2-Б клас
Урок Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ, четвер, 24 жовтня
Тема уроку: Осінні турботи в містах і селах рідного краю. &СЛАЙД 1
Мета уроку: формувати в учнів уявлення про турботи людей восени; вдосконалювати вміння аналізувати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між явищами природи, робити висновки; формувати потребу в пізнанні природи, виховувати естетичне ставлення до природи рідного краю, прищеплювати любов до рідної землі; розвивати спостережливість, кмітливість, мислення.
Результати навчання:
-
Учні пояснюють важливість осінніх робіт людей на городах, полях та в садах;
-
називають овочі та фрукти;
-
розпізнають культурні та дикорослі рослини;
-
розповідають про осінні турботи людей рідного краю.
Обладнання: таблиці, дидактичні картки, ілюстративний матеріал, презентація PowerPoint «осінні турботи в містах і селах рідного краю»
Хід заняття
-
Організаційний момент. Ранкова зустріч.
Доброго ранку містам і містечкам,
(руки розводять у сторони, а потім зводять,
опускаючи донизу)
Селам великим, малим хуторам!
(повторюють попередні рухи)
Доброго ранку бажаєм сердечно!
(руки кладуть на ліву сторону грудей)
Доброго ранку, люди, всім вам!
(руки розводять від грудей у сторони,
посміхаючись один одному).
-
Дидактична гра «Корзина KINDER SURPRIS» &СЛАЙД 2
(виберіть своє яєчко, знайдіть зображення праці людей восени, складіть речення і висловте їх по колу, починаючи словами «Восени люди…»)
-
Хвилинка спостережень &СЛАЙД 3
ЗАПИСУЄМО в календарях погоди
АНАЛІЗ ПОКАЗНИКІВ ПОГОДИ
(серединка в робочому зошиті)
-
Сьогоднішня дата
-
Стан неба/ хмарність
-
Опади
-
Вітер
-
Температура повітря
-
Повторення вивченого матеріалу. &СЛАЙД 4
Фронатальне опитування
-
Який в нас триває тематичний тиждень?
-
Що ми вивчали на попередніх уроках?
-
Про що ми вивчали вчора?
-
Які є гриби?
-
Які правила збирання грибів?
-
Актуалізація опорних знань учнів, повідомлення теми уроку.
-
Бліц-контроль «Правильну відповідь обирай – цеглинку LEGO виставляй» &СЛАЙДИ 5-10
-
Які зміни відбуваються у природі восени?
-
В якому рядку описані осінні явища у житті звірів?
-
Як змінилося життя комах восени?
-
В якому рядку записані назви звірів, які лягають в зимову сплячку?
-
Як змінилося життя риб восени?
-
Перегляд он-лайн відеокліпу "Дарунки осені"(I Международный детский конкурс IN-KU "Песенная карусель 2016«)&СЛАЙД 11
-
Міні опитування «Що нам дарує осінь?» &СЛАЙД 12
-
Чому осінь називають щедрою?
-
Чому осінь називають господаркою?
-
Вивчення нового матеріалу.
Бесіда з елементами розповіді з метою формування уявлення про турботи людей восени.
-
Слухання вірша «У осінній щедрий час» &СЛАЙД 13
-
Про які турботи восени говорить автор?
-
Розгляньте ілюстрації, малюнки на с. 71 в підручнику. Які турботи приносить людям осінь у нашому краї?
-
Які це рослини – дикорослі та культурні? Чому ви так вважаєте? &СЛАЙД 14
-
Розгляньте таблицю. Які зміни восени відбуваються на городі, в полі? Які турботи приносить листопад людям у містах і селах?
-
Які турботи людей у саду? Що люди роблять з врожаєм фруктів у саду?
-
Восени багато справ по господарству.
-
Люди поспішають зібрати урожай у садах і на полях: яблука, груші; картоплю, капусту, соняшник, буряки та кукурудзу.
-
Для годівлі тварин узимку – запасаються соломою.
-
До першого снігу треба виорати ґрунт, щоб посіяти на полях озиму пшеницю для наступного урожаю.
-
Загадки осені &СЛАЙДИ 16-23
-
Робота в групах &СЛАЙД 24
(І група – осінні дарунки саду; ІІ – осінні дарунки городу; ІІІ група – осінні дарунки поля; ІV група – осінні дарунки лісу)
-
Фізкультхвилинка. &СЛАЙД 25
«Ходить гарбуз по городу»
(діти одягають маски овочів та за словами пісні ведуть театралізований діалог)
-
Закріплення знань, умінь і навичок.
-
Опрацювання оповідання За Володимиром Сутєєвим
«Бабусин город» &СЛАЙДИ 26-28
-
Які рослини збирали на городі діти?
-
Чому Іванові було складно знайти моркву?
-
А чи знаєш ти, як росте морква?
за 1 хв розкажіть один одному:
-
Чи вирощує твоя сім'я овочі та фрукти?
-
Як ти допомагаєш по господарству та в підготовці до зими?
-
Висловіть позицію. Чи можна спалювати опале листя? &СЛАЙД 30
-
Зроби свій вибір Кого з дітей ти підтримуєш? &СЛАЙД 31
(підніми цеглинку відповідного кольору)
Поясни, чому? (Робота з підручником, с. 72)
-
РОБОТА В ПАРАХ
(1 хв).
Розповіді про те, як у Ваших родинах заготовляють на зиму осінній урожай. &СЛАЙДИ 32, 33
-
Робота в зошиті (с.26) (самостійно, індивідуальна робота)
(3 хв) &СЛАЙД 34
-
Підсумок уроку. &СЛАЙД 35
Працювали ви немарно,
урожай зібрали славний!
І тепер в зимові дні
буде їжа на столі.
А в голівках дітлашні
будуть ще й знання міцні!
-
Про що ви дізналися на уроці?
-
Разом з батьками зберіть насіння гарбузів і кабачків, підсушіть його, складіть в полотняну торбинку, і взимку будете підгодовувати птахів.
-
Оберіть відповідну цеглинку лего.
-
Створимо пірамідку нашого настрою.
-
пісня «Наша осінь щедра» &СЛАЙД 38
https://www.youtube.com/watch?v=lh_p_59Y258
-
(резервні хвилини уроку можна використати на замальовки осінніх дерев щедрими урожаями)
&СЛАЙД 39 – ДЯКУЮ за увагу