Урок " Вправи та задачі на закріплення таблиць множення і ділення.

Про матеріал
Розробка уроку з презентацією на тему "Вправи та задачі на закріплення таблиць множення і ділення" до підручника "Математика "3 клас 1 частина (авт.Будна Н.О.,Беденко М.В.)-2020
Перегляд файлу

Урок математики у 3 класі

Тема: Вправи на закріплення вивчених таблиць множення і ділення.

Мета: Закріпити вивчені  табличні випадки множення і ділення,      вдосконалювати  обчислювальні  навички,  вміння розв’язувати  рівняння, задачі       на  кратне порівняння , розвивати   уважність,  швидкість   мислення,           

виховувати інтерес до вивчення математики

Обладнання: опорні схеми, комп’ютер, тестові завдання, карточки з

                          дидактичним матеріалом.

Тип уроку: урок застосування знань і формування вмінь

Хід уроку

І. Організація класу.ДОБРИЙ ДЕНЬ! (слайд 1)

А тепер один одному всміхніться,

На урок старання не забудьте взяти,

Сядьте всі рівненько , будем починати.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Мотивація учіння і повідомлення теми. (слайд 2)

Щоб бухгалтером, економістом, фінансистом стати,

Потрібно перш за все математику добре знати.

- Щоб робити розрахунки, треба швидко і правильно рахувати. Як ви думаєте, що ми будемо робити? ( Вдосконалювати обчислювальні навички, а саме закріпимо табличні випадки множення і ділення, порядок дій у виразах, а також вміння розв’язувати задачі.)

 - Під час вашої роботи вашими вірними помічниками нехай будуть уважність, кмітливість, швидкість мислення. Для цього проведемо психологічний тренінг.( Очі заплющені) (слайд 3)

Увага зароджується,

Увага розвивається ,

Неуважність покидає мене,

 Я буду уважний

ІV. Осмислення знань.

 1. Математична розминка. (слайд 4)

1.1Закінчити ряд чисел. Яку закономірність ви помітили? Як продовжити цей ряд?  4, 8,12,16…(20,24,28,32) Проведемо хвилинку каліграфії

1.2 Вилучіть зайве число.24,18,36,32,12,42 (32 не ділиться на 6) З яких двох множників складається число 48,36?

1.3 Зробіть перевірку.

27:3+9=18,   36-18:3=6,    45-4·9=9

Чому в даному прикладі допущено помилку?(Неправильний порядок дій)

 1.4.гра « М*яч упіймай – результат називай»№ 702

V.Самостійне виконання завдань учнями. Робота з підручником

 1. Обчислення виразів самостійно №706, 705 (1 стовпчик)

Фізкультхвилинка

 2. Розв’язування задач №707

  1. колективно;.
  2. самостій. 

Порівняння задач.                                               

3. Розв’язування рівнянь №703

 4. Завдання з логічним навантаженням ( слайд 5, 6 )

5. Кубування

● множники 9 і 5, знайдіть добуток;

● ділене63, дільник9, знайтичастку;

● знайтидобуток чисел 7 і 4;

● невідоме число зменшили в 8 разів й отримали 3.Знайти невідоме число.

● 16 зменшити в 4 рази;

● у скількиразів 48 більшевід 6

VІ. Підсумок уроку.

- Що ми навчилися на уроці?

Гра. Задумайте число від 1 до5.Додайте до нього наступне і додайте 9.Суму поділіть на 2. Відніміть задумане число і додайте 7. (12)

VІІ. Повідомлення домашнього завдання.

№ 710 – знайти значення виразів,            № 709 – скласти вираз.

 

doc
Додав(-ла)
Харчук Надія
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
21 грудня 2020
Переглядів
604
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку