Урок "Вживання службових слів для зв’язку слів у реченні."

Про матеріал

Розробка уроку з української мови на тему "Вживання службових слів

для зв'язку слів у реченні" . Під час уроку учні допомагають лісовим

звірятам звільнити Сонечко .

Перегляд файлу

Вживання службових слів для зв’язку слів у реченні.

Урок української мови у 2 класі

Л.Р. Шушко вчитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель, Борщівський НВК « ЗНЗ І – ІІІ ст.. № 3 – гімназія ім.. Р. Андріяшика»

Мета. Розвивати уміння писати службові слова окремо від інших слів. Вправляти у доречному вживанні службових слів у реченні. Розвивати мислення і зв’язне мовлення учнів. Виховувати старанність у навчанні.

Обладнання : підручник ; мультимедійний проектор

Хід уроку

  1. Організація класу

Любі діти! До нашого класу завітали гості, привітайтесь з ними.

  • Всі сідайте тихо , діти,

Домовляйтесь не шуміти,

Руку гарно піднімайте, на уроці не дрімайте,

 Щоб не було нам мороки.

Всі готові до уроку?

Тож гаразд, часу не гаєм

І урок вже починаєм.

  1. Мотивація навчальної діяльності

Взимку іноді ми починаємо згадувати теплі сонячні літні дні. Сьогодні сонечко хотіло завітати до нас на урок. Але злий лісовик закрив його у своїх володіннях.  І звірята просять вас допомогти їм звільнити сонце.

А допомогти ми їм зможемо, якщо виконаємо всі завдання. Які нам передав лісовичок.

  1. Перше завдання нам принесла білочка.

Перевірка домашнього завдання

  • Зачитайте речення, які ви виписали.
  • Як написали прийменники з іншими словами?
  • Чому?
  • Молодці з цим завданням ви чудово справилися.
  1. Друге завдання від зайчика

Каліграфічна хвилинка

До на над під в у за перед

D:\фото\школа\Изображение 078.jpg

 

  • Запишіть ці слова
  • Що це за слова?
  • Складіть речення з одним словом на вибір
  • І з цим завданням ми впоралися.
  1. Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми уроку.
  • Пригадайте, які частини мови ми вивчали?
  • На які питання відповідають іменники, прикметники, дієслова?
  • А чи можна поставити питання до службових слів?
  • Для чого служать прийменники?

Сьогодні на уроці ми продовжимо вправлятися у вживанні службових слів у мовленні, знаходити їх в реченні, і правильно писати прийменники з іншими словами.

  1. Узагальнення і систематизація знань.
  1. Наступне завдання для нас приніс ведмедик
  • За допомогою службового слова утворіть словосполучення

Ялинка      заєць  ( заєць під ялинкою)

Собака    будка      ( собака біля будки)

Сніжинка     рука     ( сніжинка у  руці)

Кататись      санчата (  кататись на санчатах)

  • Скажіть, яке службове слово ви використали?
  • Як написали його з іншими словами?
  • Для чого ви використали прийменники?
  • Молодці! І з цим завданням ви чудово справилися.

 

  1. Хвилинка відпочинку

Пташка високо літає,

Зайчик весело стрибає,

Тихо лис десь пробіжить,

Кабан під деревом сидить,

Десь в барлозі спить ведмідь

Всіх звіряток цих любіть.

Працюємо далі.

  1. А ось і завдання від лисички
  • Прочитайте текст мовчки.

Біла тітка … голову

Казанок, погляньте, вділа.

І  … мітлою … ранню пору

Стоїть собі … двору.

Що це?

  • Що ви помітили у тексті?
  • Чи добре ви зрозуміли зміст?
  • Отже, пропущені слова впливають на зміст тексту.
  • Спробуйте підібрати і вставити пропущенні слова, які влучно підходять за змістом.

Учні зачитують текст.

  • Як називаються слова, які ви вставили?
  • Як називається такий невеликий текст, що вимагає відповіді?
  • Хто знає відгадку?
  • Отже, для чого нам потрібні прийменники?
  • А як пишемо прийменники з іншими словами?
  • Запишіть відновлену загадку самостійно. Підкресліть службові слова.
  • Отже, ми ще раз переконалися, що службові слова необхідні нам для зв’язку слів у реченні.
  1. Попрацюємо з підручником.

А це завдання нам приніс їжачок.

  • Вправа 1 ( с. 112)
  • Послухайте текст.
  • Чи досконалий  його зміст?
  • Чого не вистачає у тексті?
  • Внизу є слова для довідки, прочитайте їх разом.
  • Як називаються ці слова?
  • На яке питання вони відповідають?
  • Доберіть потрібні слова і зачитайте утворений тест.
  • Знайдіть в тексті прийменники.
  •  Як вони написані з іншими словами?
  • Спишіть другий абзац , уставляючи пропущенні дієслова з довідки.
  • Підкресліть прийменники.

Перше речення учень записує  на дошці, решта речень – самостійно.

 

  1. Підсумок уроку
  • Над якими словами ми працювали сьогодні на уроці?
  • Для чого служать службові слова? Як ще їх називаємо?
  • Як пишуться прийменники з іншими словами в реченні?
  • Які прийменники ви запам’ятали?D:\фото\школа\Изображение 176.jpg

 

Молодці, завдяки вашим знанням і старанній роботі ми змогли врятувати  сонечко . І воно завітало до нашого класу і в нас стало світліше і тепліше.

А на своїх промінчиках воно принесло для вас завдання, які ви виконаєте вдома.

Дякую всім за роботу.

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
19 березня 2018
Переглядів
3729
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку