Урок "Як скомпонувати малюнок в обраному форматі"

Про матеріал
Вид діяльності: створення аплікації з кольорового паперу, пошук правильної композиції. Тема: Як скомпонувати малюнок в обраному форматі. Мета: ознайомити учнів з поняттям «композиція», законами, які допомагають компонувати зображення в обраному форматі; актуалізувати знання з правил обрання формату зображення відповідно до задуму; розвивати вміння аналізувати твори образотворчого мистецтва; формувати естетичні почуття, смак; активізувати творчу ініціативу учнів; виховувати зацікавленість творами образотворчого мистецтва. Тип уроку: комбінований урок. Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, пензлі для клею, альбоми, серветки для витирання рук. Зоровий ряд: репродукції картин (Й. Курилас «На Гуцульщині»; І. Шишкін «Жито», «Полудень. Околиці Москви»; Ф. Шнайдер «Натюрморт із птахами, фруктами та овочами»; К. Петров-Водкін «Натюрморт із оселедцем»). Використання класної дошки: демонстрація репродукцій та зразків робіт, демонстрація послідовності виконання. Термінологічний словничок: Композиція — це побудова художнього твору, яка обумовлена його змістом, призначенням і характером
Перегляд файлу

Клас ___ Дата ___________

Вид діяльності: створення аплікації з кольорового паперу, пошук правильної композиції.

Тема: Як скомпонувати малюнок в обраному форматі.

Мета: ознайомити учнів з поняттям «композиція», законами, які допомагають компонувати зображення в обраному форматі; актуалізувати знання з правил обрання формату зображення відповідно до задуму; розвивати вміння аналізувати твори образотворчого мистецтва; формувати естетичні почуття, смак; активізувати творчу ініціативу учнів; виховувати зацікавленість творами образотворчого мистецтва.

Тип уроку: комбінований урок.

Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, пензлі для клею, альбоми, серветки для витирання рук.

Зоровий ряд: репродукції картин (Й. Курилас «На Гуцульщині»; І. Шишкін «Жито», «Полудень. Околиці Москви»; Ф. Шнайдер «Натюрморт із птахами, фруктами та овочами»; К. Петров-Водкін «Натюрморт із оселедцем»).

Використання класної дошки: демонстрація репродукцій та зразків робіт, демонстрація послідовності виконання.

Термінологічний словничок:

Композиція — це побудова художнього твору, яка обумовлена його змістом, призначенням і характером

  1. Організаційний етап (1 хв)
  2. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого матеріалу (2 хв)
  1. Вправа «Анаграма».
  • Розшифруйте анаграму.
  • Поясніть значення слова-відгадки.

СЕТОВЦТИМ

(МИСТЕЦТВО)

  1. Вправа «Асоціативний кущ».
  • Створіть «кущ» асоціацій, пов’язаних з цим словом.
  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку (2 хв).
  1. Вправа «Морський бій».
  • Розшифруйте тему уроку.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А

Г

К

Х

Ж

Н

Я

Ф

Д

І

В

Б

С

У

Ю

О

Ф

Ч

І

Ж

А

Е

В

М

Н

И

Ь

К

С

І

Є

П

Ю

Г

И

І

Ч

Р

З

Ю

С

О

Д

Л

Д

Я

К

Р

Л

А

И

П

С

Щ

Ч

Е

І

М

Б

З

П

Т

О

С

Р

В

Є

Ц

У

Ю

І

О

Ь

Ж

С

К

Г

Ж

Ф

Ш

Д

Р

А

Б

Т

Л

О

У

З

Т

З

І

Є

В

Ю

Е

Д

Н

Ш

І

А

Х

К

Ь

Ж

О

З

Ї

В

У

Ключ: А-2, Б-4, Е-2, Д-7, Є-5, Г-5, Д-6, Є-1, Г-2, Д-1. (Композиція)

  • Чи відомо вам, що таке композиція в образотворчому мистецтві? (Відповіді дітей)
  • Сьогодні ми познайомимося з композицією та визначимо її основні закони.
  1. Засвоєння нового матеріалу.
  1. Теоретико-аналітична робота (5-10 хв)
  1. Словникова робота.

Ребус.

  • Розшифруйте ребус.
  • Серед запропонованих доберіть до нього найбільш вдале, на вашу думку, пояснення.

(Композиція)

Варіанти визначень.

  • Це побудова художнього твору, яка обумовлена його змістом, призначенням і характером.
  • Це палітра кольорів, що відображає яскравість малюнку.
  • Це кількість предметів, зображених на малюнку.
  1. Аналіз композицій.
  • Розгляньте розміщення кленового листка на аркуші паперу.
  • Чи вдало він розміщений?
  • Відповідь обґрунтуйте.

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Образотворче мистецтво\Як скомпонувати малюнок в обраному форматі\86-867028_autumn-leaves-maple-leaf-кленовый-лист-вектор-png.png

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Образотворче мистецтво\Як скомпонувати малюнок в обраному форматі\86-867028_autumn-leaves-maple-leaf-кленовый-лист-вектор-png.png

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Образотворче мистецтво\Як скомпонувати малюнок в обраному форматі\86-867028_autumn-leaves-maple-leaf-кленовый-лист-вектор-png.png

 

 

 

 

 

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Образотворче мистецтво\Як скомпонувати малюнок в обраному форматі\86-867028_autumn-leaves-maple-leaf-кленовый-лист-вектор-png.png

  1. Вправа «Картинна галерея».
  • Запрошую вас до картинної галереї.

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Образотворче мистецтво\Як скомпонувати малюнок в обраному форматі\unnamed.jpg

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Образотворче мистецтво\Як скомпонувати малюнок в обраному форматі\1200px-Rozh.jpg

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Образотворче мистецтво\Як скомпонувати малюнок в обраному форматі\0bf34a94cdf6.jpg

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Образотворче мистецтво\Як скомпонувати малюнок в обраному форматі\image234_4.jpg

Й. Курилас «На Гуцульщині»;

І. Шишкін «Жито»

Ф. Шнайдер «Натюрморт із птахами, фруктами та овочами»

К. Петров-Водкін «Натюрморт із оселедцем»

  1. Підготовчі вправи (3-5 хв).
  1. Вправа «Знайди помилки».

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Образотворче мистецтво\Як скомпонувати малюнок в обраному форматі\Рисунок1.png

 

  1. Робота в парах.

Кожна пара отримує зображення.

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Образотворче мистецтво\Як скомпонувати малюнок в обраному форматі\248-2481425_clipart-png-tree-clipart-clipart-images-forest-theme.png

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Образотворче мистецтво\Як скомпонувати малюнок в обраному форматі\free-png.ru-370-700x700.png

 

 

 

 

 

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Образотворче мистецтво\Як скомпонувати малюнок в обраному форматі\goldfish_PNG102.png

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Образотворче мистецтво\Як скомпонувати малюнок в обраному форматі\pngtree-houseplant-vector-illustration-isolated-on-white-background-flower-pot-vector-png-image_1992823.jpg

  • Спробуйте доповнити малюнок так, щоб вийшла врівноважена композиція.
  1. Пояснення послідовності виконання завдання. Композиційне розміщення зображення (1-2 хв)
  • Спробуйте знайти декілька варіантів врівноваженої композиції, міняючи фігури місцями.
  • Порівняйте пропорції різних частин зображення, а також пропорції кожної окремої фігури.
  • Так само спробуйте знайти кілька варіантів неврівноваженої композиції.
  1. Закріплення нового матеріалу.
  1. Самостійна робота учнів під керівництвом учителя. (25-30 хв)
  1. Виконання врівноваженої (неврівноваженої) композиції з геометричних фігур.
  • Створіть власні композиції, пам’ятаючи про закони та правила композиції. Виріжьте з кольорового паперу різні геометричні фігури і спробуйте створити з них композицію: врівноважену або неврівноважену.
  • Спробуйте знайти декілька варіантів врівноваженої композиції, міняючи фігури місцями.
  • Порівняйте пропорції різних частин зображення, а також пропорції кожної окремої фігури.
  • Так само спробуйте знайти кілька варіантів неврівноваженої композиції.
  • Найвдаліші варіанти наклейте на тло (зробіть аплікацію).
  1. Підсумок уроку (3-5 хв)
  1. Аналіз та оцінювання робіт.
  1. Домашні завдання. (1 хв)

Звернути увагу на зовнішній вигляд та проаналізувати форми різних рослин; принести графічні матеріали (олівці, гелеві або кулькові ручки, фломастери та ін.), гумки, альбоми.

1

 

docx
Додано
27 вересня 2021
Переглядів
864
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку