Я досліджую світ
Тема. Як тварини готуються до зими
Мета: продовжити формування вмінь аналізувати, порівнювати і виділяти істотні ознаки; ознайомити учнів з осінніми змінами в житті тварин; формувати уявлення про перелітних і зимуючих птахів; виховувати дбайливе ставлення до тварин, виховувати естетичні почуття.
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
І. Організація класу. Психологічна підготовка учнів до сприйняття матеріалу ( Слайд 2)
Холодно зараз в лісах і в лугах,
Холодно зайчикам, лискам, птахам.
Тепло і затишно в класі у нас,
Друзі мої, я вітаю всіх вас!
(Діти сідають)
Заплющіть очі і повторюйте за мною:
Розплющіть очі. Я вам бажаю успіху і очікую цікавої плідної праці, щирого обміну думок, спостережливості і активної роботи.
ІІ.Мотивація навчальної діяльності
Гра «Хто це» ( Слайд 3 – 6 )
Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ» ( Слайд 7)
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Інтерактивна вправа «Мозковий штурм» (Слайд 8 )
- Яка зараз пора року?
- Чи змінилася поведінка тварин з настанням осені? Як саме?
-Чому тваринам, як і людям, потрібно готуватися до зими?
На ці запитання ми будемо знаходити відповіді на сьогоднішньому уроці.
Отже, завдання нашого уроку такі: (Слайд 9 )
1.Продовжити формування вмінь аналізувати, порівнювати і виділяти істотні ознаки.
2.Ознайомитися з осінніми змінами в житті тварин.
3.Сформувати уявлення про перелітних і зимуючих птахів.
4. Виховати дбайливе ставлення до тварин; естетичні почуття.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1.Розповідь учителя.
2 Робота з підручником.
Діти, чи добре ви знаєте птахів? Погляньте, яких пташок ви впізнали?
Чи все гаразд з нашими пташками? Адже, з настанням осені перелітні птахи повинні відлетіти в теплі краї , а осілі залишитися зимувати.
Гра «Наведи лад» ( Слайд 10 – 11 )
Допоможіть птахам: кому з них треба відлетіти, а кому залишитися.
Інтерактивна вправа «Закінчіть мою думку» ( Слайд 12 )
V. Закріплення вивченого
Гра «Мікрофон»
Холодно взимку зайчатам і білці,
Песику — в будці, в сараї — корівці.
Мерзнуть у котика лапки і вуха,
Мерзне ворона в лиху завірюху.
Горю зарадити можемо —
В будку Шарикові настеліть соломи,
Зайчикові покладіть під кущик
Кілька морквинок, листочок капусти,
Теплу корівці поставте водичку
Птицям насипте крихт в годівничку.
Як допоможемо дружно, малята,—
Виживуть взимку птахи і звірята
VI. Підсумок. Рефлексія
Тепер у нас цілий багаж знань. Чи досягли ми поставленої мети?
Вправа «Інтерв’ю»
VII. Домашнє завдання
На картках запропоноване завдання на вибір.