МАТЕМАТИЧНИЙ УРОК – ЯРМАРОК
Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми «Множення багатоцифрових чисел, що закінчуються нулями».
Мета. Вправляти учнів у множенні багатоцифрових чисел, що закінчуються нулями. Формувати вміння розв’язувати задачі, обчислювати вирази. Розвивати математичне мовлення, логічне мислення, уяву, пам'ять. Виховувати бережливе ставлення до результатів праці, почуття гордості за український народ.
Обладнання:гра «Ярмарок», казковий герой Скоморох, українські національні страви, предметні малюнки.
Хід уроку
Надання необхідної інформації.
Учень
Увага! Увага!
Веселе, щасливе і радісне свято,
На нього чекаємо давно уже ми.
Сьогодні весело у нас –
Ми зиму проводжаємо.
Усіх, хто в класі є в цей час,
Ми гаряче вітаємо.
Зима нас вдосталь розважала:
Ми взимку Новий рік стрічали,
Біля ялинки були ігри, жарти, сміх…
Та ще й катались з гірок снігових.
Прийшла пора зимі на північ повертатись,
Тож хоче вона з нами попрощатись.
Дарує Масляну на прощання –
Свято зимове останнє.
Скоморох
От так ярмарок у нас,
Відкривати його нам час!
Ярмарок у нас на славу
Всіх вас просимо ласкаво.
Учитель
Ярмарок у нас незвичайний, а математичний. На ярмарку ми будемо виконувати різні завдання, грати в ігри, змагатися. Нам це зробити буде нелегко. Зима не хоче поступатися Весні. Ставить різні перешкоди. І для нас з вами вона приготувала різні завдання. Якщо ми розв’яжемо всі завдання, то зможемо допомогти Весні стати господаркою на Землі.
Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
Нагородою за правильне виконання завдань будуть товари з ярмарку.
Скоморох
А ось ярмарок – базар!
Інтересний товар!
Не соромтесь, підходьте,
Купуйте, що захочеться!
Завдання №1
Скоморох
Бублички смачненькі!
Лоток №1
Фронтальне опитування. Змагання трьох команд, де кожен учень відповідає на одне запитання з картки.
Мороз заморозив наші віконця. Відновіть записи.
2 – чисельник
3 –
4 –
5 – на скільки частин розділили
Множення – це
(а*в)*с=а*(в*с) - закон
Переставний закон множення –
(а+в)*с=а* +в*
(за правильну відповідь учень отримує – куплений бубличок)
Завдання №2
Скоморох
Оладки пухкенькі!
Лоток №2
Хвилинка чистопису.
Запишіть у вигляді дробу розмальовану морозом частину вікна.
(за правильну відповідь – куплений оладок)
Завдання №3
Скоморох
Угадайте, хто такий,-
Череватий та гладкий:
Часом каші він напреться,
Чи горохом геть напнеться,
Або рибку пожує –
Все поживок йому є.
А як маку десь добуде,
Молодцем тоді він буде –
В боки візьметься мерщій
Ну те, хто вгадай хутчій?
Ой смачні, смачні
Пироги ячні.
Люблять українці
Пироги ячні.
Лоток №3
Математичний диктант. Гра «Сніжки».
Вчитель кидає сніжок ,на якому написаний приклад. Учень дає відповідь.
48*1000 54*10
20*30 800*900
400*20 25*40
50*40 50*200
15*20 22*30
12*300 700*80
60*40 80*400
150*20 60*60
210*300 53*100
(за правильну відповідь – куплений пиріжок)
Завдання №4
Скоморох
Кому гречаників!
Лоток №4
Гра «Снігова фортеця». Побудуйте із снігових кульок фортецю, розв’яжіть приклади.
8*(5*3)=
(49*25)*4=
(53*2)*5=
2*3*25*3=
15*(7*6)=
5*7*2*9=
(за правильну відповідь – куплений гречаник)
Завдання №5
Скоморох
Кому гарячого чайку!
Лоток №5
Розв’яжіть приклади письмово.
17500*50 5400*30
360*400 6530*60
( за правильну відповідь – куплена чашка чаю)
Фізкультхвилинка
Гей, троїсті музиченьки,
Нам заграйте веселенько!
А ви,хлопчики й дівчатка,
Всі відпочиньте гарненько!
Завдання №6
Скоморох
Вареники – великомученики
Велику муку терпіли,
В окропі кипіли,
Сиром боки позапихані,
Маслом очі позаливані,
Я вас ,вареники, величаю
І в сметанку вмочаю.
Лоток №6
Розв’язування задачі
Хлопчик купив однакові зошити для малювання: 2 для себе і 3 для друзів. За всі зошити він заплатив 4 грн. Скільки грошей мають повернути хлопчикові друзі?
( за правильну відповідь – куплена макітра з варениками)
Завдання №7
Скоморох
А бабуся – господиня
Попоралася нині.
Щоб друзів частувати,
Млинців спекла багато.
А в них – і полуниця,
І яблучко – кориця,
Малинка, мак, медок,
З ізюмом сир – сирок.
Хто ще млинців не їдав!
Лоток №7
На яку геометричну фігуру схожі млинці?
Накресліть коло, у якого діаметр 4 см.
(за правильну відповідь – куплений млинець)
Завдання №8
Скоморох
Варенички з сиром! Варенички з сиром!
Лоток №8
Розв’язування задачі
На ярмарку зварили 1836 вареників. Учні нашої школи з’їли 2/9. Скільки вареників з’їли учні нашої школи?
(за правильну відповідь – куплений вареничок)
Завдання №9
Скоморох
Короваєм ми радо гостей зустрічаємо
На рушникові рясному несемо.
Все найдорожче, що в серденьку маємо,
Радісно друзям своїм віддаємо!
Лоток №9
Логічна задача
5 людей до ярмарку їхало 10 годин. Скільки годин кожна людина окремо їхала до ярмарку?
(за правильну відповідь – куплений шматочок короваю)
Чи сподобався вам ярмарок?
Чим сподобався?
Які завдання найбільше сподобалось виконувати?
Свято наше закінчилось в класі,
А у вітальні продовжиться далі.
Почастуємо ми вас млинцями,
А вже потім попрощаємося з вами.
Масляна! Масляна! Останнє свято зими!
Масляна! Масляна! Гостей всіх вітає!
Млинцями смачними щедро пригощає!
Спасибі, Зимонько, за Масляну! І прощавай!
(діти пригощаються млинцями)