Урок алгебри в 10 класі (фізико-математичний профіль)
Тема уроку: контрольна робота на тему “Похідна та її застосування”.
Мета уроку: перевірити знання учнів таблиці похідних та вміння й навички
учнів знаходити похідні функцій; застосовувати набуті знання і
вміння при розв’язуванні задач фізичного та геометричного
змісту; виявити рівень навчальних досягнень учнів з теми;
готувати учнів до ЗНО;
розвивати вміння логічно мислити; правильно висловлювати
свої міркування у письмовому вигляді;
виховувати самостійність, відповідальність, дисциплінованість
при виконанні завдань.
Тип уроку: контроль знань і вмінь
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Формування мети і завдань уроку.
ІІІ. Текст контрольної роботи.
(Учні отримують варіанти завданнь на картках)
І варіант : 1. Знайти похідну функцій:
а) f(x) = х ³ + 3х² - 9 х + 1;
б) f(x) = (3х2 -7) (5х +0,9);
в) f(x) = ;
г) f(x) = (7х10 – 6х-5 +4cos x)5 .
2. Написати рівняння дотичної до графіка функції f(x) = х ³ - 2х² + 8 х - 3 ,
в точці х0 = 2.
3. Знайти швидкість і прискорення матеріальної точки, в момент t = 3с, що
рухається за законом х(t) =2t3 + t2 - 3 .
4. Розв’язати рівняння: f1(x) = 0, якщо f(x) = 2sin2x -x.
ІІ варіант
1. Знайти похідну функцій:
а) f(x) = 2х ³ - 3х² + ctgx;
б) f(x) = (5х2 +3х) (3sin x);
в) f(x) = ;
г) f(x) = (4х15 + 5х-5 +4x) -8 .
2. Написати рівняння дотичної до графіка функції f(x) = х ³ -12х² + 8 х – 3,
в точці х0 = 1
3. Знайти швидкість і прискорення матеріальної точки, в момент t =5с,
що рухається за законом х(t) =4t3 - 2t2 + 3.
4. Розв’язати рівняння: f1(x) = 0, якщо f(x)=2х +cos(4x-).
ІУ. Підсумки уроку.
У. Домашнє завдання.
Відповіді до завдань:
І варіант
1. |
2 |
3 |
4 |
а) 3х² + 6 х - 9; б)45х ²+ 5,4 х –35; в) г)5(7х10 -6х5+4cosx)4 (70x9+30x-6-4sinx) |
y =12x - 11 |
v = 60 м/c a = 38 м/с2 |
x = (-1)n |
ІІ варіант
1. |
|
|
|
а) 6х2 -6х-; б)(10x+3)3sinx+ +3cosx(5x2+3x); в) г)-8(4х15 + 5х-5 +4x)-9 (60х14-25х-6+4).
|
y =-13x + 7. |
v = 280 м/c a = 116 м/с2 |
x = (-1)n |
Використані джерела:
1.Г.М. Литвиненко, Л.Я. Федченко, В.О. Швець, Збірник завдань для екзамену на атестат про середню освіту. 2-ге вид.,випр. – Львів: ВНТЛ, 96с.
2. О.М. Титаренко, 5770 задач з математики. 2-ге вид.,випр. – Харків: Торсінг, 2004. – 336с.
3. В.К. Єгерев, В.В. Зайцев, Б.А. Кордемский, Т.М. Маслова, І.Ф. Орловська, Г.С. Ряховська, Н.М. Федорова.Перекладено за виданням: Сборник задач по математике для поступающих во втузы / Под ред. М.И. Сканави. – Минск: Вышэйш. шк., 1990. – 528 с.