Урок ": Як безпечно знаходити освітню інформацію в Інтернеті?"

Про матеріал
Конспект уроку з інформатики для 4 класу : містить завдання для практичної роботи, інтерактивні вправи, вправи для відпочинку та завдання для перевірки матеріалує
Перегляд файлу

Конспект уроку з інформатики 4 клас НУШ

ТЕМА: Як безпечно знаходити освітню інформацію в Інтернеті?

МЕТА:

  • повторити поняття «Internet»;
  • розглянути можливості роботи з Internet.
  • розвивати пам'ять і логічне мислення;
  • виховувати дисциплінованість, обережність.

ОБЛАДНАННЯ: підручник «Інформатика» 4 клас «Оріон» Н.Морзе, О.Барна, 2021 рік, комп’ютери, наочність, картки з завданнями, навчальна презентація

Хід уроку

І. Організація класу (слайд 1)

Ми починаємо урок, а на уроці ми …

Уважні!

Розумні

Організовані!

Кмітливі!

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація. (слайд 2)

Сьогодні на уроці: (слайд 3)

  • повторимо поняття Інтернет;
  • ознайомимося з електронними освітніми ресурсами;
  • сформуємо правила безпечного користування Інтернетом

 

  • Скажіть, будь ласка, чи можемо ми уявити сучасне навчання без комп’ютера чи смартфона?
  • А без Інтернету?
  • Чому? (відповіді дітей)

  Робота в групах. Кожна група отримує картку з завданням.  (використання гаджетів)

  1. Знайди в Інтернеті і записати  значення слів

КАКОМІЦЛІ – це

ВОМБАТ – це

  1. Повторимо правила розумних користувачів Інтернету
  2. https://learningapps.org/view5428307

 

  1. Розгадати ребус (додаток 1) (слайд 4)

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Як використовувати Інтернет для навчання?

Про Інтернет можна сказати, що це майже необмежене джерело інформації. Інформація буває різною та більшість її саме повчального та корисного змісту.

В Інтернеті можна знайти багато потужних освітніх ресурсів, які допоможуть зробити процес навчання цікавішим. За їх допомогою кожна допитлива дитина може поглибити й перевірити свої знання.

 

  • Пригадайте  якими засобами навчання онлайн ви вже користувалися?

 

Електронні освітні ресурси

 

(електронні бібліотеки, віртуальні школи, електронні словники, електронні тести, електронні підручники) (слайд 5)

Електронні освітні ресурси містять навчально-пізнавальні матеріали з різних тем в електронному вигляді: тексти, зображення, аудіоматеріали, відеоролики, участь у проєктах. Ці ресурси мають зручну систему пошуку, часто є інтерактивними –це спеціальні сайти – навчальні платформи.

Але часто для збереження результатів твоєї роботи та перегляду успіхів під час виконання цих завдань, на таких сайтах може бути передбачена реєстрація. Для реєстрації необхідна певна інформація, це може бути ім’я, пароль, вік, адреса, номер телефону. В такому випадку необхідна допомога дорослих. (правила безпеки під час реєстрації)  (слайд 6)

Фізкультхвилинка «Австралійський дощ»

Деякі сайти пропонують навчальні онлайнові ігри. Граючи в них, ви пізнаєте світ, розвиваєте спостережливість, увагу, кмітливість, покращуєте свій настрій. Чи є у вас улюблені онлайн-ігри? Назвіть їх.

Але щоб гра не зашкодила, потрібно дотримуватися простих правил. Розглянемо їх (слайд 7)

  1. Правила безпечного користування інтернетом

Робота з підручником стр 24-25. Читання і обговорення правил «ланцюжком»

ІV. Засвоєння нових знань, формування вмінь.

 Попрацюємо за комп’ютером (слайд 8)

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2. Інструктаж учителя.
  3. Практична робота за комп’ютером.

Завдання 1. Вправа1. Тренажер з математики

Завдання 2. Вправа 2. Твій друг Чау-чау. (Дослідити, які відомості про цю породу можна прочитати у Всеукраїнській великій енциклопедії тварин.

  1. Вправи для очей  https://www.youtube.com/watch?v=iXK1ltGfooE

Завдання 3. Попрацюйте в парах Виконати інтерактивну вправу. Перейти за посиланням або скористатися QR-кодом.                                                                            D:\Загрузка\qrcode_learning.ua.png

https://learning.ua/                                                         

 

 V. Дослідницьке завдання додому (слайд 9)

Склади розповідь про те, як можна використати сайт за даним посиланням

http://bober.net.ua/   

VІ. Підсумок

  1. Відповіді на питання (слайд 10)
  • Для чого призначені електронні освітні платформи?
  • Якими засобами онлайн ти користуєшся?
  • Які правила безпечного користування інтернетом ви запам’ятали?
  1. Вправа «Інтерв’ю»
  • Що найбільше вас вразило чи здивувало під час уроку?
  • Чи було вам важко? Якщо так, то що саме?
  • Продовжіть речення. Тепер я знаю, що …

 

 

 додатки до уроку

Додаток 1

 

 

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розгадайте кросворд

  1. Всесвітня мережа.
  2. Частина веб-сайту
  3. Місце в Інтернеті, де розміщують різноманітні файли.
  4. «Дверцята» до інших сторінок та сайтів.
  5. Програма для перегляду веб-сайтів
  6. Одна з пошукових систем.
  7. Всесвітня павутиння
  8. Команда, яка допоможе перенести зображення з сайту на комп’ютер.

                                             

                                                                                                                                                        Додаток 2

Знайди в Інтернеті і записати  значення слів

КАКОМІЦЛІ – це ___________________________________________

ВОМБАТ – це       ___________________________________________

                                                                                                                                                                                     Додаток 3

Фізкультхвилинка «Австралійський дощ»

- У Австралії здійнявся вітер (ведучий тре долоні).
- Починає капати дощ (клацання пальцями).
- Дощ посилюється (почергове плескання в долоні).
- А ось град – справжня буря (тупіт ногами).
- Але що це? Буря стихає (плескання по стегнах).
- Дощ стихає (плескання долонями).
- Поодинокі краплі падають на землю (клацання пальцями).
- Тихий шелест вітру (потирання долонь).
- Сонце. (Руки догори. Усмішка.)


 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
До підручника
Інформатика 4 клас (Морзе Н. В. та ін.)
Додано
13 лютого 2023
Переглядів
1023
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку