Урок із всесвітньої історії в 11 класі
Тему уроку: Японія у другій половині XX – на початку XXI ст.
Мета уроку: з’ясувати, яким було становище Японії після завершення Другої світової війни, що таке японське «економічне диво», які його передумови та наслідки, особливості зовнішньої політики Японії;
розвивати просторову, хронологічну, аксіологічну, комунікаційну компетентності учнів;
виховувати цікавість до вивчення всесвітньої історії
Основні поняття: японське «економічне диво»
Обладнання : карта, шкільний підручник, презентація
Тип уроку: урок засвоєння нових знань та вмінь
Хід уроку
I. Актуалізація опорних знань та вмінь
II. Мотивація навчальної діяльності
«Асоціативний кущ»
Діти, скажіть, будь ласка, з чим у вас асоціюється Японія.
Учні знаходять Японію на карті світу.
Проблемне питання
Що сприяло перетворенню Японії в одну з провідних країн світу?
III. Вивчення нового матеріалу
План уроку
1. Японія після Другої світової війни
2. Японське «економічне диво»
3. Японія наприкінці XX - XXI ст.
4. Зовнішня політика Японії
«Мікрофон»
Пригадайте, які події відбулися в Японії влітку 1945р.
Як вони вплинули на Японію?
Розповідь вчителя про становище Японії у другій половині XXст.
Верховна влада в країні перейшла до американської окупаційної влади.
3 травня 1947р. набула чинності Конституція Японії.
Форма правління – парламентська монархія.
Імператор Хірохіто став символом єдності нації.
Робота з поняттям «економічне диво». Визначення учні записують в зошити. (Слайд 4)
Робота в групах
Опрацювати матеріал параграфа 20 (автор Щупак І. Я.)
І група. Визначити причини і передумови японського «економічного дива».
ІІ група. Назвати і охарактеризувати реформи 1955 – 1973рр. у Японії.
ІІІ група. Визначити результати японського «економічного дива».
Групи презентують свої завдання.
Учні звіряють свої відповіді з інформацією на слайдах ( слайд 5, 6, 7, 8) та роблять необхідні записи в зошитах.
Розповідь вчителя про етапи зовнішньої політики Японії (слайд 9, 10, 11, 12)
«Прес»
Якою була зовнішня політика Японії у другій половині XX ст. на початку XXI ст.?
Випереджальне завдання
Як склалися відносини Японії та України до війни та якими вони є на сьогодні?
Учні, користуючись підготовленими на урок матеріалами, розповідають про українсько-японські відносини до та під час війни.
I V. Закріплення вивченого матеріалу
Що сприяло перетворенню Японії в одну з провідних країн світу?
V. Підведення підсумків уроку
VI. Домашнє завдання
Опрацювати матеріал параграфа 20, усно дати відповідь на питання 1-9 на ст. 148.