Урок "Як не втратити друга. Захаріас Топеліус "Казка про старого гнома". Читання в особах"

Про матеріал
Урок з літературного читання за програмою 3 класу. Розробка містить інтерактивні форми роботи.
Перегляд файлу

План-конспект уроку з літературного читання

за програмою 3 класу

Тема: Як не втратити друга. Захаріас Топеліус «Казка про старого гнома».

           Читання в особах

Мета: продовжити роботу над «Казкою про старого гнома» Захаріаса Топеліуса; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити аналізувати прочитане, оцінювати вчинки дійових осіб; збагачувати словниковий запас учнів, розвивати образне мислення, зв’язне мовлення, уяву; виховувати повагу до друзів.

Обладнання: кольорові долоньки, предметні малюнки, презентація, картки із завданням, реквізити до казки.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань

 

Хід уроку

I. Організаційний момент

    1.1. Привітання

II. Актуалізація опорних знань учнів

    2.1. Очікування від уроку. Завдання уроку

1. Не просто слухати, а чути.

2. Не просто дивитися, а бачити.

3. Не просто відповідати, а міркувати.

4. Дружно і плідно працювати.

     2.2. Мовленнєва розминка

 2.2.1. Вправи для розвитку дихання

1) «Задуй свічку».

2) «Понюхай квітку».

3) «Подми на кульбабку».

4) «Пий чай із блюдця».

          2.2.2. Робота над скоромовкою

 Гра «Дощик»

Діти читають скоромовку хором:

  • накрапає дощ (тихо);
  • дощ пускається сильніше (голосніше);
  • злива (голосно);
  • дощ слабшає (тихіше);
  • дощ припинився (читання припиняється).

На галявинці за тином

Збудував собі хатину

Роботящий щирий гном

Та й усівся під вікном,-

У гостину всіх чекає,

Новосілля він справляє.

III. Перевірка домашнього завдання

- Діти, яке вам було домашнє завдання

Робота в групах

 Гра «Дуель»

Учні в групах ставлять запитання іншим групам за змістом другої частини «Казки про старого гнома» Захаріаса Топеліуса.

(Завдання учні отримають заздалегідь)

Наприклад, червоні – розповідають  про гнома за планом…

Зелені – жовтим задають перше питання до казки (Як гном довів свою відданість другові Матсу?). Блакитні – оранжевим задають друге питання до казки ( Чому гном покарав тітку молодого, її сина та сторожа?)

           Фізкультхвилинка

IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

—Сьогодні ми продовжимо працювати над змістом «Казкипро старого гнома» Захаріаса Топеліуса.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу. Опрацювання другої частини «Казки про старого гнома» Захаріаса Топеліуса

 5.1. Гра «Рибки». Самостійне мовчазне читання казки учнями

— Яка основна думка прочитаного?

 Фізкультхвилинка

 5.2. Повторне читання казки учнями «ланцюжком»

— Як ви оцінюєте вчинок Матса Мюрстена?

 5.3. Аналіз змісту прочитаного з елементами вибіркового читання

— Як гном довів свою відданість другові Матсу?

— Розкажіть, як він допомагав готуватися до весілля, що подарував нареченій.

— Чому гном покарав тітку молодого, її сина й сторожа?

— Як ви гадаєте, чи допомагатиме він після цього Матсові?

— Чи зможуть гном і сторож знову стати друзями?

— Як ви розумієте значення вислову тримати язика на припоні?

— Які риси характеру споріднюють героїв вірша Ірини Жиленко (с. 42) та старого гнома з казки З. Топеліуса?

 5.4. Робота в групах

Робота за ілюстраціями

- Діти, розгляньте ілюстрації до казки.

- Група «рожевих», визначте яким уривкам тексту вони відповідають?

- Група «жовтих» та «оранжевих» прочитайте за особами розмову гнома з Матсом Мюрстеном. За допомогою інтонації передайте почуття співрозмовників. (По черзі діти читають)

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

- Що сподобалося вам на уроці найбільше?

- Що для вас складним було на уроці?

- Чи сподобалася вам казка?

- Діти, у кого з вас є друг? Друзі?

- Хто з вас вважає себе справжнім другом? Хто вміє дружити?

- Діти, подумайте, які б поради ви дали один одному, що треба для того , щоб зберегти дружбу?

- Свої міркування запишіть на різнокольорових долоньках одним словом.

-  Обміняйтеся своїми долоньками зі своїми друзями-однокласниками.

VII. Домашнє завдання

Стисло переказувати казку.

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
12 березня 2020
Переглядів
655
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку