Урок ЯДС
Тема 5. Світ невідомий
Тема уроку: Як сприймати невідоме? Історія шоколаду
Мета уроку: Вчити уважно працювати із завданнями підручника та зошита, розв’язувати математичні завдання, аналізувати і робити висновки.
Познайомити учнів з історією шоколаду, з «шоколадним» Львовом, з цікавими фактами про шоколад, його виробництвом.
Розвивати мислення учнів, уміння давати змістовні відповіді на запитання, складати діалог; уміння розпізнавати емоції, пояснювати їх.
Виховувати любов до рідного краю, уміння пишатися його розвитком, досягненнями та бажання примножувати їх.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Емоційне налаштування
1.Загадка
На обличчі цвіте.
Від радості росте. (усмішка)
2. Вправа «Підтримка»
- У кожного з вас на парті лежить паперове серце. Напишіть однокласнику на ньому слова підтримки «Ти молодець, тому що…»
3. Вправа «Продовж речення»
(пригадаємо вчорашній день)
4. Вправа «Відгадай і пригадай»
Загадка
Какао з цукром змішають.
Гостей, діточок пригощають.
І для подарунків – просто скарб.
Сортів різних … (шоколад)
ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку
ІІІ. Робота за завданнями уроку
(Робота з роздруківкою. Біля кожної інформації про шоколад поставити позначки: + відоме, – невідоме, ! цікаве і несподіване, ? незрозуміле, хочу більше дізнатись)
Запитання:
Фізкультхвилинка – руханка
Довідка
Львів’яни відкрили для себе шоколад ще в середньовіччі. Тоді в Львові з’явилися східні солодощі та французькі десерти. Потім місцеві майстри-пекарі та кондитери самі стали виготовляти різноманітні смаколики. А особливо славились шоколадом. І Львів став, після швейцарського Берна, другою європейською столицею шоколаду. В місті Лева шоколад їдять, п’ють, дарують, ним пишаються, захоплюються, з ним фантазують. А називають його в Львові по особливому – «чоколяда». Навіть вигадали власну «валюту» - хочеш комусь віддячити, кажеш «З мене чоколяда». А в жовтні місяці в Львові відзначають Національне свято шоколаду. Упродовж цього свята проходять ярмарки шоколадних виробів, майстер-класи від професійних шоколатьє, працює Дитяча шоколадна країна і багато іншого цікавого.
Запитання:
(про шоколад, емоції, « шоколадна» математика)
Довідка.
Шоколатьє – кондитер або продавець шоколаду та шоколадних кондитерських виробів.
Запитання:
(Робота в зошиті з друкованою основою ст.7, знайомимось з правилами)
Д\З – заповнити таблицю «Результати досліджень», провівши вдома обстеження своєї улюбленої шоколадки.
ІV. Підсумок уроку. Рефлексія