урок з алгебри у 8 класі

Про матеріал
Урок з алгебри у 8 класі на тему "Властивості степеня з цілим відємним показником".
Перегляд файлу

Тема уроку: Властивості степеня з цілим від`ємним показником

 

Мета уроку: продовжити працювати над засвоєнням учнями знань про

                      степінь з цілим від’ємним показником;

                      довести і сформувати властивості степеня з цілим

                      від’ємним показником;

                      формування вмінь учнів розв’язувати вправи на

                      властивості степеня з цілим від’ємним показником;

                      слідкувати за правильністю математичних записів,

                      розвивати логічне мислення і уяву учнів, вміння

                      аналізувати, висловлювати свою думку, формувати

                       інтерес до предмета

Тип уроку:    урок формування вмінь і навичок

Обладнання: таблиця, портрети вчених математиків, мікрофон,

                         картки із завданнями, фломастери, підручник (автор Бевз В.Г.)

                         роздатковий матеріал

Епіграф: Мислю, - отже, існую. ( Рене Декарт, французький учений)

Хід уроку

 

1.     Організаційний етап

 

Перевірити готовність учнів до уроку. Налаштування на роботу.

  Добрий день учні. У нас сьогодні незвичайний урок тому, що на ньому присутні гості – вчителі. На сьогоднішньому уроці ми будемо закріплювати знання про степінь з цілим від’ємним показником. Епіграфом до уроку я вибрала слова видатного французького математика і вченого Р. Декарта: «Мислю, - отже, існую.» Думаю, що на цей вислів стане для всіх вас девізом не тільки на цьому уроці, але й в  майбутньому житті.

2.    Актуалізація опорних знань і вмінь

 

  1. Запитання до класу

 

1)Чому дорівнює a0, якщо a # 0?

2)Сформулюйте означення степеня з цілим від’ємним показником.

3)Піднесіть до степеня 4-2.  (1\16)

4)Чи правильна рівність:

А)  -2-3=   (так)

Б)   40=0        (так)

 В)   19-5= (так)

Г)   (-4)0= 1     (так)

2. Математичний диктант

  1. Запишіть у вигляді дробу:

     а) а-2

        б) х-10

        в) m-1

     г) n0

     2.)  Запишіть у вигляді степеня:

       а)                      в)  

       б)                     г)  

      3.) Обчисліть:

 

а) 3-3

б)

в)  0,2-3

г)  2-10

 

Перевірити правильність виконання завдання учнями в зошитах, за записами, які робив один учень біля відкидної дошки.

3.    Мотивація навчальної діяльності

 

  Ми з вами вивчили степінь з цілим від’ємним показником. На сьогоднішньому уроці продовжимо працювати над цим поняттям. Сформулюємо і доведемо основні властивості степенів, переконаємося чи справджуються властивості степеня з натуральним показником для степеня з цілим від’ємним показником.

 

4.    Повідомлення теми, мети і завдань уроку

 

 Запишіть в зошити сьогоднішнє число і класна робота, тему уроку з дошки.

5.    Вивчення нового матеріалу

  Властивості степеня з натуральним показником є справедливими і для степеня з від’ємним показником  (а# 0).Ці властивості  зображені на таблиці «Степені».

 

аm ·an  = а m+n   , де а#0, m і n є Z

 

 

аm : an = аm-n    

 

 

m)n = аmn 

 

                                  де а#0, b#0, n є Z

(ab)n = аnbn

 

(a/b)n = an/bn

 

Ці властивості можна довести, спираючись на формулу а-n = та властивості степеня з натуральним показником. Доведемо, наприклад, формулу аm · an =  аm+n  

 

для випадку, коли m і n– від’ємні цілі числа. Нехай m=-p, n=-q, де  p і q –

 

натуральні числа. Маємо:

 

 аm  · an= а-p·a-q= 1/ap·1/aq = 1/ap·aq = 1/ap+q = a-(p+q) = a-p-q = am+n.

  Так само цю формулу можна довести, якщо один із показників m і n – ціле від’ємне число, а інший – додатній або дорівнює нулю.

   Учні, які мали домашнє завдання і готувалися до уроку пояснюють і розв’язують приклади:

  1. а2·a-7 = а2+(-7) = а-5
  2. b15:b20= b15-20= b-5
  3. (4а5 b-6 )-2 = 4-2·(a5)-2·(b-6)-2 = 1/16 a-10 b12

Консультанти пояснюють розв’язання прикладів.

6.     Первинне застосування знань і вмінь

 

  Поділ класу на ряди за кольором (жовтий, оранжевий, червоний, зелений)

 

Виконання вправ з карток:

 

1.а5а-2 = а3

   а-7а6 = а-1 =

   а9а-9 = а0 = 1

   а-7а-3 = а-10 =                                       

2.   m3 : m-2 = m5

      m5 : m6 = m-1 = 1/m

      m-3 :m-3 =m –3+(-3) = m0 =1

      m-1: m-8 = m7

 

  1.  Кольорова самостійна робота

 

Учні відповідного ряду , мають фломастери відповідного кольору, якими записують відповіді на окремі аркуші паперу.

 

Вправа №276      (х8; 1/x17; 1 ;1/х28 )

 

Вправа №280      (2 ;1/25 ;4 ;8 ;1\3 ;7 ;81 )

 

7.    Формування знань і вмінь учнів

 

  1. Математичний бій «Хто швидше?»

 

 Учні відповідного ряду отримують картку із завданнями, яку виконують, виконавши передають цю картку іншому учню з свого ряду.

 

  1. Конкурс «Розв'яжи завдання»

 

  Учні отримують завдання записані на «сувої папірусу» і виконують біля дошки.

 

А) ((5-2)-6· (5-8) 2)-1

 

Б) ((7-2)-5· (74) -3)-1

В) ((4-4)-2 ·(4-5) 2)-1

8. Підведення підсумків уроку

  1. Запитання до класу
  1. Чи сподобався урок?
  2. Що нового дізналися на уроці?
  1. Оцінювання учнів
  2.  Робота над помилками.

8.    Домашнє завдання: повторити §10, № 290, 292

 

1

 

doc
До підручника
Алгебра 8 клас (Бевз Г.П., Бевз В.Г.)
Додано
25 листопада 2021
Переглядів
344
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку