Тема . Взаємозв'язок дій додавання і віднімання.
Мета : на основі розгляду малюнків і практичних дій з предметами закріпити
взаємозв'язок дій додавання і віднімання,
тренувати учнів складати, читати і розв'язувати приклади на додавання
і віднімання за малюнками,
вправляти у розв’язуванні задач ,
розвивати логічне мислення , обчислювальні навички , комунікативну
та пізнавальну компетентності ,
виховувати інтерес до математики .
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Пролунав дзвінок,
Починається урок.
Будем працювати старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім другім класі
Діти – просто молодці.
Станьте діти всі рівненько,
посміхніться всі гарненько,
Любі діти, в класі гості в нас зібрались,
З ними дружно привітаймось,
Їм голівкою кивнем
І урок наш розпочнем.
ІІ. Мотивація.
2.1 Вправа «Мій настрій» та «Очікування»
2.2 Сьогодні ми з вами , діти , вирушимо у подорож , але щоб дізнатися, на чому ми будемо подорожувати, вам потрібно виконати завдання. Гра «Шифрувальник» ( по групах)
Ця подорож дуже відповідальна . щоб не потрапити в полон до піратів , ви повинні правильно , уважно виконувати всі завдання , точно відповідати на запитання .Якщо гарно попрацюєте, отримаєте скарб.
Молодці! Тепер ми сміливо можемо вирушати в нашу подорож.
III. Актуалізація опорних знань
3.1 Усний рахунок
Але що це ? Чому наш корабель не може поворухнутися ?
Його тримає русалка !
Вона підготувала для вас завдання і відпустить наш чарівний кораблик лише тоді , коли ми виконаємо його.
Молодці!Ви впоралися із завданнями і русалонька відпускає наш корабель.
3.2 Робота в зошиті
На кожному кораблі є бортові журнали , в яких капітани записують все , що відбувається у рейсі. Нашими бортовими журналами будуть зошити . Відкрийте їх , покладіть правильно .
Записуємо число , Класна робота
12 листопада
Класна робота
ВЗАЄМОПЕРЕВІРКА ( обмінюємося зошитами із сусідом по парті)
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Наш корабель підходить до острова папуг ! Вас зустрічає папуга Гоша
( Робота з демонстраційним матеріалом. Пояснення зв'язку дій додавання і
віднімання.)
На дошці — силуетні картинки:15 АНАНАСІВ і 10 БАНАНІВ.
гарний урожай зібрати.
зібрав Гоша?
Запишемо приклад:15 + 10 = 25.
- Який приклад можна скласти?
(Учні записують приклад: 25—10=15.)
Прочитайте його, називаючи числа так, як у прикладі на додавання. (Від
суми 25 відняли другий доданок 10, одержали перший доданок 15 )
- А якби Гоша віддав сусіду ананаси , який приклад ви склали б тоді ?
( 25 — 15 = 10.)
різняться? Як ми їх складали? (Спочатку складали приклади на додавання,
а потім на віднімання.)
— Отже, якщо від суми відняти один з доданків, дістанемо другий доданок.
З одного прикладу на додавання, можна скласти два приклади на віднімання.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
4.1 Далі вирушаємо на острів слонів .
Маленьке слоненятко давно чекає гостей . Воно дуже любить математику і просить допомогти виконати завдання, з підручника ст 55 № 3
РОБОТА В ГРУПАХ. Складання прикладів на додавання і віднімання за числовими трійками.
4.2 ОСТРІВ ЗАДАЧ
Читання задачі учнем.
Задача
Розв’язання:
88-23= 65( к.)
Відповідь: захопили 65 кораблів
Молодці, діти! Ви виявилися спритнішими ніж пірати та вирішили всі завдання. Тепер ви можете отримати скарб та наш корабель спокійно може повертатися додому.
V. . Підсумок
- Чи сподобалась вам наша подорож?
- Чого навчилися протягом рейсу ?
- Що цікавого бачили ?
- Як ви вважаєте , чи можна назвати наш рейс вдалим ?