Урок з алгебри в 9 класі
Тема :«Функції. Властивості та графіки функцій.»
Мета:
«Властивості функцій»;сформувати вміння використання набутих знань при розв’язанні задач з метою підготовки до державної підсумкової атестації; залучити учнів до пізнавальної творчої діяльності;
- навички самоконтролю та взаємоконтролю; навички роботи з тестами;- навички самостійної роботи учнів;
4) - інноваційні технології: кооперативне навчання, інтерактивна робота в малих групах, , «Мозковий штурм», «Кросворд», «Підсумкова рефлексія»,», ІКТ.
Тип уроку:
Урок узагальнення і систематизації здобутих знань, удосконалення практичних умінь та навичок.
Методи та форми проведення:
Обладнання: комп’ютер, комп’ютерне програмне забезпечення: презентація, тести, роздавальний матеріал, телефон.
ТЕМА: Функції. Властивості та графіки функцій.
Епіграф уроку
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
Хід уроку.
Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі
( можна оформити як девіз уроку):
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
- повторити запропоновану тему;
Вправа «Асоціація»
У вас було домашнє завдання повторити основні поняття з теми: «Функція». А зараз послухайте прислів’я і скажіть мені чи пов’язане воно з темою, яку ви повинні були повторити.
1Чим далі в ліс тим більше дров
Як саме пов’язане?
2.Більше діла, менше слів
Прислів’я
Ваше завдання напроти прислів’я написати букву З або С: З – зростаюча, С – спадаюча функція.
Вірш «Функція»
В цьому світі щось від чогось та й залежить ,
Час від швидкості і вартість від ціни.
Є залежності прямі та протилежні,
І багато інших ще пізнаємо ми.
Вони всі назви мають, і учні їх вивчають,
Властивості вивчають і похідні беруть.
Над ОДЗ чаклують і графіки будують.
Залежності в науці ці функціями звуть.
Без функцій стихли б звуки, і не було б науки,
І потяг зупинився б, і не літав літак.
Ви функції вивчайте, ви функції кохайте,
Без функцій, так і знайте, не впоратись ніяк.
Кросворд : «Функція»
А зараз розгадаємо онлайн кросворд і визначимо тему сьогоднішнього уроку
Тема нашого уроку «Функції. Властивості та графіки функцій». Щоб урок мав успіх необхідно повторити та закріпити знання,вміння та навички, які ви отримали, вивчаючи окремі функції в різних класах,
Вправа «Теоретична»
Давайте пригадаємо найголовніші поняття з теми «Функція»
Вправа «Воруши мозком»
1. Які елементарні функції Ви знаєте? (слайд № )
2.Поставте у відповідність назві функції її загальну формулу (слайд № )
1)Лінійна функція
2)Квадратична функція
3) Кубічна парабола
4)Пряма пропорційність
А) у =х3
Б) у = kx + b
В) у =
Г) y = ax2 +bx +c
L) у = kx
3.Скажіть, на якому з рисунків зображено графіки функцій
1)
2)
3) y = x2
3.Серед поданих графіків функцій назвіть такі, в яких:
А) в=0; б) К=0; в) К >0; г) К< 0.
1)Вправа «Ми - одна команда!» Робота в парах . Розв’язання завдань для ДПА-2019 з математики
Картка №1
1.Укажіть точку, через яку проходить пряма 3у – 5х = -1
А(3;2); Б(-2;-3); В (2;3); Г(2;-3)
2.Знайдіть область значення функції
У = 3х2 -6х +1
У=2х2 -8х +1
3.Знайдіть область визначення функції
Картка №2
1.Укажіть точку, через яку проходить пряма 3у – 5х = -1
А(3;2); Б(-2;-3); В (2;3); Г(2;-3)
2.Знайдіть область значення функції
У = 3х2 +6х +2
У=2х2 +8х +3
3.Знайдіть область визначення функції
2.Вправа «Разом – ми сила» (робота з картками)
Установіть відповідність між графіками функцій і формулами, які їх задають
Варіант 1 |
Варіант 2 |
1) у= х2 - 4 |
1) у= х2 - 3 |
2) у= х2 +4 |
2) у= х2 +3 |
3) у = 4 – х2 |
3) у = 3 – х2 |
4)у = (х-4)2 |
4) у = (х-3)2 |
5) у = (х-4)2 -2 |
5) у = (х+3)2 -2 |
6) у = (х-4)2 +4 |
6) у = (х-2)2 +3 |
2)Розв’язування вправ достатнього та високого рівня на дошці..
Побудувати графік функції у=х2 +6х+8. Користуючись графіком знайдіть : 1) множину розвозів нерівності х2 +6х+8≥0
2)проміжок, на якому функція спадає.
Розв’язання: Дана функція є квадратичною, її графік – парабола, вітки якої напрямлені вгору. Абсциса вершини параболи
n= (-3)2 +6*(-3) +8= -1
Точка (-3; -1) – вершина парабола. Знайдемо точки перетину параболи з віссю абсцис:
х2 +6х+8=0
х1 + х2=-6
х1 * х2=8
х1 = -4; х2= -2
Вісь ординат парабола перетинає в точці (0; 8)
Відповідь: 1) ; 2)
3)Знайдіть область визначення функції
4)Побудуйте графік функції
-
-
(учні записують розв’язання в зошиті)
Визнач рівень свого досвіду роботи з функціями та графіками
∆ - низький рівень
O – середній
Розв’язати зі збірника ДПА- 2019 пов’язані з даною темою:
1