Урок " Як створюється краса"

Про матеріал
Розробка уроку до підручника Масол Музичне митсецтво для 1 класу (НУШ) засвоїти з учнями життєві зв’язки музики, поняття «слухач», «виконавець», «композитор»; сприяти усвідомленню особливості музики конкретного образно-сюжетного напрямку; розвивати творчу уяву, фантазію учнів;виховувати інтерес, любов до навчання, природи.
Перегляд файлу

Урок № 10.

Тема.  Як створюється краса?

Мета:

  • навчальна: засвоїти з учнями життєві зв’язки музики, поняття «слухач», «виконавець», «композитор»; сприяти усвідомленню особливості музики конкретного образно-сюжетного напрямку;
  • розвивальна: розвивати творчу уяву, фантазію учнів;
  • виховна: виховувати інтерес, любов до навчання, природи.

Музичний матеріал: В.  Косенко «Дощик»; М.  Парцхаладзе «Осінній дощик»; по співка; В.  Гребенюк «Осінь»; А.  Філіпенко «Що нам осінь принесе »; ігри «Іспанський дош»;

Наочні посібники: презентація до уроку,  фохрестоматія; портрет композитора В.  Косенка; ілюстрації до  музичних творів. Робочий зошит із  музичного мистецтва. 1 клас».

Обладнання: ПК, проектор,синтезатор.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку

Учні заходять до класу під музичний супровід («Дощик» В. Косенка).

1. Організаційний момент

  • Перевірка готовності класу до уроку
  • Музичне вітання

2. Актуалізація опорних знань

  • Що потрібно, щоб зазвучала музика?
  • Хто виконує музику?
  • Які музичні інструменти ви знаєте?

3. Мотивація навчальної діяльності

 Як ви вважаєте, чи легко зрозуміти, про що розповідає музика? Одразу можна навіть заплутатися. Для того щоб зрозуміти музику, потрібно навчитися слухати її та дотримувати певні правила: сидіти зручно, звикати слухати музику в тиші, слухати уважно та не відволікатися. А хто створює красу ? слайд 1  Про це ми дізнаємося на уроці.

4. Засвоєння нових знань

Діти сьогодні я хочу розказати вам казочку. Тож, сідайте зручненько і слухайте.  Якось Їжачок склав пісеньку, а Зайчик виконав її на концерті. Дуже сподобалась пісенька лісовим мешканцям.

От Їжачок хвалиться: « Це моя пісенька- я її склав!»!  А Зайчик собі: « Ні, моя – я її виконав»! Кому ж належить пісенька.

Пішли звірята до старої мудрої Сови.  Уважно вислухала їх Сова і  сказала…..  Ой,я забула  що сказала  Сова звірятам. Діти, а придумайте самі, що вона могла їм відповісти.

Поміркуємо,,,,,

  • Як називають людину, яка створює картини? Слайд 2
  • Як називають людина, яка пише вірші? Слайд 3
  • Як  називають людину, яка створює музику,— композитор. Слайд 4

Композитор і композиторка – це люди, які створюють чарівну музику. Вони пишуть твори для гри на музичних інструментах

Продовжіть думку сл.5

Художник зображує красу світу …

Поет передає красу світу …

Композитор передає красу світу …

 Сл. 6   Композитор написав музику, і вона лежить у нього

 в портфелі чи у столі.

  • Вийшла музика чи ні? Може її хтось почути?
  • Хто потрібен для того, щоб можна було почути цю музику?

 Сл. 7 Отже, запам’ятаймо  усі люди, які виконують музичні твори, називаються виконавцями.

Поміркуємо сл. 8

Уявіть картину: композитор написав музику, хтось її виконав,

Але  в класі нікого немає. Тепер музика вийшла?

Для кого вона звучала? Чи, може, когось не вистачає?

Сл. 9 Отже, для того щоб музика стала справжнім мистецтвом,

спочатку потрібен композитор,

потім – виконавець,

і, нарешті - слухач

 

(Робота у зошитах, с. 11.)

5. Слухання музики

За  вікном осінь… Восени все частіше накрапає дощик. Кожен із вас хоча б раз у житті потрапляв під дощ. Згадайте його великі краплинки, що так і хочеться спіймати, а також бульбашки на калюжах.

Послухайте дві п’єси, у яких зображений дощик.

Слухання п’єс «Дощик» В. Косенка (І ч.), слайд 10

  • Який дощик зображений у першому творі? (Легкий, веселий, танцювальний)
  • Чому «Дощик» В. Косенка не може бути осіннім?

У цьому творі ми відчули, як легкі звуки падають, немов прозорі краплинки, що зливаються у рухливі струмочки мелодії. Музика то стрімка, то повільна, неначе справді навколо нас падають веселі краплинки.

 Послухайте «Осінній дощик» М. Парцхаладзе

  • Який дощик зображений у другому творі? (Сумний, спокійний)
  • Чи відповідає він настрою осені?
  • Якими кольорами можна зобразити ці твори?
  • Який із цих творів більш співзвучний осінньому настрою

Хід вправи. Учасники стають у коло

 "Чи знаєте ви, що таке австралійський дощ? Ні? Тоді давайте разом послухаємо, який він. Зараз ви будете передавати мої рухи.

– В Австралії піднявся вітер (ведучий тре долоні).

– Починає накрапати дощ (клацання пальцями).

– Дощ посилюється (почергове плескання долонями по плечах).

– Починається справжня злива (плескання по стегнах).

– А ось і град та справжня буря (тупіт ногами).

– Але що це? Буря стихає (плескання по стегнах).

– Дощ стихає (плескання долонями по плечах).

– Лише рідкі краплі падають на землю (клацання пальцями)

– Тихий шелест вітру (потирання долонь).

– Ура! Сонце! (руки догори).

 

6. Вокально-хорова робота

Розучування поспівки

Давайте пригадаємо співацьку поставу :

Щоб правильно співати, треба сісти, або встати,

Спинки рівні, як тростинка, руки вниз, чи на колінця

Ось наш світлофор, який підкаже нам, як потрібно підготуватися до співу :

                  Раз –увага !!!

                 Два – вдихаймо !!!

                 Три – співати починаймо!!!

 

Розучування пісні «Що нам осінь принесе» В. Гребенюка

  • Який настрій осені змальовано у пісні?

Слухання, визначення настрою, особливостей мелодії, розучування, робота над одночасним вступом, м’яким звуковеденням.

7. Підбиття підсумків уроку

  • Отже, про що розповіла музика нам сьогодні на уроці?
  • Які настрої осені ми почули?
  • Чим різняться дві п’єси — «Дощик» та «Осінній дощик»?

Гра «Впіймай у долоньку»

♦ Як називають того, хто створює музику? {Поет, художник, композитор)

♦ Як називають того, хто виконує музику? (Виконавець, слухач, письменник)

♦ Як називають того, хто слухає музику? (Танцюрист, слухач, виконавець)

  • У ролі кого ми з вами сьогодні були?
  • Чи сподобався вам урок якщо так підніміть сонечко, а якщо ні та хмаринку

 

Учні виходять із класу під музичний супровід («Дощик» В. Косенка).

docx
Додано
4 жовтня 2021
Переглядів
1261
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку