Конспект 2 уроку в темі "Лінійна функція. ЇЇ властивості і графік."
Мета уроку:сформувати знання учнів про залежність між значеннями k і b та розташуванням графіка; формувати вміння знаходити точки перетину графіка з осями координат аналітичним способом; розвивати обчислювальні навички, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; виховувати уважність.
Урок№2 Тема: Лінійна функція. ЇЇ властивості і графік.
Мета: продовжити формувати знання учнів про графік та властивості лінійної функції, сформувати знання учнів про залежність між значеннями k і b та розташуванням графіка; формувати вміння знаходити точки перетину графіка з осями координат аналітичним способом; розвивати обчислювальні навички, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; виховувати уважність.
Тип уроку: формування нових знань і вмінь: частково-пошуковий метод
Хід уроку
I. Організаційний момент (Привітання, налаштування на роботу).
II. Перевірка д/з 1)(за готовими розв’язками на дошці);
3) завдання на інтерактивній дошці:1) функції задані формулами. Які з даних точок будуть належати графікам цих функцій?
2) чи всі функції є лінійними?[всі, окрім у=|х|. ця функція складається з двох лінійних]
3)зробіть висновки за результатами виконаного завдання?[жоден графік не проходить через точку(-6;4); жодна з даних точок не належить гафіку функції у=-х+1]
III. Повідомлення мети уроку Сьогодні на уроці ми продовжуємо вивчати лінійну функцію. Завдання уроку: встановити зв’язок між коефіцієнтами k і b та розташуванням графіка в системі координат. Після сьогоднішнього уроку ви зможете без побудови графіка, за формулою y = kx + b, визначати зростає чи спадає функція та знаходити точки перетину графіка з осями координат аналітичним
способом.
IV. Актуалізація опорних знань
Згадайте, як називають кути 1 і 2? [відповідні]
Згадайте ознаку паралельності прямих [Якщо ‹1=‹2, то a||b] Яка функція називається зростаючою?
Яка функція називається спадною?
Яку особливість мають координати точок, що належать осі ох ?
Яку особливість мають координати точок, що належать осі оу ?
V. Формування нових знань
Виконання вправ
№1(954) Побудуйте графіки функцій, що задані формулами:
б) (робота в малих групах) у= х+3, якщо k=-1; ;1;2, вкажіть коефіцієнт k і b в кожному завданні.
Проаналізуйте побудовані графіки:
Як впливає значення k і b на розташування графіка? Зробіть висновок(колективно): якщо k >0, то функція ___
якщо k<0, то функція ___ b – ордината точки перетину графіка з віссю оу якщо b = 0, то графік проходить через початок координат Коефіцієнт k ще називають кутовим коефіцієнтом.
Перегляньте побудовані графіки.
Якщо k >0, то кут між прямою та додатнім напрямком ох – [гострий]
Якщо k <0, то кут між прямою та додатнім напрямком ох -[тупий]
№2(958) За якої умови графіки функцій y=px+3 y=kx-3 - паралельні прямі
№3(957а)
Побудуйте графік функції у=2
№4Усно:Наведіть приклади функцій, графіки яких є паралельними прямими.
Наведіть приклади функцій, що перетинають вісь оу в т.(0;-10)
Також важливим є вміння знаходити точку перетину графіка з віссю ох. Старшокласники використовують це вміння для дослідження функцій та розв’язування рівнянь.
Подумайте, яка з координат точки дорівнює 0, якщо точка лежить на осі ох ?
[ у=0]
А оскільки ця точка належить і графіку функції, то її координати..[задовольняють формулі якою задана функція]
Отже, запропонуйте алгоритм знаходження координат точки перетину графіка з віссю ох
№5(952в;г) Знайдіть координати точок перетину з осями координат графіка функції:
VI. Домашнє завдання
Достатній рівень |
|
Високій рівень |
№952 д,є |
|
№952а,б |
|
№957б №946 |
|
|
індивідуальні картки |
VII. Підведення підсумків. Рефлексія
Що нового ми узнали сьогодні на уроці?
На що впливають параметри k і b?
Усно:
1)Знайдіть точки перетину графіка з осями координат у=х+10.
2)Встановіть відповідність
1 |
А. у = -х |
2 |
В. у = х+1
|
3
|
С. у = -х + 1
|
4 |
х D. у =
|
|
Е. у = -х-1
|
Чи здається вам важким домашнє завдання? Оцініть свою роботу на уроці.
Індивідуальні картки до уроку№2
Картка №1(достатній рівень) №1Оберіть зайве:
А |
B |
C |
D |
у = 12 – 10х |
1 у 2х |
у = 15х |
х у 2 |
№2 Встановіть відповідність:
1. у = 3x + 2 |
A. k= 5 b=-1 |
2. у = -5 |
B. k= 3; b=2 |
3. у = 2x |
C. k=2; b=0 |
4. у = 5 – х |
D. k= 0; b=-5 |
|
E. k= -1; b=5 |
Картка №2(високий рівень) №1Оберіть зайве:
А |
B |
C |
D |
у = 200х |
у = -15.5 |
. у = |
5 у 2x |
№2 Встановіть відповідність:
1. у = -2,5x + 2 |
A. k= -5 b=2,5 |
2. у = -5,5 |
B. k= -2,5; b=2 |
х 3. у = |
C. k=-10; b=5 |
( х ) 4. у = |
D. k= 0; b=-5,5 |
|
E. k= -1,25; b=1 |