Урок Яку будову має моє тіло?

Про матеріал
Конспект уроку з курсу Я досліджую світ 1 клас НУШ за підручником Ірини Грушинської, Зої Хитрої, Ірини Дробязко
Перегляд файлу

Урок ЯДС

1 клас

  Тема уроку: Будова тіла людини.

  Мета уроку: формувати уявлення в дітей про будову тіла людини, частини тіла й органи; формувати вміння встановлювати структурно-функціональні та причинно наслідкові зв’язки в організмі людини; сприяти розвитку критичного мислення, вихованню в учнів здатності визначати й розв’язувати проблеми щодо зміцнення і збереження власного здоров’я.

Методи: наочний, словесний, практичний

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Форми роботи: фронтальна, групова.

Обладнання: таблиці із зображенням внутрішньої будови людини, муляжі внутрішніх органів, малюнок або макет зубів.

 

Хід уроку

Презентація до уроку математики з теми Час. Доба. Години, 1 клас

. Організаційний  момент.

Продзвенів шкільний дзвінок.

Починається урок.

То ж і ми часу не гаймо

І урок свій починаймо.

Стали, дітки, всі рівненько

Усміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли

Й працювати почали

. Актуалізація знань.

    1. Бесіда.

  • Що тебе об’єднує з іншими живими істотами?
  • Які ознаки притаманні тільки людям?
  • Які умови потрібні тобі для життя?
  • Що тобі найбільше подобається в неживій природі? А в живій?
  • Діти, у мене в руках - коробочка, в якій  є підказка – відповідь: про що чи про кого йтиметься на сьогоднішньому уроці.

( Діти не розходяться з кола, а вчитель передає по колу коробочку, у якій на дні лежить дзеркало, і кожна дитина, заглянувши в неї, посміхається через те, що  бачить там себе.)

  • Кого ви побачили в коробочці? (Кожен побачив себе.)
  • Хто ви такі? (Діти.)
  • Як одним загальним словом можна назвати чоловіків, жінок, дітей? (Люди.)
  • На сьогоднішньому уроці ви зможете отримати нові для себе відомості про людину та будову її тіла.
  • Для цього вам доведеться спочатку відгадати загадки та пояснити свої відгадки.

2. Відгадування загадок.

        Стоїть два кілка,

          на кілках – бочка,

          на бочці – купина,

          на купині – ліс дрімучий. ( Людина.)

        Хто ранком ходить на чотирьох,

          удень – на двох, а ввеері – на трьох? ( Людина.)

 . Повідомлення теми,  мети. Мотивація навчальної діяльності учнів.

      Вправа « Мікрофон».

  • Навіщо нам потрібно знати, хто така людина?
  • Чому лікарі повинні добре знати будову тіла людини?
  • Чому кожному/кожній людині й дитині потрібно знати будову свого тіла?
  • Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про те, яку будову має організм людини.

V. Засвоєння нових знань, формування умінь і навичок.

1. Розповідь учителя  про частини тіла людини.

 - Роздивіться зображення дітей на  на с. 26 і назвіть, з яких частин складається їхнє тіло. ( Тіло людини складається з таких частин: голови,  шиї, тулуба( спина, груди, живіт), нижніх кінцівок і верхніх кінцівок. Знайдіть їх на малюнку.

 2. Відгадування учнями загадок про частини тіла.

            У двох матерів по п’ять  синів, у кожного своє ім’я. (Рука і пальці)

            Ми на них стоїмо і танцюємо.

              Ну, а якщо їм накажемо,

              Нас вони бігом несуть.

              Підкажи, як їх звуть? (Ноги)

3.  Робота за підручником. ( с. 26)

  • Роздивіться зображення будови тіла людини. Розкажіть, з яких частин складається ваше тіло. Доповніть схему. Виправте помилки.

 

3. Робота з плакатом «Внутрішня будова тіла людини».

 - Тіло людини складається з різних органів. Окремий орган – частина тіла, що має певну форму й виконує певну роботу в організмі. У кожного органа своя «професія». Наприклад, завдяки легеням дихають, а шлунок здійснює перетравлювання їжі.

  Словникова робота.

 Слово «орган» походить із грецької мови й означає знаряддя, або інструмент.

Бесіда.

        Які назви органів вам відомі?

        Яку роботу вони виконують в організмі людини?

        Як ви гадаєте чи пов’язані органи в організмі між собою? Як саме органи між собою пов’язані?

  

  

                        — Твоє тіло — це цілісний організм, що складається з різних        органів. Усі вони взаємопов’язані між собою. Від злагодженої роботи органів залежить твоє здоров’я.

         Знайдіть розташування найважливіших органів в організмі. (Підручник (с. 27))

Органи, що пов’язані між собою і виконують однакову роботу (функції), утворюють системи органів.

    Відгадайте загадку, поясніть відгадку.

                                                Що невпинно кров качає?

                                                Б’ється в тебе за реберцем

                                                Працьовите, щире … (серце).

Серце – важливий орган тіла людини.

Органи тіла людини і їхнє значення

 

Органи

Значення органів

Головний мозок

Управління всіх органів, забезпечує зв’язок з довкіллям.

Скелет і м’язи

Захист органів, надання міцності й форми тілу, здійснення рухів.

Язик, зуби, глотка, стравохід. шлунок, кишківник, печінка, підшлункова залоза

Подрібнення і перетравлення їжі, забезпечення організму поживними речовинами і енергією.

Носова порожнина, глотка, трахея, бронхи, легені

Перенесення повітря, газообмін між організмом і навколишнім середовищем

Серце і судини

Перекачування крові, забезпечення всіх органів киснем і поживними речовинами

Шкіра

Захист внутрішніх органів, відчуття холоду, тепла, дотику.

 

Цікавинка! Шкіра – найбільший орган в організмі.

     Відгадування учнями загадок і пояснення відгадок про органи тіла людини.

* Тридцять три молотять, а один перевертає. (Зуби і язик)

* Білі силачі рубають калачі, а червоний говорун підкладає. (Зуби і язик)

* Що то за штука, що день і ніч стука? (Серце)

*  Ношу їх багато, а кількість їх не знаю. (Волосся)

*  Якби його не було, не сказав би нічого. (Язик)

*  Два брати через дорогу живуть, а один одного не бачать. (Очі)

*  Один говорить, двоє дивляться, а двоє слухають. (Рот, очі, вуха)

V. Закріплення знань, умінь і навичок.

Робота в зошиті. (с. 14)

 Відгадай загадку. Обведи потрібні букви, щоб скласти відгадку.

      * У двох матерів по п’ять синів, одне ім’я всім.

А Р Б У К С И

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

- З яких частин складається тіло людини?  (Діти називають частини тіла і показують їх на собі)

 1. Кивніть головою.

 2. Покажіть, де знаходиться ваша шия.

 3. Покажіть на грудну клітку.

 4. Погладьте один одного по спині.

 5. Погладьте себе по животику.

 6. Підніміть праву руку вгору.

 7. Сховайте ліву руку за спину.

 8. Поставте праву ногу на п'яту.

 9. Тупніть лівою ногою.

 - Як одним словом назвати груди, спину і живіт?

 - Що таке орган тіла?

 - Які є органи в тілі людини –

 - Яку роботу вони виконують?

 - Чим частини тіла відрізняються від органів?

 - Чому наш організм називають цілісним?

 Всі частини зовнішньої будови ви можете побачити подивившись один на одного або в дзеркало.

  • Кожен внутрішній орган також має свою будову і виконує певну роботу.

     Робота в групах.

 1 група.  Серце.

     1. У якій частині тіла міститься цей орган?

     2. З  якими іншими органами він пов’язаний?

     3. Яку роль в організмі виконує?

 2 група. Легені.

     1. Де розташовані?

     2. Яку функцію виконують?

     3. Значимість органу в житті людини.  (Дослід)

 3 група.  Печінка і шлунок.

     1.Який вигляд має?

     2. Чому його називають головним відділенням «внутрішньої кухні»?

     3. Яка роль шлунку в організмі людини?

     4. Який ще орган бере участь у процесі травлення?

     5. У чому полягає робота печінки?

     Додаткові відомості: печінка накопичує білки, жири, вуглеводи і виділяє їх в кров.  Печінка очищає кров від ШКІДЛИВИХ РЕЧОВИН.  Шлунок у дорослої людини розміром з футбольний м'яч, а у дитини він, зрозуміло менше.

4 група.  Кишечник

    1. Який вигляд органу?

    2. Яка роль кишечника в організмі людини?

    3. Який розмір кишечника?

    Додаткові відомості: Тягнеться майже на 8 метрів. 

 5 група. Головний мозок

    1. Де розташований головний мозок?

    2. Чому головний мозок називають головним «командним пунктом»?

    3. Яка роль цього органу в організмі людини?

     Додатковий матеріал: різні ділянки головного мозку керують різними видами діяльності людини: ходьбою, мовленням, емоціями.  Ліва півкуля контролює праву частину тіла, а права - ліву частину.

    Звіт груп.

   1. Серце

   2. Легкі

   3. Печінка, шлунок

   4. Кишечник

  5. Головний мозок

Наше відкриття: тіло дюдини  - цілісний  організм, що складається з різних органів. Усі вони взаємозв’язані між собою. Від злагодженої роботи органів залежить твоє здоров’я.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Кириченко Аліна Сергіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
23 жовтня 2021
Переглядів
11417
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку