Тема уроку. Тематична контрольна робота №5.
Мета уроку. Перевірка навчальних досягнень учнів з теми «Лінійні рівняння з двома змінними. Системи лінійних рівнянь».
Тип уроку. Контроль навчальних досягнень учнів.
Обладнання. Картки із завданнями.
Хід уроку
I. Перевірка домашнього завдання
Перевірити правильність виконання домашнього завдання за записами на дошці, зробленими до початку уроку.
II. Контрольна робота
Варіант 1
Початковий та середній рівні (6 балів)
Завдання 1-6 містять по чотири варіанти відповідей, із яких тільки одна правильна. Виберіть правильну, на вашу думку, відповідь.
1. Яка з пар чисел є розв’язком рівняння ?
а) (-1; -2); б)
в) г)
2.Серед рівнянь укажіть рівняння, розв’язком якого є пара (-1; 1).
а) б)
в) г)
3. З рівняння виразіть змінну через змінну :
а) ; б)
в) г)
4. Серед пар чисел укажіть розв’язок системи рівнянь
а) (-1; -4) б)
в) г)
5. Розв’яжіть систему лінійних рівнянь:
а) (-4; -1) б)
в) г)
6. Побудуйте графік рівняння
Достатній рівень (3 бали)
Розв'яжіть завдання 7—8.
7. Розв'яжіть систему рівнянь:
8. За дві години руху за течією і три години проти течії човен проходить 58 км, а за три години руху за течією і дві години проти течії він долає 62 км. Знайдіть швидкість човна в стоячій воді.
Високий рівень (3 бали)
9. Сума двох чисел дорівнює 5, а різниця їх квадратів дорівнює -5. Знайдіть ці числа.
Варіант 2
Початковий та середній рівні (6 балів)
Завдання 1-6 містять по чотири варіанти відповідей, із яких тільки одна правильна. Виберіть правильну, на вашу думку, відповідь.
1. Яка з пар чисел є розв’язком рівняння ?
а) (-1; -2); б)
в) г)
2.Серед рівнянь укажіть рівняння, розв’язком якого є пара (1; -1).
а) б)
в) г)
3. З рівняння виразіть змінну через змінну :
а) ; б)
в) г)
4. Серед пар чисел укажіть розв’язок системи рівнянь
а) (-1; -4) б)
в) г)
5. Розв’яжіть систему лінійних рівнянь:
а) (-4; -1) б)
в) г)
6. Побудуйте графік рівняння
Достатній рівень (3 бали)
Розв'яжіть завдання 7—8.
7. Розв'яжіть систему рівнянь:
8. За одну годину руху за течією і дві години проти течії човен проходить 34 км, а за дві години руху за течією і одну годину проти течії він долає 38 км. Знайдіть швидкість течії.
Високий рівень (3 бали)
9. Різниця двох чисел дорівнює 1, а різниця їх квадратів дорівнює 8. Знайдіть ці числа.
Відповіді на контрольну роботу
Варіант 1
1. В. 2. В. 3. В. 4. Б. 5. Б. 6. Б.
7.
Відповідь. (1; 2).
8. Нехай х км/год — власна швидкість човна, у км/год — швидкість течії, тоді
Відповідь. 12 км/год.
9. Нехай х і у — шукані числа, тоді
Відповідь. 2 і 3.
Варіант 2
1. Б. 2. А. 3. Б. 4. В. 5. В. 6. А.
7.
Відповідь. (2; 1).
8. Нехай х км/год — власна швидкість човна, у км/год — швидкість течії, тоді
Відповідь. 2 км/год.
9. Нехай х і у — шукані числа, тоді
Відповідь. 4,5 і 3,5.
III. Підбиття підсумків уроку
З’ясувати, які завдання викликали труднощі, і відповісти на запитання учнів.
IV. Домашнє завдання
Виконати «Завдання для перевірки знань до § 22-30 (с. 218-219).