ТЕМА: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Закріплення додавання і віднімання в межах 100.
МЕТА : 1. Створити комфортні умови навчання та виховання шляхом впровадження новітніх технологій;
2. Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, вміння розв’язувати задачі і приклади із засвоєнням таблиці множення числа 2,
3. Закріплювати вміння виконувати додавання і віднімання в межах 100;
4. Виховувати у дітей любов до навколишнього світу.
ОБЛАДНАННЯ: підручник для 2 класу «Математика» ( автор М.В. Богданович), індивідуальні картки для самостійної роботи, картки з числами, опорні схеми, сигнальні картки, таблиця
до гри «Дешефрувальник», хмаринки, сонечко, малюнки весняних квітів.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Пролунав і стих дзвінок.
Починається урок
Зовсім часу ми не гаймо –
Працювати починаймо!
Любі друзі! Сьогодні у нас незвичайний день. До нас на урок завітали гості. В народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Сподіваюсь, що і ви, як раді нашим гостям.
Тож дружно діти повертаймось,
І з гостями привітаймось.
(на урок математики)
МІРКУЄМО ШВИДКО, ВІДПОВІДАЄМОР ТОЧНО!
РАХУЄМО- ВІРНО, ПИШЕМО – ГАРНО!
ІІ. МОТИВАЦІ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЛЬНОСТІ
Діти, я отримала незвичайний лист. Коли, я поспішала до вас на урок то біля школи мене зустрів листоноша. Він у мене запитав до якого класу я йду на урок. Відповіла, що до 2-го, Подивимось, що там написано?
«Здраствуйте, любі діти.
Знаю, що ви на мене чекаєте, але я не забарюся, я прийду до вас із подарунками. На кожного хто буде гарно працювати й відповідати, чекає мій подарунок. На цьому бувайте, до зустрічі!» ГОСПОДИНЯ ВЕСНА
ІІІ. ОГОЛОШЕНННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Т2А2БЛИ2ЦЯ МНО2ЖЕ2ННЯ ЧИ2СЛА Д2ВА.
Отже, тема нашого уроку: «Вправи і задачі на застосування таблиці множення числа на 2».
Головна мета нашого уроку: учитися розв’язувати задачі і приклади із застосуванням таблиці множення числа 2, додавати і віднімати в межах 100.
Протягом уроку нам сонечко даруватиме свої промінчики, тобто очки. А в кінці уроку ми їх підібємо:
15 очок – 12,11,10;
10 очок – 9,8,7;
5 очок – 6,5,4.
Приступаємо до роботи.
Відкрийте зошити. Зараз ми з вами проведемо таку цікавинку, як каліграфічну хвилинку. Потренуємось в каліграфічному письмі цифри, а якої, вам підкаже ось цей віршик:
П’ять синичок харних пташок
На вербі сиділи,
Три подружки – щебетушки
Раптом полетіли.
Скільки лишилося синиць? (5-3)
( показую на дошці зразок і нагадую написання цифри 2)
Погляньте, маленьке стебельце з білою голівкою пробивається.
Це підсніжник. Дощик пішов. Бо ви гарно написали.
1). Усна лічба – 2-а хмаринка.
А) А що таке множення? Давайте повторимо таблицю множення.
( декілька учнів розповідають напам’ять таблицю)
Б) Виконання завдання
( учні пояснюють, як вони дізналися, що 2 на 6 дорівнює 12.)
В) Кожна людина від народження має своє ім’я. Кожна квіточка має свою назву. І кожне число, залежно від дії, теж має свою назву.
Погляньте! Назвіть компоненти.
( діти по опорні схемі на дошці називають компоненти множення)
Гра « Склади приклад»
(Учитель роздає дітям картки з числами. Він називає добуток множення, а діти, в яких є відповідні картки, повинні встати разом, щоб склався приклад на множення)
Продовжуємо подорож по хмаринкам.
3 хмаринка.
Індивідуальні завдання.
( У кожного учня на парті є три картки із завданням:
Картка 1 – середній рівень (зелена)
Картка 2 – достатній рівень ( жовта)
Картка 3 – високий рівень ( червона)
( учні викладають на парті світлофори певного кольору)
Картка 1.
Користуючись таблицею множення числа 2, розвяжи приклади.
2*5= |
2*3= |
2*4= |
2*6= |
2*9= |
2*8= |
2*7= |
2*2= |
Картка 2.
Розвяжи приклади
2*8+4= |
2*2+12= |
2*6+15= |
2*5+5= |
2*9-10= |
2*7-4= |
Картка 3.
Запиши вирази. Обчисли
множник |
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
множник |
(4+5) |
(7+3) |
(6-2) |
(2+2) |
(7-4) |
добуток |
|
|
|
|
|
( перевірка виконання)
- А ви, малята любите математичні загадки? Ну, то слухайте й мудруйте.
Три лисички, три сестрички
Заплели по дві косички.
Скільки разом у лисичок
Є заплетених косичок? (2*3=6)
Кролик вуха нашорошив-
В нього дуже добрий слух.
Хто ж тепер скаже точно:
В двох кролів є скільки вух? ( 2*2=4)
ІІІ РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ УМІНЬ
Весну зустрічають з піснями і танцями. Давайте і ми відпочинемо, розвеселимося.
Працювали ви старанно, лічили, писали охайно. Стомилися очки і рученята. Спочиньте прохи, малята!
Наші ручки: раз, два, три!
Наші ніжки раз, два, три!
На носок, на каблучок.
Руки вліво, руки вправо:
Ми танцюєм гопачок.
Раз – присядем, два – присядем,
Гарний настрій – добре всім.
Покружляли, повертілись
Й тихо всі за парти сіли.
А) Складання і розвязування задачі за малюнком
- Що ми бачимо на малюнку?
- Скільки ватрушок на одній таралці?
- Скільки у нас тарілок?
-Якою дією це потрібно зробити?
А зараз складемо подібну задчу на множення про нарциси.
Б) Розвязування задачі
- Нарцис – весняна квітка. А де він росте? У Карпатах є унікальне місце дикорослих нарцисів, яке називають Долиною Нарцисів.
В) Завдання в групах – 6 хмаринка.
- Майже всі хмаринки плакали, а що ж підготувала нам ця? Виконання завдання
Поділимо клас на дві команди. (І і ІІ). Один гравець з кожної команди біля дошки.
І варіант ІІ варіант
2+2 2*2 2+2+2 2*3
2*6 14 2*7 16
19 2*8 19 2*9
Самостійна робота.
Г) виконання завдання
Д) Виконання завдання
Пограємо в гру «Влучно в ціль.» ( вибери результат, перевір письмово)
36+43
79 63 69
63-38
45 25 32
25+44
59 69 65
52-27
25 35 56
Е) « Інтервю з учнями»
( вчитель з мікрофоном підходить до одного з учнів і пропонує назвати числа при множені яких ми дістанемо: 2,4,6,8,10,12,14,16,18,20.
ІV. Підсумок уроку – 7 хмаринка.
2*4=8
( слово вінок)
Підбиваємо очки:
15 очок – 12,11,10;
10 очок – 9,8,7;
5 очок – 6,5,4.
V. Домашнє завдання.
- А щоб в дома не сумувати, виконайте таке домашнє завдання
Сьогодні ви – молодці,
З роботою впорались усі.