Урок "Вставлення зображень на веб-сторінці"

Про матеріал
Дана розробка уроку з модуля "Веб-технології" для учнів 10-11 класів. На уроці учням пропонуються приклади вставлення зображень різних видів на веб-сторінці
nazad.jpg
vpered.jpg
Елементи веб-сторінок.png
барвінчата.png
веб-програміст.png
веб-технології.jpg
Перегляд файлу

Практична робота за компютером.

1. Відкрийте файл fon.txt. додайте потрібний атрибут до тегу BODY, щоб картинка барвінчата.png стала фоном веб-сторінки. Збережіть документ як веб-сторінку.

2. Змініть попередній код так, щоб зображення зайняло весь простір веб-сторінки. (Підказка:

<style>

body {

background-image: url("європа6.jpg");

background-repeat: …..;

background-size: ….;

}

</style>

Збережіть документ як веб-сторінку з іменем fon2.

  1. Відкрийте файл image.txt. Змініть його так, щоб до веб-сторінки додати зображення веб-програміст.png (веб-технології.jpg, Елементи веб-сторінок.png) з відповідним альтернативним текстом і розмірами. Збережіть документ як веб-сторінку з іменем image.
  2. Додайте до попереднього документу текст відповідно зображенню (папка Текст). Розташуйте зображення у тексті у різних варіаціях, використовуючи потрібні атрибути(користуйтеся картою знань). Збережіть сторінки з іменем image_text1, image_text2, …
  3. Відкрийте файл посилання.text . Змініть його так, щоб ваші зображення стали посиланнями на попередні веб-сторінки, створені на уроці.
  4. Додайте до файлу fon2  зображення кнопок (файли vpered.jpg, nazad.jpg) та пов’яжіть їх з попередніми вашими сторінками. (Скористайтеся підказками на карті знань).

 

Перегляд файлу

Тема уроку. Вставлення зображень на веб-сторінку.

Мета: формувати вміння учнів додавати зображення на веб-сторінку засобами мови HTML, редагувати вміст, параметри зображень на веб-сторінці. Розвивати інформаційну компетентність. Удосконалювати навички учнів  під час створення веб-сторінок, продовжувати вивчати основи мови HTML. Розвивати пізнавальну діяльність учнів, творче, креативне, критичне мислення під час створення інформаційних продуктів. Формувати інформаційну культуру учнів.

Хід уроку:

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Хмара слів (учні виписують у зошит слова, які їх відомі з попередньої теми, пояснюють їхнє значення).
  2. Біля дошки скласти алгоритм збереження веб-сторінці, створеної у Блокноті для перегляду у браузері.
    • створити код засобами мови HTML
    • Виконати команду Файл – Зберегти як
    • Обрати потрібну папку
    • У поле ім’я файлу записати назву документа з розширенням html
    • Обрати тип файлу Усі файли
    • Натиснути Зберегти
  3. У Хмарі слів залишилися зайві слова, прочитайте їх : Всесвітній день інформації про розвиток.

Інформаційне повідомлення: У 1972 році Генеральна Асамблея заснувала Всесвітній день інформації про розвиток, мета якого полягала в залученні уваги світової громадської думки до проблем розвитку та до необхідності зміцнення міжнародного співробітництва для їх вирішення.

Асамблея ухвалила, що дата цього дня повинна збігатися, в принципі, з Днем Організації Об’єднаних Націй, 24 жовтня. Асамблея висловила переконаність в тому, що поліпшення розповсюдження інформації та мобілізація громадської думки, особливо серед молоді, були б важливим фактором для кращого усвідомлення проблем розвитку і сприяли б, таким чином, нарощуванню зусиль у сфері міжнародного співробітництва з метою розвитку.

 

  1. Що ви навчилися робити на попередніх уроках?

ІІІ. Вивчення нової теми.

Я думаю, ви погодитеся , що веб-сторінка буде привабливіша, якщо на ній буде присутнє зображення, яке доповнить розкриття текстового контенту. І тому на сьогоднішньому уроці ми навчимося з вами доповнювати веб-сторінки графічними зображеннями.

Звернемося до карти знань, яку я підготувала вам для кращого сприйняття матеріалу і візуалізації теми.

  1. Для обрання зображень використовуйте ті, які мають розширення .gif, .png, .jpeg (jpg).
  2. Зображення як фон сторінки.
  1. Обирайте зображення невеликого розміру та неяскравих кольорів, файл повинен бути маленького розміру, щоб швидше завантажувалася веб-сторінка. Текст повинен добре читатися на тлі сторінки.
  2. Тег для створення фона сторінки
    <body background="європа6.jpg">
  3. Картинка повинна знаходитися в одній папці з HTML-кодом або у коді вказувати повний шлях до картинки. (приклад)
  4. Як бачите, в цьому випадку зображення заповнило сторінку у вигляді мозаїки. Щоб уникнути такої ситуації потрібно вказати у коді властивість no-repeat і cover, які вимагають не повторюватися і заповнити весь простір сторінки. (приклад)
  1. Вставка зображення на веб-сторінці
    1. Використовують одинарний тег <IMG>.
    2. Обов’язкові атрибути SRC, значенням якого є URL-адреса файлу зображення та ALT, який відіграє роль альтернативного тексту, якщо картинка не буде відображатися у вікні браузера.
    3. Для редагування розмірів зображення використовують атрибути WIDTH і HEIGHT. Памятайте про пропорції малюнка, щоб він не був розтягнутим або сплющеним.(приклад)
  2. Розміщення зображень у тексті
  1.     Для взаємного розміщення тексту і зображення призначений атрибут ALIGN у тегу <IMG>, який набуває таких значень: Left, Right, Top, Bottom, Middle. Що означають ці атрибути ви вже знаєте.
  2.     Для того, щоб картинка не була розміщена впритул до тексту, можна задати відступи: HSPASE для бокових полів, VSPASE для верхнього та нижнього поля.(приклад). Які атрибути використані у прикладі? (VSPASE, HSPASE, Left).
  1. Зображення як графічні посилання.
    1. Для того, щоб зображення використовувалося як посилання, тег <IMG> необхідно помістити між тегами  <A> і </A>. (приклад)
      <A HREF="image.html"><IMG SRC="європа6.jpg"></A>

     <A HREF="text_image.html"><IMG SRC="барвінчата.png"></A>

Малюнок  європа6.jpg  пов’язаний із файлом image.html , а малюнок барвінчата.png – із файлом  text_image.html. ( приклад)

  1. Графічні кнопки переходу.

Якщо текст великий за обсягом, то його поділяють на частини, кожна з яких розташована на окремій веб-сторінці. У нижній частині поточних сторінок розміщують зображення двох стрілок: Вперед і Назад. Їх настроюють, як гіперпосилання на наступну і попередню веб-сторінки. (приклад)

<A HREF="fon.html"><iMG SRC="nazad.jpg"></A>

<A HREF="image.html"><iMG SRC="vpered.jpg" ></A>

Кнопка Назад пов’язана з файлом  fon.html, а кнопка Вперед – з файлом image.html.

  1. Створення фотогалереї.

Під час створення сайтів зображення часто вставляють у комірки таблиці. У цьому випадку малюнки будуть розташовані так, як задумав дизайнер веб-сайту. У такий спосіб створюють фотогалереї: зображення невеликих розмірів вміщують у комірки таблиці та роблять їх гіперпосиланнями, кожне з яких пов’язане з тим самим фото, але більшого розміру. (приклад)

  1. Малюнки у комірці однакового розміру, а в HTML-документі більші
  2. HTML-документи, пов’язані з гіперпосиланнями, відкриваються в окремому вікні завдяки атрибуту TARGET зі значенням _blank.

 

IV. Правила поведінки за компютером

 

V. Практична робота за компютером.

1. Відкрийте файл fon.txt. додайте потрібний атрибут до тегу BODY, щоб картинка барвінчата.png стала фоном веб-сторінки. Збережіть документ як веб-сторінку.

2. Змініть попередній код так, щоб зображення зайняло весь простір веб-сторінки. (Підказка:

<style>

body {

background-image: url("європа6.jpg");

background-repeat: …..;

background-size: ….;

}

</style>

Збережіть документ як веб-сторінку з іменем fon2.

  1. Відкрийте файл image.txt. Змініть його так, щоб до веб-сторінки додати зображення веб-програміст.png (веб-технології.jpg, Елементи веб-сторінок.png) з відповідним альтернативним текстом і розмірами. Збережіть документ як веб-сторінку з іменем image.
  2. Додайте до попереднього документу текст відповідно зображенню (папка Текст). Розташуйте зображення у тексті у різних варіаціях, використовуючи потрібні атрибути(користуйтеся картою знань). Збережіть сторінки з іменем image_text1, image_text2, …
  3. Відкрийте файл посилання.text . Змініть його так, щоб ваші зображення стали посиланнями на попередні веб-сторінки, створені на уроці.
  4. Додайте до файлу fon2  зображення кнопок (файли vpered.jpg, nazad.jpg) та пов’яжіть їх з попередніми вашими сторінками. (Скористайтеся підказками на карті знань).

 

VI. Фізкультрозминка

«Цифри»

     Хід вправи: стоячи, за інструкціями вчителя виконуємо вправу:

 

Цифру 1 «пишемо» носом

цифру 2 – підборіддям,

цифру 3 – правим плечем,

цифру 4 – лівим плечем,

цифру 5 – «пишемо» правим ліктем,

цифру 6  – лівим ліктем,

цифру 7   правим коліном,

цифру 8   лівим коліном,

цифру 9  – правою ногою,

а десяточку – «хвостиком».

 

VIІ. Підсумок уроку.

 Зображення, з якими ви працювали, підготували учні вашого класу . Оцініть їх: чи правильно розташовані елементи інфографіки, чи доцільно обрані картинки, чи кольорова гама відповідає тексту, темі, чи добре сприймається візуально?

 

  1.     Сьогодні я дізнався …
  2.     На уроці я навчився …
  3.     Мені було важко …
  4.     Мені було незрозуміло …
  5.     Тепер я знаю, що …
  6.     Мене здивувало …
  7.     Я б хотів дізнатися, чому 

 

VIІІ. Домашнє завдання

Створити галерею зображень з довільної теми. Скористаєтеся прикладом, розташованому на сайті школі: Організація навчання – 11 клас

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

1

 

хмара.png
zip
Додано
1 лютого 2020
Переглядів
865
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку