Урок 1
Тема. Як піклуватись про своє здоров'я
Мета: формування предметних компетентностей: ознайомити з ознаками здорової людини; навчити учнів цінувати і піклуватися про своє здоров'я; спонукати дітей вести здоровий спосіб життя; формувати навички ключових компетентностей, удосконалювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті; формувати вміння висловлювати свою думку, активно працювати, взаємодіяти з однокласниками.
Наприкінці заняття учні мають знати:
Обладнання і матеріали: таблиці, малюнки про здоров'я, комп’ютер, мультимедійний проектор, іграшковий мікрофон, конверт із завданням.
Орієнтовний план уроку
Ранкова зустріч |
3хв |
Повідомлення теми уроку. Гра «Мікрофон» |
4хв |
Практична робота |
10хв |
Гра «Розсипанка» |
3хв |
Асоціативний кущ |
5хв |
Рухавка |
3хв |
Правила ведення здорового способу життя Підсумок уроку
|
7хв 5хв
|
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Ранкова зустріч
Слайд 2
1. Привітання
Діти стають у коло, беруться за руки, посміхаються і бажають один одному доброго здоров'я (виконують за учителем команди).
Дружно руки піднімайте
Дуже добре – опускайте.
Станьте прямо поверніться
І товаришу посміхніться.
Бо ніхто з дітей не хворий
Всі веселі і здорові.
До уроку всі готові.
2. Обмін інформацією
Слайд 3
Діти об'єднуються в пари і розказують один одному, як провели вихідні дні.
3. Новини дня
Слайд 4
Помічник визначає дату, місяць, кількість присутніх.
ІІ. Визначення теми, мети уроку
Слайд 5
Висновок: всі люди на землі мріють бути здоровими і бажають іншим доброго здоров'я.
Слайд 6
Учні готують цеглинки LEGO червоного і зеленого кольору. Якщо вони погоджуються із твердженням, то піднімають червону цеглинку, якщо ні – зелену.
- Відсутність болю;
- нормальна температура тіла;
- дратівливість;
- хороший апетит;
- міцний сон;
- кашель;
- гарний зовнішній вигляд.
Слайд 7
Здо скарб жит най у до ро щий в'я ті.
Слайд 8
(Здоров'я – найдорожчий скарб у житті людини)
ІІІ. Відтворення в різних видах діяльності знань про ознаки здоров'я
Слайд 10
Я пропоную гру яка називається «10 правил здоров’я», які ви маєте виконувати щодня. Складання асоціативного куща (на пелюстках ромашки написані правила здорової людини, діти по черзі виходять, читають і прикріплюють пелюстки до серединки).
Слайд 11 - 14
Хто з дітей слідкує за своїм здоров'ям, а хто ні?
Висновок: щоб бути здоровим, потрібно дотримуватися правил здорової людини та режиму дня.
Слайд 15
Слухати ви перестали,
І тепер всі дружно встали.
Будемо ми відпочивати,
Давайте вправу починати.
Руки – вгору, руки – вниз,
І легесенько пригнись,
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали,
Раз - присіли, другий – встали.
І за парти посідали.
ІV. Відтворення в різних видах діяльності знань про правила ведення здорового способу життя
Слайд 16
Будьте здорові – дорослі і діти,
Щоб довго – довго на світі жити.
Будьте здорові завжди і всюди,
Щастя і миру вам, добрі люди!
Слайд 17
Учитель говорить речення, якщо це корисно, учні піднімають цеглинку LEGO червоного кольору , якщо шкідливо - зеленого.
У здоровому тілі – здорова країна.
Найбільше багатство людини – здоровий дух.
Здорова дитина - здоров'я.
V. Рефлексія
Слайд 18
- Як потрібно піклуватися про своє здоров'я?
- Що треба робити, щоб бути здоровим?
Слово вчителя
Я, діти, зичу міцного здоров'я вам і вашій родині.
Здоров'я – це сила! Здоров'я – це клас!
Хай буде здоров'я у вас і у нас!