Урок "Як оберігати рослини?"

Про матеріал
Інтегрований урок "Як оберігати рослини?" (Я досліджую світ, навчання грамоти, образотворче мистецтво). Учні ознайомляться з причинами зменшення чисельності та зникнення рослин, визначать, які умови необхідні для їх збереження; сформують уявлення про «Червону книгу України», необхідність охорони рослин;
Перегляд файлу

 

Конкурс

Інтегрований урок:

 

 

 

1 клас

Я досліджую світ

Навчання грамоти

Мистецтво

 

                                                                   Підготувала

                                             вчитель початкових класів

                                                                  Королівської загальноосвітньої школи

                   І-ІІ ступенів

                                                                   Борщівської ОТГ

                                    Чортківського району

                                      Тернопільської області

                                    Луцик Марія Ігорівна

Тема: Як оберігати рослини?

Мета: ознайомити учнів з причинами зменшення чисельності та зникнення рослин, визначити, які умови необхідні для їх збереження;

формувати уявлення про «Червону книгу України», необхідність охорони рослин;

розвивати допитливість, спостережливість, зацікавленість у збереженні рослин;

формувати компетентності: вільне володіння державною мовою, соціальну, загальнокультурну, компетентність у галузі природничих наук, екологічну компетентність;

виховувати бажання любити і охороняти природу, захоплюватися її красою.

Методи і прийоми: кубування «Кубик Блума», «Мікрофон», «LEGO 6 цеглинок», гра «Де ростуть квіти?», «Збери пазл», «Можна – не можна»

Обладнання і матеріали: комп’ютер, презентація, зображення рослин, занесених до Червоної книги України, матеріали для ігор.

Хід уроку

І. Ранкова зустріч                                 

Презентація     Слайд №1     (додаток 1)

1. Вітання.  

  

 Я всміхаюсь сонечку:

— Здрастуй, золоте!

Я всміхаюсь квітоньці —

Хай вона росте!

Я всміхаюсь дощику:

Лийся, мов з відра!

Друзям усміхаюся:

— Зичу вам добра!  

   2. Обмін інформацією

 -  Які рослини  ви зустріли дорогою до школи?

- До яких груп вони належать?

- Які рослини ростуть на шкільному подвір’ї?

- Які рослини ростуть у вас вдома?

- Як ви за ними доглядаєте?

- Які вирощують в садку? На городі? 

- Як їх назвати?

3. Групове заняття

Гра «Де ростуть квіти?»                         Слайд №2

У дітей – зображення різних  квітів, на дошці – малюнки лісової галявини та клумби. Треба швиденько розмістити квіти на галявину або клумбу.

ІІ. Актуалізація знань учнів          Слайд №3

1. Вправа «Кубик Блума»     ( додаток 2)

 - Зараз трошки пограємося кубиком, та не  простим, а чарівним, на гранях якого зображені заборонні умовні знаки. Вам потрібно пояснити, що вони означають, таким чином пригадаємо матеріал з попереднього уроку.

2. Обговорення ситуацій          Слайд №4-6

Цеглинками LEGO учні сигналізують про поведінку дітей в природі (зелена – правильно, червона – неправильно).            

- Хто з дітей знає правила поведінки в природі?

- Чиї дії нашкодили природі?

 ІІІ. Оголошення теми та мети уроку         Слайд №7

- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про такі рослини, котрих дуже мало на землі, і вони просять нашої допомоги! А також познайомитеся з «Червоною книгою України. Рослинний світ» Будьте дуже уважні, бо ця інформація надзвичайно важлива.

ІV. Формування  компетентностей учнів

1. Перегляд та обговорення відео

https://www.youtube.com/watch?v=iKqPz4qGYtY   (додаток 3)

- Чому книга, про яку ви почули – червона?

- Які рослини записані в ній?

- Чому деякі рослини зникають?

- Як ви, діти, можете допомогти природі, щоб список рослин в Червоній книзі не збільшувався?

2. Руханка      

https://www.youtube.com/watch?v=CqOr8xqBiK4   (додаток 4)

3. Робота з підручником

- Розгорніть підручники на сторінці 98. Тут зображено декілька рослин з Червоної книги.

- Чи бачили ви якісь із них? (Підсніжники, шафран-крокус)

- Де вони ростуть? Коли цвітуть ці рослини?

- Прочитайте ще раз їх назви, спробуйте запам`ятати.

4. Робота в зошиті

Виконати завдання 4-5 на сторінці 43

4. Робота з презентацією    Слайд №8-12

- Давайте ще раз подивимося на ці прекрасні рослини, які зовсім скоро можуть зникнути і вже ніхто не зможе милуватися їх красою. Назвіть квіти, які запам’ятали.

V. Закріплення вивченого матеріалу

Навчання грамоти

1. Робота над віршем      Слайд №13

Конвалії (М. Познанська)


Із зеленої сорочки,

Що зіткав весною гай,

Білі дивляться дзвіночки.

Як зовуть їх — угадай.

Це конвалії у гаї

На галявині цвітуть.

І ніде, ніде немає

Кращих квіточок, мабуть.

В них так пахощів багато,

Цвіту свіжого, роси.

Хай ростуть, не буду рвати, —

Шкода їхньої краси!


  • Первинне сприймання тексту
  • Про які квіти йдеться у вірші?
  • Де вони цвітуть?
  • Читання учнями «ланцюжком»
  • Чого в них багато?
  • Чи зірвала дитина конвалії? Чому?
  • А що тоді можна робити з квітами? (фотографувати, досліджувати, насаджувати, малювати)

 

Мистецтво

2. Малювання квітів

- А зараз намалюйте для матусі квіточку, яка вам найбільше сподобалась і запам’яталась.

3. Гра «Збери пазл»

- Зберіть малюнки рослин з Червоної книги і пригадайте, як вони називаються.

4. Гра «Можна – не можна»     Слайд №14

Учні визначають (сигнал за вибором учителя), що можна робити, а що ні.

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія

Вправа «Мікрофон»         Слайд №15

- Про що ми говорили на уроці?

- Як треба ставитись до рослин?

- Чому ця тема надзвичайно важлива?

Рефлексія «Вибери цеглинку»      Слайд №16

  • Подивіться і виберіть цеглинку LEGO, яка вам підходить.
  • З вибраних цеглинок створимо пірамідку настрою.

Додаток 1 – презентація   «Інтегрований урок»

Блог вчителя початкових класів Безкостої І.Б.: Дистанційне навчання 2 клас,  2020(методичний матеріал презентації підготувала вчитель Луцик Марія Ігорівна)

Додаток 2 – грані кубика Блума

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3 – відео «Червона книга України. Рослини»

https://www.youtube.com/watch?v=iKqPz4qGYtY

Додаток 4 – руханка

https://www.youtube.com/watch?v=CqOr8xqBiK4

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
30 листопада 2021
Переглядів
424
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку