Конспект
уроку з математики
„Вправи на засвоєння таблиць
додавання і віднімання в межах 10”
1 клас
Підготувала і провела
учитель ЗОШ №1 м. Шостки
Волкова Ніна Василівна
Урок – Подорож до казкового лісу
Тема. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 10.
Тип уроку. Урок закріплення знань.
Мета уроку. Закріплювати навички табличного додавання і віднімання чисел
в межах 10; порівнювати значення виразів з даними числами;
складати і розв язувати задачі за малюнками і виразом, працювати з геометричним матеріалом. Розвивати логічне мислення дітей, увагу. Виховувати наполегливість, почуття відповідальності, уміння працювати в колективі.
Обладнання. Ілюстративний матеріал, таблиці, геометричні малюнки, картки
для індивідуальної роботи.
Орієнтовний час проведення – лютий
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина.
Любі діти! До нашого класу завітали гості щирі.
Привітаймо їх в добрий час посмішкою й миром.
Ми Вам раді, люди добрі,
І вітаємо щиро Вас.
Всіх запрошуєм ласкаво
На урок у перший клас.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні у нас особливий урок математики. Він буде казковим. Із собою в
казку ми візьмемо всі наші знання і вміння, бо ми будемо розв язувати
приклади і задачі, порівнювати числа, працювати з геометричним
матеріалом.
Сьогодні у нас незвичайний урок.
У гості до нас завітав Колобок.
Запрошує в ліс прогулятися разом
Й цікаві завдання робити всім класом.
ІІІ. Робота над темою уроку.
Були собі дід та баба,
А у них був колобок,
Що любив ходить гуляти
У зелененький лісок.
Там із різними звірками
Весело він грав,
А коли їм скрутно було,
То й допомагав.
Колобок: – Дітки, я бачу всі в доброму настрої, то я запрошую вас на
прогулянку до казкового лісу.
Перейдем через місток.
2 5 7 10 4 6 3 9 8
Красота, нема і мови.
Білка: - Колобок, привіт, це білка Даша,
Мені допомога потрібна ваша
Шишку з сосни мені треба зірвать,
Я ще не вмію добре стрибать.
5 + 5
9 – 2 8 – 1
4 +5 3 + 7
6 – 3 10 – 4
2 +2 7 - 6
Білка: - Дякую! До побачення.
Біля пенька зустріли їжачка.
Їжачок: - Добридень! Колобок і дітки .
Які у лісі ростуть гарні квітки.
Сьогодні я бачив такі уночі.
А що ж було вночі? Сказать допоможи.
6 + 4 7 Н С О
9 – 6 4 = > <
10 – 3 5 + 2
Їжачок: - Спасибі! Всього вам найкращого.
Стомився колобок, та скочив на пеньок.
Де не взявся лісовик Ох.
Лісовик: - Молодець, лісовик, що сюди завітав.
Я довго думав й допомоги чекав.
З тобою разом дітки.
Вони розплутають всі нитки.
ТЕСТ
(Якщо твердження вірне, діти ставлять знак „+”, якщо невірне – „ - „)
Взаємоперевірка.
Лісовик: - Дуже добре. До побачення.
Фізкультхвилинка (танцювальні вправи під музичний супровід).
Попрощались ми з Лісовичком
І пішли собі тихо ліском.
Але тут із гущавини вмить
Перед нами з явився ведмідь.
Ведмідь: - Добрий день, милі друзі.
Приємно бути у вашім крузі.
Задачі розв єязувать маєте вдачу?
А лісові школярі від них тільки плачуть.
1) Складання і розв язування задачі за малюнком на збільшення числа на
кілька одиниць.
2) Складання задачі за поданим виразом „7 – 3”.
3) Робота в групах.
Кожна група отримує завдання скласти задачу на додавання чи віднімання. Потім кожна група розвязує задачу, яку їй задали.
Ведмідь: - Молодці, дітки, до побачення.
Край берізки хтось стоїть.
Підійшли, воно мовчить
Це ж Червона Шапочка
Яка мила – лапочка!
Червона Шапочка: - Колобок, Колобок, ти мені допоможи.
Із своїми друзями приклади розв яжи.
Диференційовані завдання
І варіант ІІ варіант ІІІ варіант
7 – 4 9 – 3 =5 _ + 3 = 7
6 + 4 5 + 4 = 9 10 - _ = 4
3 = 5 3 = 3 = 7 _ + _ = 6
Червона Шапочка: - Дякую за роботу.
А ось під кущиком зайчисько.
Воно злякалось, не підходьте близько.
Зайчик: - Я злякався сильно, сильно.
За мною хтось слідкує пильно.
Хто це, будь ласка, скажіть?
Прошу вас, допоможіть.
Робота в парах.
Діти викладають на партах з геометричного матеріалу фігуру мисливця.
Зайчик: - Дякую всім за допомогу,
Від мисливця знайду я дорогу.
А ти, Колобок, повертайся додому
І Бабусі з Дідом допомагай в усьому.
ІV. Підсумок уроку.
Разом з Колобком і допомогли казковим героям у лісі.
Давайте згадаємо, які завдання ми виконували, щоб Колобок міг розповісти про них Дідусеві і Бабусі.
Використана література