Тема. Як треба поводитися серед природи навесні.
Мета. Розповісти учням, як треба поводитися серед природи навесні; розвивати мислення, допитливість; виховувати екологічну культуру.
Хід уроку
-
Організація класу.
-
Актуалізація опорних знань.
-
Перевірка домашнього завдання.
-
Які зміни в житті звірів спостерігаються навесні?
-
Які свійські тварини доглядають за своїми дитинчатами?
-
Чому навесні пробуджуються ведмідь, їжак?
-
Складіть ланцюг живлення у весняному лісі.
-
Повідомлення теми і мети уроку.
-
Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про правила поведінки серед природи навесні.
-
Вивчення нового матеріалу.
-
Робота за підручником. ( с.116-117)
-
Пригадайте! Як потрібно поводитися серед природи, щоб не нашкодити рослинам і тваринам?
-
Які рослини розквітають упродовж весни? Чому не можна виривати їх для букетів?
-
Як іще люди знищують рослини в лісі?
-
Запам’ятайте! Не ходіть до лісу навмання. Йдіть лише по дорозі чи по стежці.
-
Розгляньте знаки заборони(с.117). Що вони означають? (не можна зривати квіти для букетів, витоптувати рослини, чіпати гнізда, забирати звірят, брати до лісу собаку.)
-
Чому не можна близько підходити до гнізд пташок?
-
Чому ніколи не можна доторкатися до гнізда?
-
Чому не можна забирати додому пташенят, які випали із гнізда?
-
Чому не можна брати із собою в ліс навесні та на початку літа собаку?
-
Відгадайте загадку.
Біла кора, тоненькі віти,
Із стовбура сік тече.
Що то є, діти? (Береза навесні)
Пам’ятка друга природи.
-
Не можна збирати сік з молодих дерев;
-
Отвір у стовбурі необхідно обладнати жолобком, по якому стікатиме сік;
-
Після закінчення збору березового соку отвір обов’язково потрібно заліпити ( глиною, пластиліном)
-
Фізкультхвилинка.
-
Узагальнення й систематизація знань.
-
Робота в групах.
-
Як же нам слід поводитися навесні в лісі?
-
Травень і червень – місяці тиші. Не лякайте тварин, не підходь близько до гнізд, не бери яєць чи пташенят до рук, бо птахи покинуть гнізда. Не поспішай підбирати в лісі пташенят, їжаченят та малят інших тварин. Можливо, десь недалеко причаїлися їхні батьки і чекають, коли ти підеш. Якщо в тебе є собака, не бери його з собою в ліс навесні і на початку літа, бо він може впіймати пташеня чи безпомічне звірятко.
-
Обговоріть у групах правила і виготовте знаки.
-
Аналіз ситуацій.
-
Чому не можна брати їжаків з лісу?
-
Уявіть, що ви знайшли в лісі дитинча тварини. Воно здалося вам бідним, покинутим і ви взяли його додому. Через рік тваринка підросла, вам набридло її тримати, і ви вирішили її випустити на волю.
-
Що очікує на тварину в лісі?
-
Яких помилок ви припустилися, узявши тваринку додому?
-
Тестування.
-
Ви побачили пташенят, що випали з гнізда. Як ви вчините?
А) Спробую покласти пташенят в гніздо.
Б) Пройду повз них і не заважатиму птахам.
В) Заберу пташенят додому і доглядатиму за ними.
2) Чому особливо навесні і на початку літа не можна галасувати в лісі і розпалювати вогнища?
А) Вас оштрафують за неправильну поведінку.
Б) Галас, запах диму лякають лісових мешканців, примушують птахів кидати гнізда, тварин шукати затишні місця.
6. Підсумок уроку.
- Чому навесні тварин охороняють особливо ретельно?
7. Домашнє завдання.
Скласти пам’ятку про поведінку серед природи навесні.
Відкритий урок з природознавства
на тему:
«Як треба поводитися серед природи навесні?
Проведено в 2 Б класі
Вчитель: Мельничук Н.О.
Березень, 2014
Виховний захід
на тему:
« Зі святом, люба
Матуся»
Проведено в 2Б класі
Вчитель: Мельничук Н. О.
Березень, 2014