʹ)

Фронтальний метод

Робити як найбільші нахили, руки тримати рівно, коліна не згинаємо.

1.11

Розвивати силу м`язів ніг

7. В.П. – випад на праву ліва позаду, руки на колінах

1-2 – покачування на правій

3-4 – зміна положення ніг

4р.(1ʹ)

Фронтальний метод

Покачування виконувати пружні, нога позаду пряма.

1.12

Розвивати силу м`язів ніг

8. В.П. – основна стийка, руки на поясі

1-4 – стрибки на правій нозі   

4-8 – стрибки на лівій нозі

9-12 – стрибки на обох ногах  

4р.(1ʹ)

Фронтальний метод

Спину тримати рівно.

1.13

Підготувати клас до основної частини.

Виконати зворотне перешикування з шеренги по три в шеренгу по одному. Перешикування з шеренги по одному в шеренгу по три.

1.30ʹʹ

Другі-треті номери   кругом , на свої місця кроком руш!

Виконувати правильно по розрахунку

 

2. Основна частина 25 хв.

2.1

 

Передача м'яча обома руками зверху над собою на місці.

15ʹ

У техніку передачі входять: вихідне положення, зустрічний рух рук до м'яча, амортизація і напрямок м'яча - виліт.


Техніка передачі зверху двома руками вперед з опори (рис. 6)
http://3.bp.blogspot.com/-FQ5tIElSYQg/UMOamSPllVI/AAAAAAAAAKA/bMHowiuspwE/s320/Picture7.jpg
Рис. 6.
- Переміщення до місця зустрічі з м'ячем кроком або бігом, останній крок як стопорящій (1,2,3 фази); або одна стопа попереду, ноги зігнуті в колінах (4,5 - я фази);
- Руки зігнуті в ліктях, лікті злегка розведені (рис 7);
http://2.bp.blogspot.com/-BpR3zPa3zYQ/UMOa0c2CkKI/AAAAAAAAAKI/SpurXtEyvj0/s1600/Picture8.jpg
Рис. 7
- Кисті винесені перед обличчям так, щоб великі пальці знаходилися на рівні брів і відведені убік назад. Вказівні і великі пальці обох рук утворюють трикутник. Кисті рук при оптимальній напрузі мають форму овалу (рис. 8)
http://2.bp.blogspot.com/-a6P0O4VVrro/UMObH4dtI7I/AAAAAAAAAKQ/iAChjcwkm3Q/s320/Picture9.jpg

Рис. 8
- Зустрічне ударний рух за рахунок розгинання рук у ліктьових суглобах вгору, вперед подушечками пальців (рис. 9)
http://4.bp.blogspot.com/-Q6I7-TQLV7Y/UMObVtjvvoI/AAAAAAAAAKY/ak4CaNqKCYM/s320/Picture10.jpg

Рис. 9
Техніка передачі зверху двома руками назад в опорному положенні (рис.10)
http://4.bp.blogspot.com/-WJ2ccxDbVew/UMObml9NT4I/AAAAAAAAAKg/tSENeBp7qUA/s320/Picture11.jpg


Рис. 10
- Після переміщення (фаз 1-5) положення стоп паралельно або одна стопа трохи попереду інший;
- Голова відхилена назад (погляд вгору), кисті над головою (фаза 6);
- Положення пальців рук на м'ячі таке ж, що і при подачі вперед (рис. 8, 9);
- В ударному русі випрямляються ноги з одночасним прогибанием в грудній і поперековій частинах тіла (фаза 7);
- Далі руки піднімають, розгинаючи їх назад в ліктьових і плечових суглобах (фаза 7);
Техніка виконання передач у стрибку вперед, назад і методика навчання ідентичні техніці виконання передач з опори, тільки торкання м'яча відбувається у верхній точці стрибка (рис. 11, 12)
http://4.bp.blogspot.com/-DWm80FOJEoY/UMOb3xNrWqI/AAAAAAAAAKo/AePW_nWIH4s/s320/Picture12.jpg
Рис. 11
http://4.bp.blogspot.com/-Z97-pxh4p0s/UMOcG9YuOlI/AAAAAAAAAKw/6yTSYOJQy_A/s320/Picture13.jpg
Рис. 12

Методика навчання:
Підготовчі вправи:
Комплекс підготовчих вправ для навчання передачам м'яча двома руками зверху включає: вправи для зміцнення м'язово-зв'язкового апарату кистей і пальців рук; вправи для розвитку відповідних реакцій на звуковий і зорові сигнали; вправи для розвитку швидкості пересування і спритності.


 

Підвідні вправи:
1. Положення кистей і контакт з м'ячем (рис. 7-9)
2. Дриблінг м'яча в підлогу (рис. 13)
http://3.bp.blogspot.com/-3nbLDPutTZ8/UMOcbVAsRVI/AAAAAAAAAK4/bOITviFOUrQ/s1600/Picture14.jpg 

 

2.2

 

 Розташування та перехід гравців на ігровому майданчику

 

10ʹ

Після подачі гравці вольні зайняти будь-яку позицію - навіть поза межами майданчика. Є, щоправда, одне обмеження: гравці задньої лінії, що вийшли на передню, можуть направляти м'яч на сторону суперника лише за умови, якщо він знаходиться нижче верхнього краю сітки. Якщо розіграш м'яча виграє в підсумку команда, що брала подачу (а не подавала), право на подачу переходить до неї. Заробивши відіграш подачі, гравці цієї команди пересуваються за годинниковою стрілкою на позицію вперед.

Подачу завжди виконує правий захисник і робить це через лицьової лінії (див. схему 3). До зміни правил (2000) в перших чотирьох партіях матчу команда набирала очки, лише коли подача була на її боці, причому поки вона заробляла очки, виграючи один розіграш м'яча за іншим, подавав один і той же гравець. Розіграш м'яча - це переклад м'яча з одного майданчика на інший (іноді досить тривалий), поки м'яч або не приземлиться на майданчику, або не відлетить за її межі. Якщо розіграш вигравала команда, що подає, їй нараховувалось очко. Якщо успіху добивалися суперники, право на подачу переходило до них. Як бачите, окуляри заробляли тільки ті, хто подавав. Але за рахунку у матчі - 2:2 наступала п'ята, вирішальна партія. Тут окуляри нараховувалися після кожної подачі. Якщо розіграш м'яча вигравала команда, що подає, вона заробляла очко і продовжувала подавати. Якщо успіху домагалася команда, що бере подачу, вона - разом з правом на подачу - теж заробляла очко. Таку систему підрахунку очок можна назвати: одна подача - одне очко

 

 

 

 

 

 

3. Заключна частина 5 хв.

3.1

Підготувати клас до закінчення уроку.

  1. Ходьба з відновленням дихання.
  2. Шикування  в одну шеренгу.
  3.  Підведення підсумків.
  4.  Повідомлення домашнього завдання.

 

 

2ʹ

 

 

            

 

Фронтальний метод

 

Фронтальний метод

 

Фронтальний метод

 

Фронтальний метод

 

Ходьба з відновленням дихання. В одну шеренгу ставай!

 

Виділити активних і не активних учнів.

Повторити правила гри. Виконувати ранкову гімнастику.

 

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
Додано
5 червня 2020
Переглядів
1164
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку