Урок "Я підбираю співробітників на своє підприємство"

Про матеріал

Економічні події, що відбуваються в Україні, потребують реформ в навчанні. Сучасний світ вимагає постійної зміни освіти. Однією з важливіших потреб сучасної школи є виховання ділової людини, особистості з розвиненим економічним мисленням, готовою до життя й господарської діяльності в умовах ринкових відносин. Не виникає заперечень, що освіта завжди була і буде найважливішим чинником управління будь-якими змінами. Сучасні знання, інтелект, компетентність стали найбільш вартісним товаром. Саме таким товаром, потрібним людині, виробництву і державі, стали знання з основ економіки.

Перегляд файлу

 

 

Тема № 5: Я підбираю співробітників на своє підприємство

Мета: формувати впевненість у власних силах і можливостях щодо здійснення підприємницької діяльності;
ознайомити з правилами поведінки в суспільстві і особливостями праці людей рідного краю; розвивати аналітичне мислення, навички підприємницької діяльності та комунікативні здібності;
    виховувати, уважність, підприємливість

 

 

                                                        Хід уроку

I    Організаційна частина

II   Основна частина

Урок проводитися у формі ділової гри. Заздалегідь клас розбивається на команди по 5-6 чоловік. Капітан кожної команди - власник підприємства. Капітану за кілька днів повідомляється власником якого підприємства він буде. (Дитяче кафе "Чебурашка", охоронне агентство «Три ведмеді», комп'ютерний салон «Фолькон», аудиторська фірма «Аудит +»)
Для експертної комісії заготовлюються рейтинговий лист на кожну команду.
Приклад. Рейтинговий лист команди ... ..

 

Найменування завдання
 

Бали

Інформація про роботу
 

 

Резюме
 

 

Перше враження
 

 

Співбесіда
 

 

Творче випробування
 

 

Разом:

 

 

Максимальна кількість за кожне випробування - 10 балів.
Для влаштування на роботу необхідно набрати - 55 балів

Домашнє завдання - підготувати резюме капітана. (Резюме готується капітаном заздалегідь).

Виходять капітани команд:

1 -й:

У меня растут года, будет мне семнадцать,
Где работать мне тогда? Чем мне  заниматься?
Нужны работники, столяры и плотники,
Плотником быть хорошо, а программистом лучше.

 

 

 

 

2-й:

Программистом хорошо,
А повар лучше,
Накормлю всех повкусней,
Я уже научен.

3-й:

Повар - это хорошо,
А охранник - лучше.
Чтоб имущество сберечь,
Я уже научен.

4-й:

Быть в охране – хорошо,
А бухгалтер - лучше,
Начислять зарплату всем,
Я уже научен.

Вчитель:

Чтоб работу получить,
Надо постараться,
Приложить не мало сил,
Все тогда удастся.

З капітанами команд ви вже познайомилися і дізналися, власниками яких підприємств вони є. Завдання капітанів-підібрати собі співробітників. А почнемо гру ми з перевірки вашої уважності. На дошці списки професій. Капітанам потрібно вибрати ті професії, які необхідні для його підприємства. За 2 хвилини капітани повинні підібрати своєму підприємству відповідні професії

 

 

 

 

  

 

  

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Молодці! Наша експертна комісія у складі (перелік комісії) буде оцінювати вашу працю за 10-ти бальною шкалою за кожен конкурс.
Увага, наступний конкурс капітанів
- Де можна отримати інформацію про роботу. На роздуми три секунди. (ЗМІ, Центр зайнятості, Інтернет тощо)
- Добре! Де отримати інформацію про роботу ви знаєте. Припустимо, у виборі роботи ви зупинилися на газетному оголошенні, варіанти яких висять на дошці. До якого з цих оголошень ви б порадили звернутися своєму другові, якщо б його професія відповідала тій, що в рекламі, поясніть свій вибір.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(недолік оголошення в тому, що не зазначена назва і адреса підприємства, що ускладнює збір інформації про діяльність та імідж фірми, немає конкретики у рівні оплати праці, соц. гарантії і пр.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переходимо до наступного конкурсу. У нашій фірмі є вакансії. По електронній пошті ви отримали резюме декількох кандидатів на працевлаштування. Вам сподобалися всі резюме, і ви готові запросити на співбесіду кожного з кандидатів.
 

 

 

 

 

 

 Стукіт у двері. Входить екстремально одягнений старшокласник, підходить до вчителя і каже, що хоче влаштуватися на роботу. Після кількох стандартних запитань про вік, освіту, очікуваний рівень зарплати вчитель говорить, що передзвонить йому.
- Як ви думаєте, чому я відмовлю йому у роботі?
- Ви маєте рацію, одна з основних причин - зовнішній вигляд.
Завдання для учасників гри. Вибрати одяг, в якій ви підете на співбесіду і який справить гарне враження на роботодавця.

 

                                                Дівчинка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                Хлопчик

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Через 2 хвилини аргументуйте свій вибір.
 

_ Фізхвилинка

Все у лиски вже в порядку.

Вийшла лиска на зарядку.

Лапки вгору, лапки вниз,

Подивилась вона скрізь.

І на місці пострибала,

Й присідала, і вставала,

Головою покрутила,

Вітрячки вона зробила,

Потім лапки опустила

І взялась собі за діло.

 

 

Якщо ви готові до співбесіди, капітани запрошують вас.
              Приблизний список питань:
1. Що цікавить Вас у цій роботі?
2. Чому Ви пішли з попередньої роботи?
3. Чим Ви займаєтеся у вільний час?
4. Опишіть себе в загальних словах?
5. Які ваші плани на майбутні п'ять років?
6. Якою Ви бачите свою кар'єру?
7. Скільки часу у Вас займе дорога на роботу, як Ви будете добиратися?
8. З чого плануєте почати на новому робочому місці?
9. Вкажіть свої недоліки?
10. Як у Вас зі здоров'ям?
11. Чому Ви обрали саме цю професію?

А наступний наш конкурс, творчий. «Доповни прислів'я про працю »

Справі час, а ...

Скінчив справу - ...

Маленька справа краще великого ...
Справа майстра ...

І останнє творче завдання. Підберіть до професії обов'язки.     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III     Підведення підсумків гри

З творчим завданням ви справились. Тепер попросимо експертну комісію оголосити рейтинговий список, і ми дізнаємося, хто з вас отримав роботу.
Поки експертна група готується до оголошення результатів гри, ми з вами згадаємо які навички отримані Ви на уроці і які стали в нагоді:
вміння спілкуватися
• правильно підбирати одяг в залежності від життєвої ситуацією
вміння "читати» оголошення
вміння писати резюме
• створювати імідж собі і команді
знання про ринок праці
Експертна комісія оголошує результати конкурсу.

 

- Сьогодні, випробування проходили не тільки капітани, а й кожен учасник команди. Особливо можно виділити наступних учнів ...

Всім дякую за урок. Урок закінчено. До побачення

 

doc
Пов’язані теми
Економіка, Розробки уроків
Додано
28 червня 2018
Переглядів
559
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку